Antwort Na co se ptát nájemce? Weitere Antworten – Na co se ptát nájemníka

Na co se ptát nájemce?
Otázky, kterými prověříte nájemníka

  • Máte práci nebo studujete
  • Jak dlouho jste v této poslední práci
  • Jste ochoten nám doložit, že pracujete, třeba potvrzením o zaměstnání nebo výpisem z účtu
  • Kde jste bydlel dříve a proč se stěhujete
  • Můžete mi poskytnout kontakt na minulého pronajímatele

Při odkrytí podlahy můžete potkat myší hnízda nebo problém se zvlhlými zdmi. Buďte trochu „odrzlejší“ a chtějte znát stav úplně všeho, co potřebujete k tomu, aby se vaše bydlení nestalo noční můrou. Klidně s sebou na prohlídku vezměte kamaráda elektrikáře, tatínka zedníka nebo rovnou znalce z řad profesionálů.Podívejte se na stručné vysvětlení níže. Pronájem = Majitel pronajímá byt nájemci na základě nájemní smlouvy. Podnájem = Nájemce, který má platnou nájemní smlouvu s majitelem, byt nevyužívá (nebo jej využívá jen z části) a poskytuje byt či jeho část k obývání podnájemníkům na základě podnájemní smlouvy.

Na co se ptát při prohlidce bytu : Na co se zeptat během osobní prohlídky nemovitosti

  1. V jakém stavu je elektroinstalace a kdy byly naposledy dělány rozvody
  2. Jak jsou udělány rozvody vody
  3. Jaké jsou přibližné náklady na vytápění
  4. Jaká je výše rezervačního poplatku
  5. Jací jsou sousedé
  6. Je zde dobré připojení k internetu

Na co si dát pozor při koupi bytu

8 věcí, na které si dát pozor při koupi bytu

  • Právní stav bytu.
  • Technický stav bytu.
  • Reálná velikost bytu.
  • Poplatky, exekuce a dluhy.
  • Rezervační smlouva.
  • Rezervační poplatek.
  • Kontrola smluvní dokumentace.
  • Koupě družstevního bytu.

Jak najit Podnajemnika : Nejjednodušší je oslovit přátele, kolegy a známé. Můžete tak získat spolehlivého nájemníka, na kterého máte dobré reference. Kromě osobních setkání k tomu využijte i sociální sítě.

Pozorné čtení je základ

  • údaje o pronajímateli.
  • údaje o nájemci.
  • podmínky nájmu.
  • délku nájemního období
  • informace o výši nájemného.
  • povinnosti nájemce a pronajímatele.
  • postup při vypršení platnosti smlouvy, ukončení nájmu nebo výpovědi nájemní smlouvy.


Jedná se například o dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu.

Co je kauce u pronájmu

Kauce je forma zálohy – určitá suma, kterou platíte předem. Nejčastěji se s ní setkáváme u pronájmu bytů nebo koupě nemovitosti, kde rozlišujeme kauci vratnou a nevratnou. S vratnou kaucí se setkáme u pronájmu bytů, kdy většina pronajímatelů trvá na vratné kauci, kterou platíte při podpisu smlouvy.8 věcí, na které si dát pozor při koupi bytu

  1. Právní stav bytu.
  2. Technický stav bytu.
  3. Reálná velikost bytu.
  4. Poplatky, exekuce a dluhy.
  5. Rezervační smlouva.
  6. Rezervační poplatek.
  7. Kontrola smluvní dokumentace.
  8. Koupě družstevního bytu.

Nezapomeňte na osobní doklad

Pokud se někam vypravíte na prohlídku bytu, ujistěte se, že máte s sebou osobní doklad. Zcela nejvhodnější pro tuto příležitost bude váš občanský průkaz, a to hned z několika důvodů.

Odborníci na reality skutečně uvádějí, že stavebně-technický stav domu, jeho energetická náročnost a stavebně-technický stav samotného bytu mají vliv na tržní hodnotu i prodejní cenu nemovitosti z 20%. A nejde zdaleka jen o vzhled, ale též o stav vnitřních rozvodů a instalací, izolaci sklepa a střechy.

Co si pohlídat při koupi bytu : Kromě právního stavu bytu se zaměřte i na jeho technický stav, a sice rozvody elektřiny, stoupačky, stav koupelny, kuchyně i společných prvků domu, jako jsou okna, dveře i zateplení.

Jaká je daň z pronájmu bytu : Po odečtení nákladů od příjmů jste na částce 94 000 Kč. Pokud jste nepřekročili hranici trojnásobku průměrné měsíční mzdy, budete danit sazbou 15 %. 94 000 x 0,15 = 14 100 Kč. To je částka, kterou odvedete finančnímu úřadu za rok pronájmu bytu.

Jak vybavit najemni byt

Studenti, singles i mladé rodiny obvykle uvítají, když má nájemní byt alespoň částečné vybavení. Patří k němu běžné spotřebiče, jako je lednice, pračka a sporák, ale také vestavěné skříně, sedací soupravy či postele. Pronajímat můžete samozřejmě i kompletně zařízený byt, což se odrazí i na vyšším nájemném.

Nájemní smlouva musí být vyhotovena v písemné formě a musí obsahovat určité náležitosti, bez nichž bude jinak neplatná. Mezi potřebné náležitosti patří zejména určení smluvních stran, bližší definice předmětu nájmu, výše nájemného a způsob jeho platby, také v jakých případech lze nájem zvýšit a možnosti změny smlouvy.Co v nájemní smlouvě být nesmí

Taková ustanovení jsou neplatná, nájemce se jimi nemusí řídit. Jako zakázaná ustanovení zákon výslovně označuje smluvní pokuty ukládané nájemci. Dále je neplatný zákaz chovu zvířat, zákaz kouření, zákaz návštěv nebo zákaz podnikání v bytě.

Co se počítá do nájemného : Co se do nájemného počítá Výše nájemného se skládá z platby čistého nájmu a platby za služby spojené s užíváním nájemního bytu. Služby se většinou uvádějí zvlášť. Ale pozor, fond oprav a správa domu se započítává do nájmu, nikoliv do služeb.