Antwort Proč opadávají listy u Draceny? Weitere Antworten – Proč hnědnou listy draceny

Proč opadávají listy u Draceny?
Hnědnutí listů u dracény

Pokud jste si u vaší dracény všimli, že jí začaly hnědnou listy, především pak její špičky, potíže byste měli hledat v zálivce. Většinou jí neposkytujeme tolik vláhy, kolik by potřebovala. Zimní období je pro hnědnutí listů typické. O to více, pokud ji máte umístěnou u zdroje tepla.Ve vegetačním období vyžaduje vydatnou zálivku a neustále mírně vlhkou půdu. V zimě, v období vegetačního klidu ji zalévejte jen mírně. Každé dva dny oroste listy a jednou za čas celou rostlinu osprchujte proudem vody.Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.

Co způsobuje žloutnutí listů : Pokud nemá vaše rostlina vše, co k životu potřebuje, nebo je naopak něčeho příliš, projeví se to nejčastěji žloutnutím nebo opadáváním listů. Co může být příčinou a jak pokojové květině pomoci Nejčastěji je na vině špatná intenzita zalévání, nedostatek, nebo naopak přebytek světla a nevhodná teplota v místnosti.

Proč usychají listy

Příliš chladno – listy opadávají a vadnou. Příliš teplo a sucho – listy hnědnou a usychají. Nedostatek živin – listy odspodu žloutnou, mohou být i hnědožluté; listy jsou světle zelené; okraje listů se stáčejí, někdy kadeřavějí; květy jsou malé a bledé; listy odspodu opadávají.

Co potrebuje Dracena : Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.

Dračinec hnojení

Dracénu je doporučeno hnojit s opatrností, aby nedošlo k poškození rostliny. Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc.

Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.

Co dělat když hnědnou listy

Listy hnědnou celé

V takovém případě rostlině dodáváte málo vody. Odstraňte tedy uschlé listy, aby je nenapadly škůdci a rostlinu zalijte. Pokud je ale půda po zapíchnutí prstu do substrátu, přibližně 2 cm, stále vlhká, na vině bude nízká vzdušná vlhkost.Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.Substrát a přesazování

Dracéně postačí jen oživení vrchní vrstvy půdy a hodí se pro ní vzdušný, lehký substrát, použít můžete třeba ten u nás namíchaný. Rostlinu přesazujte na jaře ve vegetačním období přibližně jednou za 2 roky.

Substrát a přesazování

Dracéně postačí jen oživení vrchní vrstvy půdy a hodí se pro ní vzdušný, lehký substrát, použít můžete třeba ten u nás namíchaný. Rostlinu přesazujte na jaře ve vegetačním období přibližně jednou za 2 roky.

Proč opadá listí : Hlavním důvodem, proč stromům každoročně listí opadává, je uchování vlhkosti. Široké listy mají značné povrchové plochy a vypařováním vydávají obrovské množství vlhkosti. V zimě při zamrzlé půdě ustane zásobování kořenů vláhou a uchování vody se stane prvořadou záležitostí.

Co potrebuje tlustice : Stanoviště rostliny: Slunné až polostinné místo, preferuje sušší prostředí. Zálivka: Zálivka by měla být střídmá, ponechte půdu mezi zaléváním vyschnout. Světlo: Potřebuje dostatek světla, ale vyhněte se přímému slunci v horkých odpoledních hodinách. Množení: Množte řízky nebo oddělováním bočních výhonků.

Jak často zalévat tlustici

Tato rostlina preferuje slunečné a suché prostředí, ale zároveň je citlivá na přímé slunce a teploty pod bodem mrazu. Doporučuje se zalévat tlustici pouze tehdy, když je půda zcela suchá. Při nadměrné zálivce může dojít k hnilobě kořenů a ztrátě rostliny. Tlustice může být rozmnožena pomocí řízků nebo listových řízků.

Pokud máme rostlinu pouze jednu, nebo se nám do bytu více hodí nižší rozvětvená dracéna, můžeme rostlinu jednoduše zmladit: Stonky seřízneme v požadované výšce a poté už jen čekáme, až na nich obrazí nové výhony. Ty se začnou tvořit většinou dva až tři těsně pod řezem v průběhu asi 4–6 týdnů po zmlazení.Dracenu přesazujeme vždy na jaře (na začátku vegetačního období) a ne častěji jak jednou za dva roky. Stačí jí ale i jen pouhá výměna vrchní vrstvy půdy. Při přesazování dáme do většího květníku směs drnovky a listovky v poměru 2:1, přidáme díl písku a také zelený hnůj.

Kdy začínají opadávat listy : To listí obvykle čeká na impuls mrazu. Když přijde nějaký výraznější koncem října, třeba čtyři, pět stupňů pod nulou, tak naráz spadne většina listí. Dokud nepřijde, tak to listí opadává pomalinku a pozvolna až do prosince," vysvětluje Kohel.