Antwort Na co působí magnetické pole? Weitere Antworten – Na co působí magnetická síla
Magnetická síla působí na pohybující se nabité částice (elektrony) a vychyluje je směrem k jedné straně destičky. Tím vzniká elektrické napětí, jehož velikost závisí na velikosti magnetické indukce ve směru kolmém na destičku.Magnet je těleso, které prostřednictvím magnetického pole silově působí na železné předměty a jiné magnety. S železnými předměty se přitahuje, s magnety se může přitahovat či odpuzovat.Magnetická síla působí pouze na některé látky. Tyto látky se nazývají feromagnetické. Feromagnetické látky obsahují železo, kobalt nebo nikl. Tato změna může být dočasná – magneticky měkké látky nebo trvalá – magneticky tvrdé látky.
Proč se magnety Přitahuji : Chceme-li být ale důslední, můžeme si představovat, že jeden i druhý magnet vytvářejí ve svém okolí své magnetické pole a že vzájemné působení magnetů můžeme vysvětlovat tak, že se natočí resp. k sobě přiskočí tak, aby jejich magnetická pole do sebe co nejlíp zapadla.
Kdy působí magnetická síla
Dvě nabitá tělesa pohybující se stejným směrem se přitahují magnetickou silou. Obdobně nabitá tělesa pohybující se opačným směrem se odpuzují. Ve článku magnetická pole jsme se dozvěděli, že pohybující se náboje okolo sebe vytváří magnetické pole.
Čím je způsoben magnetismus : Magnetismus je vytvářen pohybem elektrického náboje nebo změnou elektrického pole v čase. Elektromagnetismus, tedy sloučení magnetismu a elektrické síly, je jednou ze čtyř základních interakcí.
Volně uchycené magnety (magnetické střelky kompasů) se ustálí tak, že jejich severní pól směřuje k severu zeměkoule (kde se nachází její jižní magnetický pól). Dva magnety na sebe silově působí tak, že souhlasné póly se odpuzují a opačné póly se přitahují.
Všeobecně se ale doporučuje provádět magnetickou stimulaci alespoň dvakrát denně po dobu trvání potíží. Po odeznění příznaků je pak ideální v léčbě nějakou dobu pokračovat s tím, že už aplikaci provádíte méně často, typicky jen jednou denně.
Co je zdrojem magnetického pole
Magnetické pole je fyzikální pole, jehož zdrojem je pohybující se elektrický náboj, tj. elektrický proud. Magnetické pole lze tedy pozorovat kolem elektrických vodičů, kde je zdrojem pole volný elektrický proud, ale také kolem tzv. permanentních magnetů, kde jsou zdrojem pole vázané elektrické proudy.Magnetické pole je silové pole, které vzniká následkem pohybu elektrických nábojů. Magnetické pole vytváří buď pemanentní magnet nebo elektromagnet. Silové účinky tohoto magnetu jsou zdánlivě soustředěny v místech, jež nazýváme póly. Rozeznáváme severní a jižní magnetický pól.Když k sobě dva magnety natočíte severními póly, budou se také odpuzovat. Přitahovat se dva magnety budou jen tehdy, natočíte-li je k sobě póly opačnými – jeden magnet severním pólem a druhý magnet jižním pólem.
Magnetická síla je důsledkem elektromagnetické síly, jedné ze čtyř základních sil přírody, a je způsobena pohybem náboje. Dvě nabitá tělesa pohybující se stejným směrem se přitahují magnetickou silou. Obdobně nabitá tělesa pohybující se opačným směrem se odpuzují.
Na co dělíme magnety : Permanentní magnety nepotřebují k vytváření magnetického pole vnější vlivy. Vyskytují se přirozeně v některých kamenech, ale dají se také vyrobit. Elektromagnety potřebují k vytvoření magnetického pole elektrický proud – když se zvětší proud, zvětší se i magnetické pole.
Kdy není vhodná magnetoterapie : Kdy nesmí být magnetoterapie použita:
při krvácení jakéhokoli původu. dva dny před, během a dva dny po menstruaci. hyperfunkce štítné žlázy. hyperfunkce nadledvin.
Proč se magnety odpuzují
Magnetická síla je druh síly, kterou vytváří permanentní magnet nebo elektrický proud u elektromagnetu. Když k sobě přiložíte dva magnety, mohou se buď přitahovat svými opačnými póly, anebo odpuzovat, pokud jsou k sobě natočené shodnými póly. To je způsobené magnetickou silou.
Ložnice: magnetické zavírání skříní, magnetické zapínání náhrdelníku, magnetický náramek ve šperkovnici, magnetický držák na mobil. Obývací pokoj: magnetické suvenýry, magnetická oka pro popínavé rostliny, magnety v reproduktorech reprobeden i sluchátek, magnetický rotoped.Magnetoterapie pomáhá tam, kde je zásobení kyslíkem nejmenší a také dalším účinkem je i snižování zánětu, otoku na daném místě. Detoxikační účinek – detoxikační efekt magnetoterapie je založen na látkové výměně, která je hlavní složkou každého ozdravného procesu těla.
Kdy se dva magnety odpuzují : Dva magnety na sebe silově působí tak, že souhlasné póly se odpuzují a opačné póly se přitahují.