Antwort Proč mi nekvete Bugenvilea? Weitere Antworten – Kdy přesadit Bugenvilea

Proč mi nekvete Bugenvilea?
Mladé rostliny přesazujeme každoročně vždy zjara. Letnění: Špatně snáší celoroční pobyt v bytových podmínkách. Letnění od května rostlině prospívá.V létě hnojíme každý týden standardním tekutým hnojivem. Množení: Rostlina se množí řízkováním. Odebrané řízky ponoříme na několik hodin do vlažné vody, následně do stimulátoru a teprve pak zasadíme do teplé zeminy.Bougainvillea – rostliny se sází do kvalitního kompostu, zahradnického substrátu nebo substrátu pro pokojové rostliny. Mladé rostliny přesazujeme každý rok. Starší rostliny 1× za 2 roky, ale je nutné vyměnit alespoň horní vrstvu zeminy. Nádoby musí mít kvalitní drenáž.

Jak stříhat bougainvillea : Střih udrží bugenvileu v pěkném tvaru

Bez pravidelného střihu by tato popínavá rostlina v průběhu léta vytvořila někdy i metrové výhony. Květy se tvoří vždy na koncích výhonů. Proto se bugenvilea navíc stříhá po každé vlně květů. Příliš dlouhé výhony zastřihněte těsně nad nasazením listu.

Kdy vysévat Ostrožku

Ostrožku můžete vysévat brzy na jaře nebo na podzim. Můžeme předpěstovat od ledna ve fóliovníku či skleníku. Rostlinkám trvá cca 4 týdny než vyklíčí a vyrostou do velikosti, kdy je možné je vyjednotit a přesadit do květináčů. Jakmile dosáhnou cca 9 cm, mohou se vysazovat ven (květen, červen).

Kdy dát ibišek ven : Od června do září ibišku prospěje pobyt venku, ovšem nikoliv na slunečním úpalu. V každém případě rostlinu po přenesení ven alespoň po dva týdny stíníme.

  1. Bohyšky se množí dělením trsů.
  2. Ideální čas je na jaře, když začínají rašit nebo na podzim v září/říjnu.
  3. Trsy bohyšek dělte po 3-4 letech. Omladíte tím rostlinu.
  4. Při dělení a přesazování bohyšky přidejte kompost. Dostatečně pak zelévejte.


Mandevilu navíc množíme z řízků, které získáme právě při jarním řezu (řízků vrcholových i stonkových). Stačí pouze po řezu upravit délku řízků na cca 8 centimetrů a nechat ve vlažné vodě vyplavit prýštící latex.

Jakou půdu potřebuje čemeřice

Čemeřice můžete pěstovat i na půdách horší kvality, ale vyhovuje jim humózní, spíše vápenitá a dobře propustná půda, která je vlhčí. Důležité je, aby půda nebyla trvale zamokřená. Vděčné budou čemeřice tak za pravidelné hnojení. Protože jim vyhovuje vysoký podíl humusu v půdě, doporučujeme je hnojit kompostem.Hnojení: I přesto, že bohyšky jsou kvetoucími trvalkami, nepoužíváme fosforečná hnojiva, pro podporu květů, ale hnojiva pro zelené rostliny nebo dlouhodobě působící organická hnojiva. Cílem u bohyšek je mít krásné listy. Pakliže pěstujeme v květináči, přihnojujeme v době vegetace každých 14 dní.Bougainvillea kvete pouze při správném přezimování při teplotě 5 – 7 ° C a při velice mírné zálivce. Od května rostlina vyžaduje letní pobyt venku na slunném stanovišti při jižní zdi. Příčinou nedostatečného kvetení také může být příliš tmavé nebo zatuchlé stanoviště po dobu pěstování v období klidu.

Jde třeba o konvalinky, bohyšky i škornice, kterým bude pod akáty dobře. Anebo zkuste pěstovat barvínek menší (Vinca minor), suchovzdornou mochničku (Waldsteinia), ale také pachysandru (Pachysandra terminalis).

Jaké kytky sázet v březnu : Do květináčů můžeme vysít třeba bazalku, dobromysl, koriandr, mateřídoušku, meduňku, mátu, šalvěj i tymián a yzop. Brutnák, heřmánek a řimbabu můžeme vysévat přímo na záhon, jsou na naše podmínky zvyklé. K předpěstování i k přímému výsevu se hodí pažitka.

Proč mi ibišek nekvete : Ibišky nekvetou, pokud jsou vysazeny ve velkých nádobách. Více se jim daří, pokud mají kořeny natěsno. Zkuste tedy kontejnerovým dřevinám zvolit menší nádoby, případně zkontrolovat stanoviště. Mělo by být opravdu bez průvanu, teplé, slunečné, chráněné.

Proč u ibišku opadávají poupata

Padání poupat způsobuje -průvan, chlad ze spodu, časté přemístění, nedostatek světla, nedostatečná zálivka ,přelití,napadení škůdcem-třásněnkou…….

Zahradní bohyšky potřebují kruhový prostor o průměru jednoho metru, některé však i větší. Někteří zahradníci vysazují do blízkosti trsů bohyšek tulipány, aby nebyl záhon holý, než se listy rozvinou. Menší odrůdy lze pěstovat v nádobách. Jen je třeba zatažené trsy ochránit před mrazem.Hnojení: I přesto, že bohyšky jsou kvetoucími trvalkami, nepoužíváme fosforečná hnojiva, pro podporu květů, ale hnojiva pro zelené rostliny nebo dlouhodobě působící organická hnojiva. Cílem u bohyšek je mít krásné listy. Pakliže pěstujeme v květináči, přihnojujeme v době vegetace každých 14 dní.

Proč mandevila nekvete : To znamená, že rostlina přečká bez zálivky delší období, aniž by ji to poškodilo. Nevadne a vypadá stále pěkně. Samozřejmě však na časté sucho reaguje zastavením růstu. Pokud budete na pravidelnou zálivku i na hnojení myslet, mandevila se odvděčí bohatým kvetením a zdravým olistěním.