Antwort Čím si čistit piercing? Weitere Antworten – Co je nejlepší na cisteni piercingu

Čím si čistit piercing?
Vždy doporučujeme po dobu hojení čistit nový piercing dvakrát denně. Jedno čištění provádějte vodou a jemným mýdlem, tedy takovým, které neobsahuje parfémy, barviva ani drsné chemikálie a také ne antibakteriálním mýdlem. Druhé čištění probíhá fyziologickým roztokem. Tyto úkony provádějte v různou dobu během dne.Sázku na jistotu představuje solný roztok, který připravíš z jedné plné čajové lžičky soli a 200 ml studené převařené vody. Nepotřebuješ žádnou speciální sůl, bohatě postačí klasická sůl z kuchyně. Slaná voda působí jako silný a přitom neagresivní desinfekční přípravek a zároveň neničí strukturu kovu.Piercing uší chrupavky

První měsíc ošetřujte piercing určeným přípravkem 2x denně. Poté až do úplného zahojení 1x denně. Na zkrácení šperku se objednejte dle doporučení piercera*ky. Buďte opatrní při sportu a při převlékání, abyste nezatrhli šperkem za vlasy a oděv.

Jak sterilizovat piercing : Dezinfekce piercingu.

Ohřejte v mikrovlnce na cca 60 až 70 stupňů. Piercing namočte do nádobky, pokud je to možné. Pokud ne, použijte čistou gázu, namočte ji a přiložte na piercing. Piercing takto máčejte po 5 až 10 minut.

Jak vyčistit nový piercing

Vždy po omytí antibakteriálním mýdlem použij solný roztok. Ten vytvoříš spojením panáku nejlépe převařené vody a dvěmi špetkami mořské soli. Propíchnuté místo můžeš na minutu až dvě ponořit nebo omývat. Roztok Tvůj piercing dočistí a jemně rozmočí případné stroupky a nečistoty.

Proč piercing smrdí : Čím je zápach piercingu způsoben Důvodů existuje několik, ale tím hlavním je nahromadění mrtvých buněk v propíchnutých otvorech. Pokud máte oblíbené piercingy a nosíte je dlouho bez toho, aniž byste je vyměnili, je velice pravděpodobné, že se okolo dírky začnou hromadit. To způsobuje nepříjemný zápach.

Po dezinfekci a omytí slanou vodou je možné stroupky jemně a opatrně odstranit pomocí vatové tyčinky. Pokud se Ti bude zdát okolí šperku příliš suché, můžeš místo opatrně namazat panthenolem nebo konopnou mastí. Stroupky v okolí šperku můžeš jemně odstranit pomocí vatových tyčinek namočených v dezinfekci.

Hnis, žlutý a zelený výtok – je taktéž projevem infekce nebo alergické reakce. Dejte si ale pozor, při hojení každá rána vylučuje čirý až žlutavý výtok, který je projevem zdravého hojení. Pokud pozorujete hnisání, neváhejte s návštěvou u lékaře.

Jak poznat zánět v piercingu

Pokud máš piercing déle než pár dní, zarudnutí by mělo postupně mizet. Pokud nemizí, nebo se naopak zarudnutí zhoršuje, je možné že se Ti do rány dostal zánět. To samé platí pro případný déletrvající otok. Zároveň je potřeba všímat si hnisu, který je hustější než lymfa a má jinou barvu.Vždy po omytí antibakteriálním mýdlem použij solný roztok. Ten vytvoříš spojením panáku nejlépe převařené vody a dvěmi špetkami mořské soli. Propíchnuté místo můžeš na minutu až dvě ponořit nebo omývat. Roztok Tvůj piercing dočistí a jemně rozmočí případné stroupky a nečistoty.Vždy po omytí antibakteriálním mýdlem použij solný roztok. Ten vytvoříš spojením panáku nejlépe převařené vody a dvěmi špetkami mořské soli. Propíchnuté místo můžeš na minutu až dvě ponořit nebo omývat. Roztok Tvůj piercing dočistí a jemně rozmočí případné stroupky a nečistoty.

Základním nepřítelem svěžího dechu je bakteriální plak (povlak), který se usazuje na povrchu zubů a v jejich okolí. Bakterie zubního plaku rozkládají zbytky jídla a při tom vzniká zápach, který nepříjemně vnímá okolí postiženého. Pokud není plak důkladně odstraňován, začíná vápenatět a mění se v zubní kámen.

Jak vypada zánět v piercingu : Zánět povětšinou začíná zarudnutím lalůčku a především kolem dírky, nastupuje bolest a objevuje se exudát (hnis). V prvním dnu kdy nastane zarudnutí není nutné, hned navštěvovat lékaře a nechat si psát mast s antibiotiky. S mnoha takovýmito drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama.

Co delat kdyz zacne hnisat piercing : Pokud je hnis zatím „jen“ bílý, věnuj více času péči o nový piercing a hygieně-mytí rukou, kterými se piercu určitě dotýkáš atp. Ovšem ve chvíli, kdy je hnis spíše do žluta nebo do zelena, jde o silnější zánět a může být za potřebí navštívit lékaře a pomoci si k vyléčení antibiotiky.

Jak se starat o cerstve Pichnuty piercing

Piercing nemažte žádnými mastmi, ani Bactrobanem, kalciovou mastí, nebo Framykoinem! Nepoužívejte ani peroxid, tea tree oil ap. Minimálně první měsíc nenavštěvujte bazén, solárium ani saunu, omezte i sportovní aktivity, neboť piercingu během hojení výrazně neprospívá pot.

Zápach nohou způsobují přemnožené bakterie a plísně. K přemnožení mikroorganismů přispívá zvýšená vlhkost a teplota, ke které dochází zejména v létě. Pokud trpíte na zápach nohou, věnujte zvýšenou pozornost jejich hygieně. Vedle teplé vody a mýdla vám pomůže také lázeň s octem, černým čajem nebo kuchyňskou solí.V dolíku pupku se tvoří maz, je tam produkce potu, odlučují se povrchové epitelové buňky, které padají do jamky. Vytváří se tam ideální podmínky pro plísně a bakterie, i když nevyvolávají zatím žádné klinické projevy. Toto vše se podílí na tvorbě zápachu.

Co na zánět v piercingu : Pokud se vám kolem vašeho nového piercingu objevují kožní reakce nebo máte pocit, že se vám v místě vpichu tvoří boule, měli byste používání olej z čajovníku, aby se Vám kůže zahojila a symptomy odezněly. Olejíček z čajovníku vysušuje zánět a snižuje otok.