Antwort Proč se mi loupe malba? Weitere Antworten – Proč se loupe barva při malování

Proč se mi loupe malba?
Bohužel se však jedná o velice častý jev při malování místnosti svépomocí. Příčin může být hned několik. Barva se může začít odlupovat, pokud natíráme vlhký podklad, jenž nestihl pořádně zaschnout. Stejný jev nás zaskočí, jestliže se rozhodneme vymalovat zaprášenou stěnu či nečistý povrch.Aplikujte akrylátový tmel na drobné trhlinky a díry, nechte zaschnout a přebrousíte je brusnou sádrokartonářskou mřížkou. Před malováním provedete penetraci stěny, což zajistí sjednocení nasákavosti podkladu a lepší přilnavost barvy na stěnu.Z dotazu není možné posoudit konkrétní příčinu. Pro jistotu kvalitního vymalování bude potřebné po navlhčení seškrábat starou malbu ocelovou stěrkou (špachtlí) a omítky dočistit umytím vodou a mýdlem nabo saponátem.

Co na Loupani zdi : Obyčejné malířské barvy se po navlhčení ( vodou, Sanalem, novou barvou) ""rozmáčejí"" a odlupují se s novým nátěrem. Potřebné bylo starý nátěr po navlhčení vodou seškrábat, Sanal aplikovat na omítku, následně penetrovat a vymalovat. Jediné co můžete zkusit (bez záruky výsledku !)

Kolik vrstev při malování

„Nátěr se aplikuje zpravidla ve dvou vrstvách, na podklady podobného odstínu může postačovat i jeden nátěr. Další vrstvu nanášíme po zaschnutí nátěru, tj. po 2 – 8 hodinách, což je individuální dle druhů nátěrových hmot,“ říká odborník z Domu barev.

Kolik vody do barvy na malování : Ředění je nutné pouze v několika případech. Jestliže barvu budeme na povrch stříkat (pneumatickou nebo tlakovou pistolí Airless), přidáváme maximálně 5–10 % vody. Budeme-li povrch penetrovat, barvu ředíme 2–5 % vody.

Můžete zkusit obrázek zafixivat, přestříkat některou penetrací určenou pod malířské barvy. Penetraci je potřebné aplikovat natříkáním, např. některým rozprašovačem používaným na mycí prostředky v domácnosti, při nanášení štětcem by se opbrázek rozmazal. Penetraci bude asi potřebné několikrát opakovat .

Penetrační nátěr má za úkol sjednotit vlastnosti podkladu a snížit jeho prašnost a nasákavost. Současně zvyšuje přilnavost nátěrové hmoty. Pokud byste se do malování pustili bez nanesení penetrace, hrozí riziko odlupování nového nátěru a také vznik viditelných fleků a map u vyspravovaných stěn.

Jak opravit díry v omítce

Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).Postup opravy trhlin omítce

  1. Opatrně proškrábněte prasklinu v omítce ostrým předmětem, nejlépe špachtlí
  2. Očistěte spáru od prachu a nečistot.
  3. Okolí zdiva navlhčete.
  4. Špachtlí vtlačte tmel do spáry.
  5. Stěrkou plochu vyrovnejte s okolní omítkou.
  6. Po zavadnutí tmelu opravované místo lehce zahlaďte.

Jestliže chcete, aby vaše nově vymalovaná zeď vypadala tak, jak jste si představovali a malba vydržela dlouhou dobu, je nutné před malováním použít penetrační nátěr. Díky jeho aplikaci snížíte savost podkladové zdi, zpevníte její podklad a především zvýšíte přilnavost povrchu. Vyhnete se tak: loupání malby.

Dvouvrstvý přístup. Namalujte povrch dvěma vrstvami. První vrstva, zvaná také podkladová vrstva, zajistí lepší přilnavost barvy k povrchu a minimalizuje vznik fleků. Po dokončení první vrstvy nechte povrch úplně vyschnout, než aplikujete druhou vrstvu.

Kolik vrstev malby na novou omítku : jsou potřeba 2–4 vrstvy, dlouho schne.

Jak dlouho schne fixativ : Na savém materiálu usychá fixativ okamžitě. Při použití na méně savé materiály, jako jsou malířská plátna, zasychá do 10 minut.

Co je fixativ a jak ho pouzivat

Po kresbě křídou, uhlem nebo pastelem aplikujte fixativ ve vzdálenosti cca 30 cm od kresby/malby. Před použitím protřepejte a poté naneste rovnoměrně jemným rozprašovačem potřebnou vrstvu a nechte pár minut zaschnout. Lze použít také pro malby temperou, akvarelem nebo plakátové barvy. Nanášejte vždy až na suchou malbu.

Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin. Suchou penetraci poznáte na dotek. Nesmí být lepkavá ani zanechávat lesklý film. Penetrování podkladů není žádná věda, stačí jen dodržet základní pravidla a na nanášení barvy nespěchat.Běžně se na sádrokarton dává jedna vrstva penetrace a dvě vrstvy bílého nátěru, což samozřejmě znamená vyšší náklady na barvu a také více času stráveného malováním. Pro úsporu nákladů se doporučuje jedna vrstva penetrace Haftgrund a jedna vrstva bílé barvy Caparol Indeko .

Jak zatmelit díru ve zdí : Jeden z nejjednodušších postupů je zatmelení nerovností a děr šlehaným tmelem. Používá se především u děr po hmoždinkách a drobných prasklin. Jeho aplikace je snadná, pomocí stěrky tmel promíchejte a drobné množství naneste na vadu, kterou potřebujete zakrýt. Aplikujte tolik tmelu, aby byla díra celá vyplněná.