Antwort Na co plati Oyster card? Weitere Antworten – Kde vsude plati Oyster card
Při cestování s Visitor Oyster kartou se nemusíte starat o londýnské zóny. Můžete cestovat ve všech zónách (1-9) a platit pouze za trasu, kterou jezdíte.Jak používat Oyster card
Přiložte kartu ke čtečce při nástupu i výstupu z metra (tzv. touch in / touch out). V případě, že na kartě máte dostatečný kredit, turnikety (pokud tam jsou) se otevřenou a rozsvítí se zelené světlo.Na Oyster card si nahrajete kredit a během cestování ji přikládáte na žluté čtečky a jízdné je vám z ní odečítáno. Systém tedy funguje úplně stejně jako při platbě vlastní platební kartou. Cena jízdného je stejná a za pořízení Oyster Card zaplatíte 5 GBP.
Jak nejlevněji cestovat po Londýně : Bezkontaktní karta je pro turisty nejjednodušší možnost, jak platit za dopravu v Londýně. Podmínky jsou totiž naprosto stejné jako u Oyster karty s tím rozdílem, že si už nemusíte kupovat žádnou kartu navíc. Jen přiložíte svojí kartu u vstupu (u metra a vlaků taky při výstupu v turniketech).
Kolik stojí jizda metrem v Londýně
Nejvýhodnější je zakoupení papírové celodenní jízdenky „Travel Card“, která stojí přibližně 8 liber. Turnikety jsou v každém vchodu i východu metra a kartičkou jimi musíte projet.
Jak vratit peníze z Oyster card : Oyster card si při odjezdu z Londýna můžete nechat a použít ji při příští návštěvě nebo ji můžete vrátit v téměř každé stanici metra v automatu (automat musí být označený jako „Oyster card refund“). Pokud na kartě máte méně než 10 liber, zbylé peníze vám (spolu s 5librovou zálohou) vrátí.
Celkem je metro rozděleno do 9 zón a k platbě můžete využít platební kartu, papírové jízdenky, nebo Oyster Card.
Turistické atrakce v Londýně, které jsou zadarmo
- Britské muzeum. Britské muzeum je jedno z nejoblíbenějších v Londýně.
- Muzeum vědy.
- Národní galerie.
- Národní galerie portrétů
- Přírodopisné muzeum.
- Galerie Tate Modern.
- Galerie Tate Britain.
- Temple Church.
Jak zaplatit metro v Londýně
Nejjednodušším způsobem, jak v Londýně platit za hromadnou dopravu, je vlastní platební karta. Při vstupu a průchodu turnikety jednoduše přiložíte kartu k čidlu a při výstupu tento proces opakujete znovu. Tímto se vám na kartě zaznamená jízda.Pokud máte pronajatý automobil, počítejte s tím, že do centra Londýna je nutné platit poplatek za vjezd ve výši 15 liber. Vjezd do města lze zaplatit i dodatečně, nejdéle tři dny po návštěvě centra, ovšem cena je pak 17,50 liber.Nejjednodušším způsobem, jak v Londýně platit za hromadnou dopravu, je vlastní platební karta. Při vstupu a průchodu turnikety jednoduše přiložíte kartu k čidlu a při výstupu tento proces opakujete znovu. Tímto se vám na kartě zaznamená jízda.
Kam jít na tři dny
- První den v Londýně začněte návštěvou opatství Westminster. Starověká budova v gotickém stylu je místem korunovace a pohřbu panovníků Velké Británie.
- Druhý den pokračujte v objevování historického centra hlavního města. Jděte na London Bridge.
- Třetí den se vydejte na hrad Windsor.
Jak funguje London Pass : London Pass poskytuje bezplatný vstup na více než 80 atrakcí, prohlídek, muzeí a dalších památek v Londýně, včetně vstupu bez čekání ve frontách pro vybrané atrakce. Vybrat si můžete z volby na 1, 2, 3 nebo 6 dní. Nezáleží na tom, na jak dlouho se do Londýna chystáte, s kartou London Pass ušetříte spoustu peněz!
Co se stane kdyz Nezaplatim pokutu v metru : 50 Kč – přirážka při zapomenuté časové jízdence, která byla vydána na základě poskytnutých osobních údajů, s měsíční nebo delší dobou platnosti a platné v době kontroly. Tuto skutečnost je nutné prokázat v doplatkové pokladně mezi následujícím pracovním dnem od 12.30 hodin až 15. dnem od uložení přirážky.
Na co si dát pozor v Londýně
Dávejte si pozor na věci
Ve zvýšené míře se kriminalita vyskytuje zejména v Londýně. Jedná se především o kapesní krádeže a přepadení. Cílem se stávají turisté navštěvující historické památky, v restauracích, vlacích a londýnském metru.
Za metro zaplatíte denně maximálně 6,4 liber. Kartu je nutné přiložit při nástupu u řidiče ke čtečce, v metru při nástupu i výstupu k turniketu. Oyster card lze koupit i dobít naříklad ve stanicích metra v automatu nebo u okénka. Jezděte doubledeckerem, metro je dražší.Když přijíždíte do Unie ze země mimo EU, nesmíte si přivézt žádné masné ani mléčné výrobky. Můžete však převážet omezené množství ovoce a zeleniny, vajec, vaječných výrobků a medu. Povoleno je i omezené množství ryb nebo rybích výrobků.
Jak zaplatit metro : mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou) SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P) jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)