Antwort Čím krmit zajíce polního? Weitere Antworten – Čím se živí Zajíc polní

Čím krmit zajíce polního?
Jsem býložravec, přes léto požírám zejména různé byliny, zbytky plodin po sklizni, přes zimu okusuji i větve a na jaře vyhledávám také mladé pupeny.To je signál, že tam zajíci jsou, a že přikrmování potřebují. Právě na taková místa dejte trochu sena (asi tolik, kolik se vejde do plastové tašky), několik jablek nebo mrkev či řepu. Seno nepokládejte přímo na zem, ale vmáčkněte je jako otýpku do těsné rozsochy větví cca 30 – 50 cm nad zemí.OBECNĚ VHODNÉ KRMIVO

– seno, tráva, luční byliny, zelenina (saláty, zelené natě, mrkev, celer, řapíkatý celer, petržel, řepa, papriky vč. jadřince, okurka, rajče, kedlubna, ředkvičky, ředkev, zelí (jen trošku, může nadýmat!), cuketa, fenykl, brokolice, květák, špenát, řeřicha, a další…)

Co Zerou zajíci : Potrava: Výlučně rostlinná potrava podle celoroční nabídky. V zimě okusuje letorosty a ohryzává kůru listnatých dřevin, příležitostně konzumuje různé dužnaté plody a semena. Zpravidla vystačí s vodou obsaženou v přijímané potravě. Popis: Zajíc polní má protáhlé tělo, oválnou hlavu s nápadně dlouhými ušními boltci.

Koho se bojí zajíc

Mezi přirozené predátory zajíců patří větší dravci, zejména jestřábi, orli a výři, ze savců větší šelmy, např. lišky nebo vlci. Zajíci preferují suché podnebí.

Jak vysoko vyskočí zajíc : Jde o býložravce schopné rychlého běhu. V Evropě žijící zajíc polní (Lepus europaeus) dokáže vyvinout rychlost až kolem 55 km/h a jeho skoky mohou být dlouhé až 5 metrů.

„Stačí donést pár jablek, krmnou řepu, mrkev, klasy kukuřice nebo jeřabiny. V lese můžete posbírat bukvice, žaludy a kaštany. Do krmelce nebo na zem pod něj můžete přihodit seno a nasušenou letninu,“ říká Dominika Zavřelová. Ovoce a zeleninu je dobré nakrájet na menší kousky a umístit do krmelce nebo korýtek.

Mezi dužnatá krmiva patří ovoce a zelenina. Ze zeleniny je nejvhodnější mrkev, brambor a řepa. Z ovoce to jsou jablka, hrušky nebo meruňky, švestky či špendlíky. V předjaří můžeme zvěři přilepšit jeřabinami, které jim pomáhají s přechodem na zelenou stravu.

Kolik mrkve může králík

Mrkev je prospěšná a hlavně oblíbená králičí potrava, ale jen v omezeném množství. Králík by neměl dostat víc než jednu mrkev za den. Zahradní mrkev může být přehnojena dusíkem, stejně jako salát, a tudíž pro králíka nebezpečná.Také podle chování můžeme orientačně soudit na věk jedince, starší zajíc je obyčejně opatrnější, rychleji kličkuje, vyhledává si lože na příhodném místě a dříve se do něj vrací pokud byl vyplašen. U ulovených zajíců lze věk rozeznat již mnohem spolehlivěji než u zajíců živých.Zajíci patří do řádu zajícovců (Lagomorpha), zatímco hlodavci (Rodentia) jsou jiným řádem. Klíčovým rozdílem mezi nimi je zubní anatomie. Zajícovci mají čtyři řezáky (dva horní a dva spodní), zatímco hlodavci mají pouze dva (jeden horní a jeden spodní).

Nejpřirozenější potravou pro volně žijící zvěř jsou sušené trávy a byliny, včetně letorostů keřů či například sušeného maliníku. Vhodná jsou také jaderná krmiva – kaštany, žaludy, bukvice, obilí, kukuřice nebo hrách. Z obilí je pro přikrmování vhodný pouze oves!

Co patří a nepatří do krmelce : Proč, to přiblížil myslivec Karel Kolář z Bělé u Turnova, poslechněte si to. Pamatujte tedy, že citrusy ani cukrovinky do krmelců nepatří, kaštany raději pohoďte na zem, zvěř si je najde a nejraději si zvířata dají oves, pokrájená jablka a mrkev.

Co dát Srnkam do krmelce : „Stačí donést pár jablek, krmnou řepu, mrkev, klasy kukuřice nebo jeřabiny. V lese můžete posbírat bukvice, žaludy a kaštany. Do krmelce nebo na zem pod něj můžete přihodit seno a nasušenou letninu,“ říká Dominika Zavřelová. Ovoce a zeleninu je dobré nakrájet na menší kousky a umístit do krmelce nebo korýtek.

Čím krmit srnce

Nejjednodušší je použít plevy nebo nařezané seno.

Zakázané potraviny: co nesmí jíst králík

  • Brambory: Syrové brambory nejsou vhodné jak pro králíky, tak pro lidi.
  • Fazole: Každý, kdo jedl fazole ví, že způsobují nepříjemnou plynatost.
  • Rebarbora: Každá část této zeleniny je pro králíky jedovatá či škodlivá, od listové zeleniny až po kyselé stonky a kořeny.

Některé druhy zeleniny mohou způsobit kvašení v žaludku a ve střevech, a proto mohou králíčky s citlivějším zažíváním nadýmat. Tyto druhy navíc obsahují kyselinu šťavelovou (více viz pod tabulkou zeleniny). Jsou to všechny druhy zelí, brokolice, kedluben (i jeho listy), kapusta a špenát.

Co pije zajíc : Ideální je sušené mléko pro koťata/štěňata od RoyalCanin (koupíte u veterináře). Případně čerstvé kozí mléko. V krajní nouzi je možné použít neslazenou kondenzovanou tatru, v poměru 1:2 s vodou. Rozhodně nedáváme obyčejné kravské mléko!