Antwort Na co je dobrý červený jetel? Weitere Antworten – Na co je dobrý Cerveny jetel

Na co je dobrý červený jetel?
Největší zásobárnou přírodních fytoestrogenů je červený jetel. Tyto bylinky na menopauzu podporují přirozený hormonální cyklus ženy, aktivují zpomalený metabolismus pokožky, příznivě působí na zdravý růst vlasů, zpomalují řídnutí kostí a podporují funkci kardiovaskulárního systému.Klimakterium provází nepříjemné příznaky mezi které patří návaly horka, nervozita, podrážděnost, únava, nespavost a jiné poruchy spánku, noční pocení, bušení srdce, deprese a mnohdy špatné libido. Tyto nepříjemné příznaky lze potlačovat přírodními doplňky stravy s obsahem fytoestrogenů z červeného jetele.Jetel luční je známý jako léčivá bylina. Díky jeho silným desinfekčním účinkům se využívá na léčbu průjmů, zvracení a otravy jídlem. Je dobrý na detoxikaci organismu, kdy je přidáván do čisticích čajových směsí. Zkracuje a ulehčuje léčbu kašle, rýmy, bronchitidy, či nachlazení.

Kde roste červený jetel : Červený jetel, jetel luční je běžnou u nás se vyskytující rostlinou. Rozšířená je však po celém světě. Roste na loukách, trávnících a v okolí lesa. Jedná se o vytrvalou rostlinu, která má cca 10‒50 cm, její lodyha bývá vzpřímená, ale při větší délce poléhavá.

Jak užívat jetel

Použití jetele

Pro maximální účinky jetele se doporučuje užívat pravidelně až 2x denně. Jetel je vhodný jak pro těhotné, tak i pro kojící ženy. Připravit čaj z jetele můžete i dítěti.

Jak sušit červený jetel : Před sušením odstraníme nahnědlé květy, květy napadené škůdci a listy. Květy sušíme ve stínu, na dobře větraném místě. Při umělém sušení v sušárně nesmí teplota přesáhnout 35°C. Dobře usušené květy mají svoji původní barvu.

Příznaky menopauzy je možné zmírnit některými přírodními prostředky s obsahem sojových isoflavonů, ploštičníku, červeného jetele a lékořice, vhodné je také doplnit minerály: vápník a hořčík, nejlépe v kombinaci s vitaminem D. Příznivé účinky má také sibiřský ženšen a vitamin E.

Mezi vhodné bylinky pro zmírnění příznaků menopauzy patří pupalka, červený jetel, anýz, fenykl, ptačinec nebo máta. V rámci přírodní léčby můžete zařadit do jídelníčku rostliny obsahující fytoestrogeny, což jsou rostlinné hormony chovající se obdobně jako organismem produkované estrogeny.

Kdy se seče jetel

U jetele lučního se doporučuje začít se sečením porostu, když je 75 % hlávek hnědých nebo tmavě hnědých. Sekat by se mělo ve směru převažujících větrů. Jetel bílý se sklízí za 8–10 týdnů po začátku kvetení. Za začátek kvetení je považován okamžik, kdy cca 10 % porostu začíná kvést.Jedná se o ranou jetelovinu vstupující do květu již v polovině května, kvete od května do srpna růžově až karmínově červeně. Vysévá se hlavně na polích, druhotně roste na okrajích osetých pozemků, najdeme ho i na loukách nebo při okrajích cest, na lokalitě však vytrvá většinou pouze rok.V lidovém léčitelství se používá na zlepšení chuti k jídlu, povzbuzuje vylučování žaludečních šťáv a zvýšení tvorby žluče, čímž zlepšuje trávení. Působí močopudně, desinfekčně, antisepticky, utišuje kašel, podporuje hojení a kladně působí i na krevní oběh.

Uvaření čaje z červeného jetele je perfektní při průjmech, zvracení a střevních kolikách. Jetel je také detoxikační bylina, která pomáhá odstraňovat toxiny v těle a čistit krev. Odvar z jetele působí blahodárně také na lymfatický systém. Jetel bychom měli pít i při nachlazení, chřipce a angíně.

Kdy roste jetel : Jetel luční kvete od května do října. Vhodné jsou mělčí vlhčí půdy s vyšším obsahem organických látek, vyšší hladinou spodní vody a se slabě kyselou reakcí (pH 6). Průměrné roční srážky by měly být 600–700 mm.

Co na návaly horka v přechodu : Co dělat proti návalům horka

  • Jezte zdravou a vyváženou stravu s nízkým obsahem tuku a vysokým podílem vlákniny a dalšími důležitými živinami.
  • Vyhněte se alkoholu a kávě, protože ty mohou projevy návalů horka zhoršit.
  • Dbejte na dostatek pohybu, nejlépe na čerstvém vzduchu.
  • Dopřejte si odpočinek.

Co je nejlepší na přechod

Mezi vhodné bylinky pro zmírnění příznaků menopauzy patří pupalka, červený jetel, anýz, fenykl, ptačinec nebo máta. V rámci přírodní léčby můžete zařadit do jídelníčku rostliny obsahující fytoestrogeny, což jsou rostlinné hormony chovající se obdobně jako organismem produkované estrogeny.

Množitelské porosty vyséváme po sobě či jiných jetelovinách na tentýž pozemek nejdříve za 4 roky. Vysévání pouze uznaného osiva s deklarovanou klíčivostí a čistotou je základním předpokladem úspěšného založení porostu. Před setím pozemek včas zořeme, nahrubo připravíme a utužíme. Vzcházející plevele ničíme vláčením.Potřebu dusíku jetel plně pokrývá symbiotickou fixací. Základní hnojení fosforem a draslíkem provádíme na připravený pozemek před výsevem. V následujícím roce na pozemcích se slabší zásobou živin časně na jaře regeneračně přihnojíme směsným P a K hnojivem.

Co léčí Řepík lékařský : Látky obsažené v řepíku posilují naši přirozenou obranyschopnost a urychlují průběh zánětů horních cest dýchacích. Řepík začněte užívat při chrapotu, namožených hlasivkách, bolesti v krku či zánětu hrtanu. V takových případech je vhodné pravidelné popíjení nálevu a kloktání odvaru.