Antwort Proč nekvete černooká Zuzana? Weitere Antworten – Jak zazimovat Cernookou Zuzanu

Proč nekvete černooká Zuzana?
Popis. Lze přezimovat na světlém místě, teplota kolem 10 °C. Pěstujeme jako plazivku ve větším květináči nebo lze výborně pěstovat v našem truhlíku jako převislou rostlinu, miluje bohatou zálivku a časté přihnojení. Nárůst za sezónu je přes dva metry.Ačkoliv je černooká zuzana původem z východní Afriky, i u nás ji můžete poměrně snadno pěstovat. Semínka se předpěstovávají v březnu. Nejprve se namočí na 24 hodin do teplé vody a pak se vysejí na povrch substrátu a jen lehce se zasypou perlitem. Klíčí při teplotě 25 °C.Při teplotě 20 oC klíčí semena 2 – 3 týdny. Oranžový květ s černou středovou skvrnou je základní formou „černooké Zuzany“.

Jak pěstovat Černookou Zuzanu : Stanoviště pro ni by mělo být slunné nebo polostinné, kde dostane minimálně 6-8 hodin slunečního světla denně. Rostlina se dobře daří v teplejším prostředí, při teplotách nad 15°C. Pokud je pěstována v květináčích, je důležité zabezpečit dobrý odtok vody, aby se předešlo zahnívání kořenů.

Co pestovat na jizni strane

Na jižním balkoně se bude výborně dařit bylinkám, jako jsou levandule, rozmarýn, tymián či oregano, jsou nenáročné a snesou hodně slunce. Zajistíte-li jim navíc propustnou půdu s přídavkem písku, nemusíte je ani hnojit. Pro pěstování na jižní straně jsou ideální taktéž rajčata nebo papriky.

Kdy se sází sazenice : Nejlépe, pokud to stihnete v období od března do května

Jsou totiž optimální podmínky pro sázení. Venku je dostatečně vlhko, což je pro nově přesazenou rostlinu či strom to nejdůležitější, aby se stihla zaklimatizovat. Další důvod je, že přes zimu rostliny v podstatě „spí“.

Bougainvillea – rostliny se sází do kvalitního kompostu, zahradnického substrátu nebo substrátu pro pokojové rostliny. Mladé rostliny přesazujeme každý rok. Starší rostliny 1× za 2 roky, ale je nutné vyměnit alespoň horní vrstvu zeminy. Nádoby musí mít kvalitní drenáž.

Na jižní balkón nebo jižní terasu se výborně hodí středomořské rostliny, například bylinky jako šalvěj nebo tymián. Ty mají rády prudké sluneční světlo. Rozmazlovat sluníčkem můžete také rozmarýn nebo levanduli. A kromě toho si užijete jejich vůni.

Na jakou světovou stranu dát rajčata

Na jižní stranu, kde bývá slunce naopak nejsilnější, patří rostlinky, které snesou hodně sluníčka a tepla. Nejvhodnějšími bylinkami jsou tymián, levandule, oregano či rozmarýn. Ze zeleniny tu můžete vypěstovat rajčata, lilek a papriky, které teplo přímo milují. Jih prospívá také vinné révě, citrusům a olivovníku.Obvykle po Zmrzlých v druhé polovině května, kdy je riziko posledních jarních mrazíků minimální. Ve vyšších polohách nad 350 m n. m. až koncem května, případně počátkem června.Předpěstování zeleniny – jak na to!

  1. Nasypejte a navlhčete substrát. Naplňte pěstební misku nebo pěstební květináč speciálním substrátem a lehce jej přitlačte.
  2. Vysejte semínka. Nyní zasejte semínka.
  3. Přikryjte semena zeminou.
  4. Zajistěte vysokou vlhkost vzduchu.
  5. Zajistěte teplo.
  6. Více vzduchu a světla.


Od května rostlina vyžaduje letní pobyt venku na slunném stanovišti při jižní zdi. Příčinou nedostatečného kvetení také může být příliš tmavé nebo zatuchlé stanoviště po dobu pěstování v období klidu. Právě příliš tmavé stanoviště způsobuje, že rostlina v létě nekvete.

Jak zazimovat Dipladenie : Předpokladem pro správné přezimování nádobových rostlin je mrazuprostá, vzdušná a ne příliš tmavá místnost k přezimování, kde rostliny umístíme od října do dubna, v mrazy ohrožených oblastech až do května. Zaléváme je podle potřeby, bal rostliny nesmí ale v žádném případě vyschnout.

Co vysadit na plné slunce : Mnoho hodin slunečního svitu na slunném balkoně orientovaném na jih – zejména v létě – poskytuje ideální podmínky pro pěstování různých rostlin: Mezi rostliny na balkon na slunci patří například pelargonie, kopretiny, rozmarýn, levandule nebo olivovníky, ale také oleandr, šalvěj, tymián a jiřina.

Co do truhliku na vychodni stranu

Východní potěšení

„Obecně lze doporučit některé balkonovky, například fuchsii, petúnie a muškáty, z letniček okrasný tabák či netýkavku. Netřeba se bát ani bambusu, hortenzie nebo azalky,“ uvádí Julie Reicheltová. Z popínavek můžete vyzkoušet zimolez či plamének, z okrasných travin ostřici.

Dobrým kumpánem bude rajčatům pažitka, cibule, petrželka, mrkev i afrikány. Výčet je ale mnohem delší a zahrnuje také oblíbenou bazalku, luštěniny, dobromysl čili oregano, pórek, ale i koriandr, hořčici, tymián a šalvěj.Okurka je jednoletá rostlina, která vyžaduje hodně tepla a slunce – semena začínají klíčit kolem 10 °C. Zasejte je do země až v druhé polovině května, případně dříve při výsadbě v květináčích. Půda musí být úrodná, propustná a dostatečně vlhká. Optimální teplota pro vývoj okurek je kolem 20-25 °C.

Kdy vysadit salát ven : Sazenice malých kultivarů vysazujte do sponu 15 x 15 cm, větší do sponu 30 x 30 cm. Sazeničky sázejte ven zhruba od začátku dubna, rodící se srdíčko by mělo být mírně nad povrchem půdy. Záhony průběžně plejte. Pokud rostliny rostou opravdu pomalu, aplikujte organické hnojivo.