Antwort Proč Andulka mává křídly? Weitere Antworten – Proč andulka třese křídly

Proč Andulka mává křídly?
Chování, které popisuješ u své andulky, určitě není normální. Samotný třes není příznakem konkrétního onemocnění. Nepíšeš, kde máš umístěnou klec. Je důležité, aby byla na klidném místě, kde je stálá teplota a hlavně není průvan – na to jsou andulky hodně citlivé a mohou se třást zimou.Nastavuje slunci načepýřené peří na jedné a druhé straně těla, protřepává ho a roztahuje křídla. Na druhé straně je papouškovi chlad nepříjemný a rád vyhledává přiměřeně teplé prostředí, což jsem si ověřil, když se vykoupaný a promočený kakariki s prosvítající kůží v peří třásl chladem.Jak se pozná, že je andulka spokojená Spokojená andulka dobře jí, zpívá a vůbec se pořád něčím zabývá, přebírá si peří nebo si hraje s hračkami. Jak se pozná, že se andulka bojí Může se přikrčit v koutě klece, vytáhnout se tak, že vypadá hodně vysoká a hubená, nebo se třepotat po kleci.

Co znamená když andulka otevírá zobák : Prudký úder zobákem o bidlo, stůl nebo jiný povrch, po kterém následuje strnulý postoj těla a upřený pohled – to je konečné varování. Držte se od papouška zpátky, dokud se jeho nálada nezmění, nebo na vás zaútočí nebo kousne. Je to zvuk podobný lidskému skřípání zuby.

Jak poznám nemocnou andulku

Nemocná andulka v takovém případě může kýchat, pelichat nebo projevovat nezájem o své okolí. Častým projevem nachlazení je také problém s dechem, který se dá dobře pozorovat ve chvílích, kdy necháte andulku létat mimo klec. Kromě možného nezájmu o jinak oblíbené hračky také daleko nedoletí a bude jí to dělat problém.

Jak se pozná stáří andulky : Stáří andulky poznáte podle ozobí a podle kroužku na duhovce. Ozobí je u mladého zvířete světle zbarvené. Kruh duhovky je sotva viditelný nebo zcela chybí, proto se oko jeví téměř černé. U dospělých andulek je však kroužek duhovky zřetelně viditelný.

Strach, separace, nedostatek spánku, hormonální vlivy, nuda, špatná socializace v ranných stádiích života, zejména u ručně dokrmovaných mláďat, všechny tyto faktory mohou hrát roli při vzniku sebepoškozování a škubání peří.

Protože je andulka velmi akční a energický papoušek, který rád šplhá, létá a prozpěvuje, je nezbytné nezanedbat denní přísun potřebných minerálů, které získá z trav a čerstvého ovoce i zeleniny. Nejraději mají stébla čerstvé trávy, mladé pampeliškové listy, pochutnají si také na listech bezu nebo ptačince.

Jak poznat Vapenku u andulky

· Vápenka postihuje především andulky. Mezi základní příznaky patří drsný povrch zobáku, ozobí, očí a nožiček. · V pokročilejších stádiích může nosní dírky ptáčka ucpat sekret. · Původcem vápenky jsou roztoči, kteří si pod kůží ptáčka doslova ,,vrtají“ chodbičky.Často jsou léze na končetinách, kdy rohové šupiny odstávají, nohy hrubnou a zvětšují se, bělají. Odtud vápenka. U papoušků jsou léze často na hlavě, kolem zobáku, ale stejně tak na končetinách. V malochovech drůbeže, ale i u papoušků je vápenka běžná.Čím může andulka onemocnět – 2. část

  • Psitakóza. Těžko zvolit charakterističtější nemoc pro exotické ptáky.
  • Svrab – vápenka. Zatímco charakteristická nemoc nese jméno po papoušcích a je obtížně zjistitelná, ta dost možná nejrozšířenější je dobře rozpoznatelná.
  • Onemocnění ledvin.
  • Ztráta peří


Určit pohlaví andulky není jednoduché. Protože pestré opeření mají jak samci, tak samice, lze usuzovat na pohlaví ptáka pouze podle ozobí. Ozobí u samic je obvykle hnědé, zatímco u samců je modré. V závislosti na chovu může mít ozobí samců také fialovou a růžovou barvu.

Jak dlouho se dožívají andulky : Průměrná délka života andulky je 13 let.

Proč andulky křičí : Křik je přirozený způsob komunikace papoušků. Nese se na velké vzdálenosti a umožňuje jim najít jeden druhého v hustých korunách stromů. Papoušek může křikem vítat východ slunce, varovat nás před domnělým nebezpečím, sdělovat svoji radost nebo nás informovat, ve kterém pokoji se nachází.

Jak casto piji andulky

Jednou denně vyměňte vodu, která by měla být nejlépe pitná (i když andulce nijak zvlášť neuškodí ani voda užitková).

Následující příznaky mohou být projevem vážného onemocnění a vyžadují návštěvu ptačího veterináře:

  1. změna vzhledu trusu a jeho množství
  2. snížený nebo zvýšený příjem krmiva nebo vody.
  3. změna v chování, apatie.
  4. načepýření
  5. změny v dýchání, abnormální zvuky při dýchání
  6. krvácení nebo poranění
  7. zvracení

Z ovoce a zeleniny vybírejte např. banán, okurku, salát, meruňky, rybíz, jablko, mrkev, salát nebo hrozny. Pozor si ale u ovoce i zeleniny dejte na pecičky a jadérka, také se vyhněte fazolím, rebarboře, nedávejte jim ani stonky z rajčat nebo houby.

Jak poznat že andulka je stará : Stáří andulky poznáte podle ozobí a podle kroužku na duhovce. Ozobí je u mladého zvířete světle zbarvené. Kruh duhovky je sotva viditelný nebo zcela chybí, proto se oko jeví téměř černé. U dospělých andulek je však kroužek duhovky zřetelně viditelný.