Antwort Na co si dát pozor při uzavírání nájemní smlouvy? Weitere Antworten – Na co si dát pozor v podnájemní smlouvě

Na co si dát pozor při uzavírání nájemní smlouvy?
Pozorné čtení je základ

  • údaje o pronajímateli.
  • údaje o nájemci.
  • podmínky nájmu.
  • délku nájemního období
  • informace o výši nájemného.
  • povinnosti nájemce a pronajímatele.
  • postup při vypršení platnosti smlouvy, ukončení nájmu nebo výpovědi nájemní smlouvy.

Chtějte vědět

  • V jakém stavu je elektřina, kdy se zde naposledy rekonstruovaly rozvody a z čeho jsou
  • Co zdi Nejsou navlhlé nebo rovnou plesnivé
  • Musí se udělat nové podlahy
  • Neprotopíte kvůli profukujícímu oknu celou výplatu
  • Jak se tu topí, funguje topení v pořádku
  • Kdo řeší případné opravy ve společných prostorách

Zákon předně stanoví, že nájemce může dát třetí osobě část bytu do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele, a to pokud v bytě sám trvale bydlí. Pokud se nejedná o osobu blízkou nebo případ zvláštního zřetele hodný, může však pronajímatel i takový podnájem podmínit svým písemným souhlasem.

Co má a nesmí obsahovat smlouva o pronájmu bytu : Co v nájemní smlouvě být nesmí

Jako zakázaná ustanovení zákon výslovně označuje smluvní pokuty ukládané nájemci. Dále je neplatný zákaz chovu zvířat, zákaz kouření, zákaz návštěv nebo zákaz podnikání v bytě. Nájemce ale nesmí byt poškozovat, musí dodržovat pravidla obvyklá pro chování v domě a náležitý pořádek.

Na co si dát pozor při uzavirani nájemní smlouvy

Ideální je mít je napsané na sebe. Proto si ujasněte, na koho jsou napsané, jak je to se zálohami i s případným nedoplatkem či přeplatkem. Pozor dávejte zejména na úrok z prodlení, který někteří pronajímatelé požadují za opožděnou platbu.

Co vše plati nájemce : služby spojené s užívání bytu (co hradí nájemce)

  • Vytápění
  • Vodné a stočné
  • Dodávka pitné vody.
  • Dodávka teplé a studené vody.
  • Odvádění odpadních vod kanalizacemi.
  • Užívání výtahu.
  • Vybavení bytu společnou televizní a rozhlasovou anténou.
  • Odvoz komunálního odpadu.

Nájemní smlouvy na dobu neurčitou

U smluv na dobu neurčitou lze zvýšit nájemné tak, aby se rovnalo výši obvyklého nájemného v okolí v daném období. Pokud tedy je nájemné stanoveno nižší než u srovnatelných bytů v dané lokalitě, může pronajímatel jednou za rok navrhnout zvýšení.

Projděte si důkladně celou nemovitost, včetně sklepa, balkonu a dalších užívaných prostor. Při přebírání domu nezapomeňte ani na zahradu. „Při prohlídce zkontrolujte a vyzkoušejte všechny domácí spotřebiče a zařízení, včetně sprchy, digestoře, svítidel. Zaměřte se i na drobná poškození vybavení.

Kdy může nájemce zvýšit nájem

Maximální navýšení u nájemného na dobu neurčitou nesmí přesáhnout 20 % z původně sjednaného nájmu, přičemž zahrnuje také navýšení, ke kterému došlo v posledních 3 letech. Zjednodušeně řečeno, za poslední 3 roky nesmí pronajímatel zvýšit nájemné o více než 20 %.Podívejte se na stručné vysvětlení níže. Pronájem = Majitel pronajímá byt nájemci na základě nájemní smlouvy. Podnájem = Nájemce, který má platnou nájemní smlouvu s majitelem, byt nevyužívá (nebo jej využívá jen z části) a poskytuje byt či jeho část k obývání podnájemníkům na základě podnájemní smlouvy.Náznaky, že se smlouvou není něco v pořádku

Smlouva obsahuje pasáže psané hodně malý písmem. Ve většině případů jde o velice důležitou část smlouvy, která má pro Vás vypadat nedůležitě. Namísto konkrétních údajů obsahuje nekonkrétní či zavádějící informace o ceně, rozsahu prací nebo termínech.

Nájemní smlouvy na dobu neurčitou

U smluv na dobu neurčitou lze zvýšit nájemné tak, aby se rovnalo výši obvyklého nájemného v okolí v daném období. Pokud tedy je nájemné stanoveno nižší než u srovnatelných bytů v dané lokalitě, může pronajímatel jednou za rok navrhnout zvýšení.

Jaké opravy hradí nájemce : Toto se týká zejména kontroly radiátorů, kotle nebo vodovodních baterií, případně detektorů kouře. Dále pak po nájemci můžete požadovat částečnou úhradu za výmalbu, tapetování a opravu omítek, případně také čištění obkladů stěn, podlah nebo zanesených odpadů.

Co se zahrnuje do nájmu : Typicky to jsou dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných prostor, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů a provoz výtahu.

Kdy se může zvýšit nájem

Maximální navýšení u nájemného na dobu neurčitou nesmí přesáhnout 20 % z původně sjednaného nájmu, přičemž zahrnuje také navýšení, ke kterému došlo v posledních 3 letech. Zjednodušeně řečeno, za poslední 3 roky nesmí pronajímatel zvýšit nájemné o více než 20 %.

Pronajímatelé se přitom odkazují na ustanovení svých nájemních smluv, která jsou však často v rozporu se zákonem. Občanský zákoník jasně stanoví, že pronajímatel vrátí nájemci kauci při skončení nájmu. Tedy nikoliv až za rok, po provedení všech vyúčtování.Zkontrolujte, všechny mechanické poškození, které při té výstavbě mohly vzniknout. Jestli nejsou poškrábané dveře, poničené dlaždice, jestli nejsou někde na stěnách nějaké odřeniny, nějaké fleky. To je taková základní estetická kontrola. Zkontrolujte si, zda všechny dveře správně zavírají.

Na co si dát pozor při prohlídce bytu : Na co se zeptat během osobní prohlídky nemovitosti

  1. V jakém stavu je elektroinstalace a kdy byly naposledy dělány rozvody
  2. Jak jsou udělány rozvody vody
  3. Jaké jsou přibližné náklady na vytápění
  4. Jaká je výše rezervačního poplatku
  5. Jací jsou sousedé
  6. Je zde dobré připojení k internetu