Antwort S kým se snese beta bojovnice? Weitere Antworten – Co muze být v akváriu s Betou

S kým se snese beta bojovnice?
Jaké jsou vhodné rybky k Betě

Jsou to například razbory a razborky, sewelie, dánia, čichavci, axelrodie, kardinálky, drobnoústky, neonky, pancéřníčci, krunýřovci, tetry a fantomové.Příznaky:

  1. Změna v chování – trhavé plavání, ztráta rovnováhy.
  2. Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích.
  3. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění

Pohlaví: Samička je nevýrazně vybarvená, tlamku má špičatou a na trupu několik tmavých podélných pruhů. Sameček je výrazněji vybarven, je větší a má delší ploutve. Pohlaví lze spolehlivě určit zpravidla ve stáří cca 6 měsíců (dle velikosti ryb).

Jak dlouho se dožívá beta : Tato překrásná rybička původem z Thajska vyniká svými různorodými barevnými variacemi díky šlechtění a vybrat se dá i z různých tvarových forem. Její průměrná délka je 6 cm a dožívá se většinou 2 – 3 let. Samice jsou menší a mají menší ploutve, samci jsou mnohem nápadnější a výraznější.

Proč ne kulaté akvárium

Kulatá akvária jsou nevhodná

Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.

Jak dlouho vydrží bojovnice bez jídla : Dospělé ryby vydrží ve fungujícím akváriu bez krmení 14 dní úplně v pořádku. Menší hladovka neuškodí a ryby si vždy něco na zub najdou.

Pakliže v akváriu naleznete uhynulou rybu, neprodleně ji odstraňte z akvária. Uhynulá ryba totiž může být jedním z původců choroby a velice nebezpečná z hlediska nákazy pro ostatní, zdravé ryby. Pokud nám to podmínky dovolí, tak hned co máte podezření na nemocnou rybu, přesuňte jí do karantény(může být menší akvárium).

Nedoporučuje se je chovat ani s parmičkami, bojovníka často šikanují. Naopak vhodné ryby k bojovnici jsou razbory a razborky, sevelie, dánia, čichavci, axelrodie, kardinálky, drobnoústky, neonky, pancéřníčci, krunýřovci, tetry a fantomové. Samec bojovnice musí být v akváriu vždy jen jeden.

Jak často krmit betu

Pokud budeme krmit jednou denně, optimální dávka pro jednu dospělou rybku je do 10 granulek. Ještě lepší je dávku rozdělit na dvě poloviční a krmit dvakrát denně (ráno a večer). Při krmení živým nebo mraženým krmivem můžeme rybkám dopřát klidně více, tady nic nehrozí i když se to trochu přežene.Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.

Usmrcení rybky se provádí co nejrychleji – ostrým nožem řízneme rybu za hlavou, nebo náhlou změnou teploty (podchlazením v malé nádobě s ledem, přehřátím v horké vodě), případně se také dá venku mrštit rybkou prudce o zem. Nemocné ryby (ani uhynulé) v žádném případě nesplachujeme do záchodu!!!

Jak poznat že je ryba mrtvá : Víceméně jediným zcela spolehlivým ukazatelem života či smrti kaprů a jakýchkoli ryb je dýchání. Platí tedy, že pokud se hýbají žábry, může být „zabitý“ kapr ještě živý. V takovém případě je třeba urychleně zopakovat ještě jednou to, co mělo proběhnout při usmrcení kapra u prodejce – omráčení a vykrvení.

Které Rybičky můžou být spolu : neonky, zebřičky (danio), parmičky nebo paví očka. Který druh rybiček je vhodný do společenského akvária a kdo je naopak známý potížista Čichavci – jsou mírumilovní a hodí se k menším a klidným druhům rybek, samečci někdy bývají nesnášenliví k sobě navzájem, proto je lepší je chovat v páru.

Kolik stupnu má mít voda pro Bettu

Voda by měla mít teplotu v rozmezí 24 – 27 ºC. Abychom mohli mít konstantní teplotu vody, je vhodné si pořídit do nádrže topné tělísko s termostatem.

Doporučujeme zhruba jednou za dva až tři měsíce – záleží na osádce akvária.Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace. V nočních hodinách také podstatně klesá ve vodě obsah kyslíku díky tomu, že rostliny žádný kyslík při zastavené fotosyntéze neprodukují a navíc jej během noci samy spotřebovávají.

Kolik hodin denně svítit v akváriu : Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.