Antwort Proč mi Hnisá piercing? Weitere Antworten – Co delat kdyz mi Hnisa piercing

Proč mi Hnisá piercing?
V případě otoků je vhodné místo chladit pomocí gelových polštářků. Pokud by se objevil v místě vpichu hnis, ložisko by bylo bolestivé a objevila se teplota je třeba vyhledat lékaře. Lékaře navštivte i v případě, že se potíže do týdne nezlepší.Pokud máš piercing déle než pár dní, zarudnutí by mělo postupně mizet. Pokud nemizí, nebo se naopak zarudnutí zhoršuje, je možné že se Ti do rány dostal zánět. To samé platí pro případný déletrvající otok. Zároveň je potřeba všímat si hnisu, který je hustější než lymfa a má jinou barvu.Pokud se vám kolem vašeho nového piercingu objevují kožní reakce nebo máte pocit, že se vám v místě vpichu tvoří boule, měli byste používání olej z čajovníku, aby se Vám kůže zahojila a symptomy odezněly. Olejíček z čajovníku vysušuje zánět a snižuje otok.

Jak dlouho cistit piercing : První 3 měsíce ošetřujte piercing doporučeným aftercare produktem 2x denně. Poté až do úplného zahojení stačí 1x denně. První týden od propichu můžete piercing přelepovat, pozor však na podráždění kůže od lepidla. Chráníte jej před nečistotami i před mechanickým podrážděním.

Jak vypadá hnis

Hnis (lat. pus, řec. pyon) je obvykle světle žlutá nebo nazelenalá hustá tělní tekutina, která vzniká při zánětlivé odpovědi na bakteriální infekce. Je tvořena především odumřelými bílými krvinkami (leukocyty), živými a mrtvými bakteriemi, rozkládající se tkání a dalšími látkami.

Jak urychlit hojení piercingu : Nejjednodušší možnost je staré dobré antibakteriální mýdlo z lékárny, hojení urychlí také speciální prostředky pro dezinfekci piercingu, které můžeš většinou zakoupit přímo v salonu nebo ve specializovaných prodejnách a e-shopech. Výběr je na Tobě, nečisti však ranku více než třikrát denně, zbytečně bys místo dráždil.

Vždy po omytí antibakteriálním mýdlem použij solný roztok. Ten vytvoříš spojením panáku nejlépe převařené vody a dvěmi špetkami mořské soli. Propíchnuté místo můžeš na minutu až dvě ponořit nebo omývat. Roztok Tvůj piercing dočistí a jemně rozmočí případné stroupky a nečistoty.

U těžších infekcí kůže nebo abscesů na jiných místech těla se zpravidla provádí chirurgický zákrok. Dochází při něm k naříznutí postiženého místa a následnému vypuštění hnisu. K odtékání hnisu může být použita i speciální hadička (drén). Absces se řádně vyčistí a následně zahojí.

Jak zastavit hnisání

Při větší produkci exsudátu lze k vyčištění spodiny rány použít kalciumalginát – Sorbalgon. U infikovaných ran je vhodné též použití antiseptických krytí s jodem či aktivním uhlím nebo krytí s obsahem stříbra – Atrauman Ag, to působí i na bakterie, které jsou rezistentní vůči ATB léčbě – např. MRSA.Bradavky a genitálie

Tady asi není třeba si nic extra vysvětlovat. Tato místa patří k nejprokrvenějším, a tím i k nejcitlivějším na bolest.Jak hojení piercingu v uchu probíhá

Za normální situace piercing v ušním lalůčku hojí přibližně 10 týdnů. V případě piercingu chrupavky uší se doba hojení výrazně prodlužuje až na dobu jednoho roku.

Po tuto dobu je vhodné omezit kouření, a po jídle (případně i po cigaretě) si vždy ústa vypláchnout ústní vodou! I když se vám bude zdát, že se piercing zahojil již po několika dnech, na výměnu délky je potřeba počkat alespoň 3-4 týdny. První dny pro vás může být piercing nepříjemný po ránu, nebo při jídle.

Jak vymáčknout hnis : Nejdříve by měl z pupínku vyjít hnis, poté světle-žlutý mok a nakonec trochu krve. Vymáčknutý pupínek vždy desinfikujte například kosmetickým lihem (koupíte v lékárně) a nebo salicylovým lihem (koupíte v drogeriích). Na vatovou tyčinku dejte líh a potřete jím místo po vymáčknutí.

Co vytahuje hnis : Ichtoxyl je mast pro zevní použití na kůži k léčbě infekčních a hnisavých kožních onemocnění, při drobných infikovaných poraněních a plísňových onemocněních, u omrzlin, proleženin, u počínajícího nežitu a při trudovině (akné). Ichtoxyl mast obsahuje jako hlavní účinnou látku léčebný dehet ichthamol.

Proč piercing smrdí

Čím je zápach piercingu způsoben Důvodů existuje několik, ale tím hlavním je nahromadění mrtvých buněk v propíchnutých otvorech. Pokud máte oblíbené piercingy a nosíte je dlouho bez toho, aniž byste je vyměnili, je velice pravděpodobné, že se okolo dírky začnou hromadit. To způsobuje nepříjemný zápach.

Ichtoxyl je mast pro zevní použití na kůži k léčbě infekčních a hnisavých kožních onemocnění, při drobných infikovaných poraněních a plísňových onemocněních, u omrzlin, proleženin, u počínajícího nežitu a při trudovině (akné). Ichtoxyl mast obsahuje jako hlavní účinnou látku léčebný dehet ichthamol.Obecně je ale možné říct, že platí zásada: Pokud je někde hnisavé ložisko, je třeba jej vypustit. Povrchové abscesy se proto léčí chirurgicky – naříznutím povrchu abscesu a jeho vypuštěním. Dutina abscesu se poté proplachuje, aby se odstranily všechny rozpadlé tkáně a nedošlo znovu k hnisání.

Jak propíchnout hnis : u hnisajících ran je možné použít např. mast Ichtoxyl nebo Višněvského balzám, které „vytahují hnis“. Aplikujte 3 krát denně na ránu a postižené místo překryjte.