Antwort Čím ozdobit langoše? Weitere Antworten – Jak ozdobit langoše
Stánkovou klasikou jsou samozřejmě česnek, najemno nastrouhaný sýr a kečup nebo tatarka. Langoše můžete ale také dozdobit kolečky cibule nebo koušky vařené brokolice, kukuřice nebo jiné zeleniny – jaká vám chutná. Každopádně by ale neměl chybět česnek. Bude se lépe natírat, prolisujete-li ho do misky s trochou vody.Smíchejte s vejcem, moukou, nastrouhanými bramborami, trochu osolte a vypracujte těsto typické pro langoše. Nemělo by mít hutnější konzistenci jako klasické kynuté těsto, mělo by být o něco řidší.Osmažené langoše skládejte na papírové utěrky, které vysají přebytečný olej. Potřete je česnekovou pastou a podle chuti kečupem a posypte sýrem.
Na čem smažit langoše : V kastrolu nebo vysoké pánvi rozehřejte vysokou vrstvu oleje (okolo 170 až 175 °C). 4 Pracovní desku i ruce si potřete trochou oleje. Každý bochánek v ruce vytvarujte do tvaru langoše a přes samotným smažením je nechte ještě chvíli odpočinout. 5 Každý langoš smažte v rozehřátém oleji z obou stran pěkně dozlatova.
Jaká mouka na langoše
500 g polohrubé mouky. 250 ml mléka. 125 ml zakysané smetany. 25 g droždí kostky nebo 1/2 sáčku.
Jak ohřát langoše : Stačí krátce dopéct, dosmažit nebo ohřát v mikrovlnné troubě. Návod na přípravu: Plněný langoš ohřívejte bez rozmražení v mikrovlnné troubě cca 2 minuty, případně předem rozmražený cca 5 minut v elektrické troubě.
500 g polohrubé mouky. 250 ml mléka. 125 ml zakysané smetany. 25 g droždí kostky nebo 1/2 sáčku.
Ponoříme ruce do mouky nebo do bramborového škrobu (nejčastěji lepí bramborové těsto). Potřeme ruce nebo vařečku olejem a pilně mícháme – jen správně vypracované těsto se postupně přestane lepit. Při práci s vařečkou nebo robotem poprášíme stěny nádoby moukou nebo je potřeme mastným ubrouskem.
Jak dlouho vydrží těsto na langoše v lednici
Toto těsto na langoše je skvělé, protože vydrží až týden v lednici. Můžeme ho tedy připravit předem a odebírat po částech podle potřeby. Díky kynutí v lednici se těsto krásně zpevní a dobře se s ním pracuje.Oloupaný česnek prolisujeme do misky, přidáme trochu soli a promícháme s trochou vody. Hotové langoše potíráme česnekovou "vodou", pak kečupem a sypeme strouhaným sýrem.Těsto vyklopte na pomoučněnou pracovní plochu, rozdělte na 8–10 bochánků, rukama každý roztáhněte na placku a nechte dalších alespoň 30 minut kynout. V kastrolu nebo hluboké pánvi rozpalte minimálně 3 cm vysoký sloupec oleje. Langoše smažte jeden po druhém asi 1 minutu z každé strany.
Postup přípravy
Mísu zakryjeme utěrkou a těsto necháme vykynout. Když je těsto vykynuté, rozdělíme ho na bochánky a ty rozválíme na placky, které necháme ještě kynout, přibližně 15 minut. Poté můžeme hned smažit ve vyšší vrstvě oleje. Hotové langoše odložíme na talíř s papírovým ubrouskem, který odsaje přebytečný olej.
Jak dlouho má kynout těsto na langoše : Postup přípravy receptu
Smícháme těsto a necháme kynout dvě hodiny, poté rozválíme, nakrájíme na menší kousky a usmažíme na oleji.
Jak zmrazit langoše : Postup přípravy
Langoše osmažte ve větší vrstvě oleje na pánvi – jen aby se těsto zatáhlo, musí zůstat úplně světlé. Skládejte je na sebe – až vychladnou, dejte je do pytlíčků a do mrazáku, pak nemusíte rozmrazovat, zrmzlé dejte do friťáku a máte je jako čerstvé :o)) já už to ani jinak nedělám.
Jak dlouho vydrží langoše
Vypracované těsto vložíme do mísy vytřené olejem a vložíme do ledničky. Necháme zakryté kynout, můžeme klidně i přes noc. Těsto vydrží v lednici i několik dní.
Na jemném struhadle nastrouhejte oloupané brambory. Přidejte polohrubou nebo hrubou mouky, 1 lžičku soli (můžete přidat také 1 vejce) a těsto promíchejte. Množství mouky záleží na kvalitě a typu brambor. Těsto na halušky by konzistencí mělo připomínat těsto na lívance nebo řídší bramborovou kaši.Postup přípravy receptu
Brambory oškrábeme, nastrouháme na jemném struhadle. Přidáme 1 vejce, sůl a polohrubou mouku, abychom vytvořili tužší těsto. Těsto dáme do sítka na halušky a propasírujeme do vařící vody (nebo těsto dáme na prkénko a do vařící vody oddělujeme nožem přibližně stejné kousky).
Jak udělat aby se těsto nelepilo : Ponoříme ruce do mouky nebo do bramborového škrobu (nejčastěji lepí bramborové těsto). Potřeme ruce nebo vařečku olejem a pilně mícháme – jen správně vypracované těsto se postupně přestane lepit. Při práci s vařečkou nebo robotem poprášíme stěny nádoby moukou nebo je potřeme mastným ubrouskem.