Antwort Na co lovit štiky? Weitere Antworten – Na co se chytá štika
Klasické třpytky pro lov štiky
Může to být štika ale má ji v merku i okoun, jelec, bolen a další ryby. Na štiku fungují dobře i plandavky. Ty mají výhodu i ve větších velikostech poněvadž na štiku se docela často vyplatí použít rozměrnou nástrahu.Štika nepohrdne ani obojživelníkem a drobným hlodavcem. Stejně jako Sumec velký, nepohrdne ani menší kachnou nebo žížalou. Kanibalismus je u štik běžný. Štika loví uhynulé, nemocné, poraněné ryby.Dravce můžeme chytat různým způsobem. Jak na plavou, například s kačenkou, tak na položenou, nebo sumce například pomocí bójek. Ovšem nejrozšířenějším způsobem je přívlač. Královská disciplína pak muškaření!
Jak chytit velkou štiku : Na cestě za velkou štikou budete muset chytit spoustu malých štik, než se k té velké prochytáte. Na druhou stranu s velkou nástrahou chytíte štik sice méně, ale procentulní šance na úlovek velké štiky výrazně vzoste. Stejně tak se zkracuje čas potřebný k ulovení větší ryby.
Kdy nejvíc berou štiky
Podzim je na lov štiky ideální
V těchto podzimních dnech štiku ulovíme okolo jejích úkrytů u dna i ve střední hloubce. Později, když se voda ochladí, stahuje se ke dnu za drobnými rybkami. Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou.
Jak silný vlasec na štiku : Není třeba mít zbytečně silný vlasec, který uvidíte ještě pět metrů ve vodě před vámi. Na tento průměr se dá vytáhnout až na břeh štika, 115 cm, pokud netlačíte příliš na pilu a máte trpělivost v souboji. Kdybyste se chystali na sumce, velké štiky, zkrátka velké ryby. Zvolil bych průměr 0,50 mm a více.
– "Ahoj štika obecná sežere dle potravní nabídky 4 – 8 násobek své váhy.
Přívlač je rybolovnou technikou určenou výhradně pro lov dravých ryb. Spočívá ve vedení umělé nástrahy, nebo přirozené nástrahy tak, aby imitovala pohyb živočicha, který slouží jako potrava příslušné dravé rybě.
Kdy chytat štiky
Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.Podzim je na lov štiky ideální
V těchto podzimních dnech štiku ulovíme okolo jejích úkrytů u dna i ve střední hloubce. Později, když se voda ochladí, stahuje se ke dnu za drobnými rybkami. Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou.Nic nepokazíš tímto:0,16mm=pstruh,okoun,jelec; 0,20mm=štika,candát,bolen. Jestli se třeba budeš věnovat hlavně štikám,tak klidně použij 0,22-0,25mm. Vlasec by neměl mít žádnou barvu,to oceníš na řece hlavně na podzim když je křišťálově čistá voda. Neměl by být moc průtažný,vhodný je třeba označený "strong,spinning".
Nejpravděpodobnějším místem, kde hledat štiky (a další dravé ryby), bude vždy poblíž jejich zdroje potravy: hejna rybiček. Kde hejna rybiček naleznete závisí na ročním období, přesněji na teplotě vody. Když bude voda teplejší, budou se hejna zdržovat obvykle v mělčích oblastech.
Jak na štiku v zimě : Primární zimní způsob tahání nástrahy je pomalý. Vhodné jsou gumové nástrahy líně vedené v blízkosti dna. Občas stačí nástrahu vést několika otočkami po dně a pak nechat chvíli odpočívat. Někdy však překvapivě vítězí wobler nebo plandavka s nepřerušovaným navíjením.
Jaký vlasec na štiky : Není třeba mít zbytečně silný vlasec, který uvidíte ještě pět metrů ve vodě před vámi. Na tento průměr se dá vytáhnout až na břeh štika, 115 cm, pokud netlačíte příliš na pilu a máte trpělivost v souboji. Kdybyste se chystali na sumce, velké štiky, zkrátka velké ryby. Zvolil bych průměr 0,50 mm a více.
Kde chytit štiku
Kde najdeme štiku
Svoje místo má štika obecná ve velkých nádržích (hlavně prvních pár let od jejich napuštění), v teplejších řekách, ale i v úzkých podhorských potocích a tůňkách. Zkrátka všude, kde má dostatek potravy (malých rybek).
Štika obecná je aktivní během dne, přičemž její potravou jsou zejména ryby odpovídající velikosti, např. (okoun, ježdík, hrouzek, oukleje, plotice, proudník).Roste velmi rychle, v prvním roce života dosahuje 12-50 cm, ve druhém roce 16-60 cm, ve třetím roce 23-65 cm, ve čtvrtém roce 30-70 cm, v pátém roce 50-75 cm, v šestém roce 58-85 cm, v sedmém roce 60-90 cm, v osmém roce 65-95 cm, v devátém roce 78-100 cm a v desátém roce 88-110 cm.
Na co se chytá cejn : Nástrahy a krmení
Do krmení přidávám kukuřici, červy. Cejni sbírají potravu ze dna i nade dnem, takže lehce se vznášející sousto může být výhodou. Cejnům se bude líbit a nepřitahuje tolik kapry. Jednou z nejúčinnějších nástrah na cejny je rohlík.