Antwort Na koho působí úplněk? Weitere Antworten – Jak působí úplněk na člověka

Na koho působí úplněk?
Při úplňku a novu jsou příliv a odliv nejsilnější. V takových dnech pociťujeme intenzivněji všechny emoce, nejsme ve své kůži. Hodně lidí si stěžuje na úporné bolesti hlavy, a obecně platí, že co bolí, to má při úplňku tendenci bolet ještě víc, ať už jsou to úrazy, jizvy nebo klouby či záda. Úplněk zvyšuje agresivitu.POD VLIVEM ÚPLŇKU – úplňky 2023

  1. 5 RAD čemu se za úplňku raději VYHNOUT.
  2. NESPĚCHAT, začátek něčeho nového raději o chvíli odložte.
  3. NEREAGOVAT přehnaně na maličkosti.
  4. ODLOŽIT plánované lékařské zákroky.
  5. NEDĚLAT mnoho unáhlených rozhodnutí
  6. VYHNOUT SE raději kuchyni a přejídání

Před spaním se uvolněte.

Zní to jako klišé, ale můžete využít síly bylinek, nejlépe pomocí voňavé koupele. Nebo prostřednictvím relaxačního cvičení či meditace. Nechte odplavit všechny negativní myšlenky, které by vás při usínání mohly rušit. Tři dny před úplňkem, v den úplňku a jeden den po něm běžte spát co nejdříve.

Jak působí úplněk na spánek : Zhoršená kvalita spánku během úplňku může souviset s nižší hladinou spánkového hormonu – melatoninu. Na jeho produkci má podle všeho vliv právě úplněk. Během něj je měsíc největší a tak klesá hladina tohoto hormonu. Jeho nedostatek může způsobovat poruchy usínání a spánku, i narušení správné funkce našich orgánů.

Jak se chovat při úplňku

Energie z Měsíce v úplňku je silná i dva dny po vstupu do této fáze, proto tento čas opravdu věnujte sobě a nestresujte se, nepracujte přes své osobní hranice a nabíjejte sebe i své kameny, aby s vámi mohly po celý měsíc plně pracovat.

Jak působí úplněk na děti : Říká se, že úplněk má vliv na těhotné a kojící ženy a také na malá miminka. Ta se mohou více počůrávat, méně jíst, hůře spát. Takové chování u miminek může trvat několik dnů před úplňkem nebo až týden po úplňku. Maminky samy zjistí, jak jejich miminka na úplněk reagují, jak ho zklidní, jak ho v noci uklidní.

Během úplňku je důležitá i péče sama o sebe. Dopřát si očistnou, pečující lázeň, masáž, dobré jídlo. Prostě a jednoduše čas jen sama pro sebe. Zastavte se v tento čas, napojte se na svou mysl, intuici a tělo.

První den, v době úplňku či novoluní, se nejí nic, pouze se pijí v neomezeném množství čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Dalších 24-26 hodin je vhodné omezit jídelníček pouze na ovoce, salát, polévky nebo zeleninová pyré, například z dýně. Zcela zakázány jsou po tyto dny těžká jídla, cukr, tuk, káva i alkohol.

Proč nemůžu spát i když jsem unavená

Příčinou insomnie je často stres. Může to být ale i nepravidelný spánkový režim, nadměrná psychická zátěž, změna biologického rytmu (to je například změna časového pásma při cestování), nemoc nebo dlouhodobý stav deprese. Mezi důsledky nespavosti patří podrážděnost, únava a malátnost během celého následujícího dne.První den, v době úplňku či novoluní, se nejí nic, pouze se pijí v neomezeném množství čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Přísnější verze dokonce zapovídá i to a doporučuje pít jen vodu nebo neslazené čaje.Jde o 36 hodin, kdy je Měsíc z našeho pohledu přímo naproti slunci, což nám umožňuje vidět celou jeho převrácenou část. V období úplňku má mít Měsíc nejsilnější vliv na naši Zemi, zejména na citlivost všech organismů, podvědomí, vnímavost a přizpůsobivost.

Síla úplňku

Úplněk podporuje očistu těla, duše i domova. Chcete-li využít sílu Měsíce, můžete vyzkoušet různé úplňkové rituály, jako jsou kouřové očisty, vonné esence, svíčky ale i masáže. Rituál může vypadat také jako regenerační koupel, obličejová jóga a masáž, stejně jako různé pečující kosmetické procedury.

Co mohu při půstu : Půst má svá pravidla

Vaše tělo se tak pročistí. Jíst smíte pouze zeleninový vývar, pít čistou vodu, bylinkové čaje nebo šťávy ( nejlépe čerstvě udělané). Šťávy dodají tělu velké množství látek, které jsou důležité pro organismus. Velmi doporučované jsou šťávy z celeru, mrkve a červené řepy.

Co jíst v době půstu : Základem postního jídelníčku jsou vařené obiloviny, luštěniny, pučálka, domácí celozrnné pečivo, vařená zelenina, kvašené zelí a čerstvé bylinky. Pokud tedy seberete odvahu a vůli a vynecháte i sladkosti a mléčné výrobky, uděláte pro sebe to nejlepší. Po Velikonocích se maso jedlo jen 1x týdně.

Co chybí Když je člověk unavený

Chybí vám železo nebo vitamin D

Únavu mohou také způsobovat nízké hodnoty vitaminu D a B12. Množství "déčka" v těle pomůže zvednout pobyt na slunci, zdrojem tohoto vitaminu jsou také mořské ryby, tvrdé sýry či mák. K doplnění vitaminu B12 vám zase pomohou živočišné produkty jako vejce, mléko, sýry a maso.

Spánkové desatero

  • 4–6 hodin před usnutím nepijte kávu, černý, zelený čaj, kolové nápoje ani energetické drinky.
  • Vynechejte večer těžká jídla a poslední pokrm zařaďte 3–4 hodiny před ulehnutím.
  • Lehká procházka po večeři může zlepšit váš spánek.
  • Večer neřešte nic důležitého, co by vás rozrušilo.
  • Nepijte na noc alkohol.

Jde o 36 hodin, kdy je Měsíc z našeho pohledu přímo naproti slunci, což nám umožňuje vidět celou jeho převrácenou část. V období úplňku má mít Měsíc nejsilnější vliv na naši Zemi, zejména na citlivost všech organismů, podvědomí, vnímavost a přizpůsobivost.

Jak si správně přát při úplňku : Návod na minirituál novoluní/úplněk:

  1. najděte si pár minut na klidném a tichém místě
  2. zklidněte mysl několika nádechy a výdechy a soustřeďte se na to, co si přejete posílit, co má růst a vznikat.
  3. zapalte svíčku a nechte rozhořet plamen.
  4. své přání si napište a věnujte mu plnou pozornost, představte si jej ve své mysli.