Antwort Čím se hasí lehké kovy? Weitere Antworten – Čím se hasí

Čím se hasí lehké kovy?
Nejvhodnější hasivo na hašení pevných látek je voda, avšak hasící přístroj s touto náplní nesmíte použít na elektřinu! Vhodná alternativa ke klasickým hasicím přístrojům jsou tzv. hasicí spreje. Ty je možné využít v počátcích vznikajících požárů.Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.Skupiny hořlavých látek

věc, situace je vhodné hasit
dřevo, sláma, papír, pevné organické látky, líh vodní hasící přístroj
archívy, knihovny, svazky papíru, hořlavé kovy, textil PHP práškový hasící přístroj
laky, barvy, pryž, pevné organické látky, benzín, nafta, olej PHP práškový hasící přístroj, PHP pěnový hasící přístroj

Čím se hasí hořlavé kapaliny : Pěnový hasicí přístroj

Má vysoce krycí účinek a izoluje hořící látky od přísunu kyslíku, což zajišťuje dusivý efekt. Pěnový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A a B. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky a hořlavé kapaliny. pevné hořlavé látky, benzín, nafta, minerální oleje a tuky.

Čím hasit motorový olej

Požáry jedlých tuků spadají pod třídu požáru B, neboť při hoření se nacházejí v rozpuštěné formě. Téměř ve všech evropských státech preferují protipožární předpisy pro provozy s fritovacím a pečícím zařízením použití hasicích dek a hasicích přístrojů s oxidem uhličitým pro hašení požárů jedlých tuků.

Čím hasit dřevo : Třída A – požáry pevných látek (např. dřevo, uhlí, textil, papír, sláma, seno, plasty), jejich hoření je zpravidla doprovázeno žhnutím. Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje vodní a pěnové.

PĚNOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE

Při svém použití vytvářejí na povrchu hořících látek vrstvu pěny, která zabraňuje přístupu kyslíku a tím vlastně hasí. Používají se především na požáry hořlavých kapalin (benzín, nafta, oleje).

K hašení elektrických zařízení pod napětím, hořlavých kapalin i hořících plynů lze použít sněhový hasicí přístroj. Není ovšem vhodný k hašení sypkých materiálů, neboť proud plynu je velmi prudký a hořící sypký materiál by byl rozfouknut.

Co se nesmí hasit vodou

Jsou nevhodné na hašení:

Hořlavých kapalin nemísících se s vodou jako benzín, motorová nafta, minerální oleje, líh, ředidlo,…). Je třeba velkého množství vody, abychom kapalinu zředili, některé neuhasíme vůbec, např. benzín na vodě plave.Třída požáru A – požáry pevných hořlavých látek

Jedná se zejména o dřevo, papír, slámu, uhlí, gumu, textil, plast apod. Pro tuto třídu požáru je vhodný k hašení vodní hasicí přístroj, pěnový hasicí přístroj a práškový hasicí přístroj.pokud nemáte k dispozici hasicí roušku nebo hasicí přístroj, můžete použít improvizované prostředky, například:

  1. nehořlavý sypký materiál (sůl, hlína z květináče),
  2. mokrou utěrku nebo hadr,
  3. pokličku, pečicí plech.


Elektrická zařízení s napětím nad 400 V se nesmí hasit vodou! stropu. dochází k odpařování vody pouze v pásmu horkých plynů, tedy ve volném 3D prostoru, )při standardním hašení se voda odpařuje také od přehřátého povrchu stropů a stěn. )

Čím hasit elektřinu : Je naprosto nevhodné a životu nebezpečné hasit tato zařízení či jejich okolí vodou či pěnovými hasicími přístroji. Můžete použít tři typy hasicích přístrojů – práškové, sněhové nebo halotronové. Práškový hasicí přístroj je do domácnosti nejvhodnější a nejpoužívanější. Jedná se o speciální prášek, který je hnaný plynem.

Co se nesmí hasit pěnovým hasicím přístrojem : Nejsou vhodné na hašení:

Hořlavých kapalin mísících se s vodou. Hořlavých kapalin nízkovroucích t.j. na úrovni okolní teploty a níže jako petoleter, ditileter, monochloretan. Hořlavé plyny.

Čím hasit plast

Třída A – požáry pevných látek (např. dřevo, uhlí, textil, papír, sláma, seno, plasty), jejich hoření je zpravidla doprovázeno žhnutím. Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje vodní a pěnové.

označované též jako prášky M (metal). K výrobě těchto prášku se nejčastěji používá chlorid sodný (NaCl, kuchyňská sůl) včetně dalších organických přísad. Při hašení se organický materiál spaluje a zároveň tvoří s chloridem sodným roztavenou masu na povrchu hořícího kovu a izoluje jej od vzduchu.Práškový hasicí přístroj

Hasivem je speciální nebo univerzální jemný prášek, hnaný plynem. Jedná se o poměrně velmi účinné hasivo, jehož velkou výhodou je nevodivost. Proto je možné s ním hasit i elektrická zařízení pod napětím.

Jaký Hasičák do garáže : Hasicí přístroj do garáže

benzin, alkohol, olej, barvy či asfalt. Zde stačí pořídit si běžný hasicí přístroj typ P6Te o hasicích schopnostech 21A,183B,C anebo stejný jako do domu P6Th. Druhá varianta je pořízení pěnového přístroje VP9TNC – s náplní 9 litrů hasicí směsi v nerezové nádobě o hasicí schopnosti 13A,183B.