Antwort Na co je dobrá Kryokomora? Weitere Antworten – Kdo nesmí do kryokomory

Na co je dobrá Kryokomora?
Chlad v kryokomoře příznivě ovlivňuje imunitní systém. Pomáhá při revmatických onemocněních a autoimunitních onemocněních. Do kryokomory však nesmí lidé, kteří mají poruchy srdečního rytmu, neurologické příhody a hypertenze.Kryoterapie, tj. léčba chladem, působí proti bolesti kloubů a svalových úponů, uvolňuje ztuhlé svaly a je účinná proti otokům. Využívá se zejména při poškození pohybového aparátu (klouby, svaly, šlachy atd.), u sportovních poranění, při bolestech.V šatně si odložíte do spodního prádla, případně se převlečete do šortek a tílka (dámy). Také odložíte hodinky a kovové ozdoby. Před vstupem do kryokomory vás vybavíme vším potřebným – čelenkou, rouškou, rukavicemi, obuví a příp. i ponožkami.

Jak casto chodit na kryoterapii : Kryoterapie se ve většině případů provádí pouze 1x denně a je ideální naplánovat procedury v na sebe navazujících dnech. Počet opakování potřebných k trvalejšímu efektu se pohybuje nejčastěji od 10 do 20 v jedné sérii. Tyto série je možné absolvovat několikrát (nejlépe dvakrát až třikrát) ročně.

Kolik je stupnu v Kryokomore

Kryokomora. Kryokomora (také kryosauna či polárium) se skládá z předkomory a hlavní komory. V předkomoře je chlad mezi −40 °C až −60 °C (tam se člověk připravuje na vstup do hl. komory), později vstoupí do hlavní komory, kde zůstane po dobu 1 až 3 min při teplotě −100 °C až −160 °C.

Jak dlouho trvá kryoterapie : Jak dlouho procedura trvá cca 30-40 min v případě návštěvy kryokomory, a 5-10 min při podstoupení lokální kryoterapie. Je nutná prohlídka u lékaře před podstoupením kryoterapie

Celotělová kryokomora

1 vstup jednorázový vstup do kryokomory 320 Kč
5 vstupů (přenosná permanentka) 1 300 Kč 260Kč / 1 vstup
10 vstupů (přenosná permanentka) 2 100 Kč 210 Kč / 1 vstup
15 vstupů (přenosná permanentka) 2 999 Kč 200 Kč / 1 vstup
Měsíční permanentka na kryo (nepřenosná permanetka) 2 999 Kč


Jedná se oaplikaci proudu vzduchu, který je ochlazen až na – 30 stupňů Celsia. Aplikace je limitována kožní plochou a krátkým terapeutickým časem. Je užívána v rehabilitaci, při léčbě zánětů, bolestí, zvýšeného svalového napětí a ke zmírnění otoků.

Jak funguje kryosauna

Celotělová kryoterapie spočívá v krátkém pobytu (2-3 minuty) uživatele při velmi nízkých teplotách (-110°C až -150°C) a následné mírné aerobní aktivitě. Působení nízké teploty na receptory chladu s následným ohřátím celého povrchu těla způsobuje intenzivní prokrvení kůže, podkoží a svalového aparátu.Kryokomora. Kryokomora (také kryosauna či polárium) se skládá z předkomory a hlavní komory. V předkomoře je chlad mezi −40 °C až −60 °C (tam se člověk připravuje na vstup do hl. komory), později vstoupí do hlavní komory, kde zůstane po dobu 1 až 3 min při teplotě −100 °C až −160 °C.Působení nízké teploty na receptory chladu s následným ohřátím celého povrchu těla způsobuje intenzivní prokrvení kůže, podkoží a svalového aparátu. Současně dochází k tvorbě řady organismu prospěšných látek působících účinně hlavně proti zánětům a bolestivosti.