Antwort Proč pípá detektor kouře? Weitere Antworten – Co spustí detektor kouře

Proč pípá detektor kouře?
Když do komory vnikne kouř, paprsek je na tuhých částicí obsažených v kouři odražen na přijímač, který je vzhledem k paprsku umístěn pod určitým úhlem, a tím se spustí alarm. Přijímač (detektor) světla detekuje přítomnost kouře na základě změny odrazivosti částic vzduchu.Test kouřového požárního hlásiče

Vysajte z něj přebytečný vzduch a aerosol nafoukejte do sáčku tak, aby se aerosolovou mlhou zaplnil. Pokud je hlásič funkční dojde k detekci za 60 až 90 sekund. Pokud hlásič nevyhlásí poplach, vyzkoušejte test ještě jednou. Pokud ani poté nedojde k poplachu, je hlásič nutno vyměnit.Většina požárních hlásičů již z principu není vybaven žádnou možností vypnutí. Houkání přestane v okamžiku dostatečného vyvětrání místnosti od kouře (příčina poplachu) nebo při vyjmutí baterie. Některé hlásiče disponují funkcí HUSH, která se skrývá pod testovacím tlačítkem. Tato funkce umlčí na určitou dobu hlásič.

Co detekuje požární hlásič : Hlásič detekuje viditelný i neviditelný kouř. Je velmi citlivý, levný a výrobně jednoduchý. Jeho nevýhodou je přítomnost radioaktivního materiálu a z toho plynoucí komplikace při evidenci a likvidaci těchto hlásičů. Je postupně nahrazován optickými kouřovými hlásiči.

Kam namontovat detektor kouře

Neměly by být v blízkosti ventilátorů, svítidel, topení ani v příliš prašných a vlhkých pokojích (koupelny). Nehodí se také do místností s krbem či kamny. V ideálním případě je instalujte do všech místností, které splňují výše zmíněné podmínky.

Jak vysoko umístit detektor CO : Teplý vzduch je těžší než oxid uhelnatý, a proto jej vytlačuje směrem nahoru. Nejvhodnější výška instalace detektoru oxidu uhelnatého je v rozmezí 150 až 190 cm.

Detektor vždy umisťujeme na stěnu v blízkosti zařízení. Neměl by se montovat v blízkosti překážek bránících přirozené cirkulaci vzduchu, v místech s nedostatkem kyslíku a v místech, kde by činnost detektoru mohla být přímo ovlivňována různými výpary (např. bezprostředně nad sporákem v kuchyni).

Vysaďte detektor z upevňovací destičky (pootočte jím proti směru hodinových ručiček). Odpojte a vyjměte vybitou baterii. Baterii nevyhazujte spolu s jiným odpadem; odevzdejte ji na příslušném sběrném místě. Vložte novou 9V ALKALICKOU batterii s životností 3 roky.

Jak se při požáru plní kouř místnosti

Jak známo, kouř a dým stoupají vzhůru, při požáru v místnosti se tedy hromadí pod stropem a postupně plní celý prostor. Proto se hlásič nikdy neinstaluje do rohů místností, za záclony a za nábytek. Zde nedochází k dostatečnému proudění vzduchu a hlásič nebude kouř správně detekovat.Požární hlásič reaguje na hoření a předává dále poplachovou informaci. Generování poplachové informace může být zajištěno manuálně – osobou, která zaregistruje vznik hoření nebo zcela automaticky. Hlásiče reagující automaticky fungují na principu technického vyhodnocení jevů, které provázejí vznik požáru.Co nejrychleji opusťte objekt, ve kterém hoří

Nesnažte se překonávat již požárem zasažené a zakouřené prostory. Nemůžete-li již opustit objekt, uzavřete se v místnosti bez větrání, utěsněte okna a dveře (nejlépe mokrým ručníkem, dekou) a upozorněte na sebe hasiče máváním za oknem či vyvěšením bílé látky či prostěradla.

Vysaďte detektor z upevňovací destičky (pootočte jím proti směru hodinových ručiček). Odpojte a vyjměte vybitou baterii. Baterii nevyhazujte spolu s jiným odpadem; odevzdejte ji na příslušném sběrném místě. Vložte novou 9V ALKALICKOU batterii s životností 3 roky.

Jak funguje detektor oxidu Uhelnateho : Nejspolehlivější detektory oxidu uhelnatého jsou vybaveny uzavřeným elektrochemickým článkem, který přesně měří hladiny CO v širokém rozsahu koncentrací a teplot. Tento typ detektoru má také funkci autotestu a dokáže vás upozornit, pokud zjistí nízký stav baterie nebo jinou poruchu.

Na CO reaguje detektor koure : Slouží k včasné detekci začínajícího ohně (požáru). Reaguje na viditelné zplodiny (kouř), které vznikají při hoření. Životnost přístroje 10 let. Detektor s vestavěnou sirénou detekuje přítomnost LPG (propan-butan), svítiplynu a zemního plynu.

Na co reaguje detektor kouře

Slouží k včasné detekci začínajícího ohně (požáru). Reaguje na viditelné zplodiny (kouř), které vznikají při hoření. Životnost přístroje 10 let. Detektor s vestavěnou sirénou detekuje přítomnost LPG (propan-butan), svítiplynu a zemního plynu.

Pokud kamna kouří do místnosti, většinou bývá problém s příliš malým tahem komína. Pokud je malý tah komína, není schopen „vytáhnout“ nahromaděné spaliny ve spalovací komoře. Dalším problémem může být chybně prováděné přikládání.Jak jednat v případě, že vypukne požár Malý požár se můžete pokusit uhasit sami, mějte však na paměti, že je to nebezpečné. Větší požáry vyžadují větší zásah, jako je například použití hadic nebo pěny. V takových případech je žádoucí okamžitě evakuovat prostor a zavolat hasiče.

Co je nejčastější příčinou vzniku požáru : Nedbalost a neopatrnost

V celkovém počtu došetřovaných požárů je nedbalost nejčastější příčinou požárů.