Antwort Kolik stojí srnčí maso? Weitere Antworten – Kolik stojí kilo srnčí kýty

Kolik stojí srnčí maso?
Srnčí kýta bez kosti mražená (cena za 1kg)

Výrobce: Radev, s. r. o.
Cena s DPH : 426,00 CZK
DPH: 12 %
Dostupnost: Skladem

Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.Srnčí maso je charakteristické svou typickou chutí zvěřiny, které se považuje za jedno z nejmenších druhů, kvůli své váze. Obsahuje také nízké množství kalorií, cholesterolu a tuku. Jedná se o poměrně jemné maso, které se skvěle hodí na zvěřinový guláš. Chutná také dobře s kořenovou zeleninou nebo šípkovou omáčkou.

Jak chutná daňčí maso : Dančí maso je svými vlastnostmi velmi podobné masu jelenímu, má však výraznější chuť a vůni zvěřiny, bývá také tmavší červenohnědé barvy. Patří mezi masa dietní, obsahuje však o něco více tuku, než maso jelení. Z hlediska vitamínů se vyznačuje vyšším obsahem vitamínů A a B.

Kolik stojí kilo kančí kýty

Cena dle dodané hmotnosti 369 Kč/ Kg

Prošpikovaná kýta je skvělá na pečení a my jí rádi používáme i v omáčkách.

Co z daňčí kýty : Všechny šály z dančí kýty jsou vhodné pro veškerou úpravu od steaků, smažených medailonků, řízečků přes veškeré pečení, uzení až po přípravu gulášů nebo ragú. Váha balíčku se může lišit o +/- 5 procent.

Jeseter-albín: bílý kaviár, 1 700 000 Kč za 1 kilogram

Nejdražší potravinou světa je bílý kaviár z jeseterů-albínů – kilogram stojí na světovém trhu až 1 700 000 Kč. Dráž už to v oblasti potravin nejde. Jeseteři-albíni jsou přitom extrémně vzácní.

Z divokého prasete můžeme škvařit sádlo obdobně jako u domácího. Nejvhodnější jsou zasádlené kusy černé ulovené na podzim. Škvarky z divokého prasete jsou vynikající. Pozor ale na staré kusy černé a řijné kňoury.

Která zvěřina je nejlepší

Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.

Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.Maso z prasete divokého je velice lahodné, šťavnaté, výrazné chuti a vůně. Příprava je velice jednoduchá a lze použít klasické zvěřinové recepty, popřípadě i recepty používané na maso vepřové.Přidejte vývar, tymián, bobkový list, maso a zeleninu. Ochuťte a přiveďte k varu. Přikryjte poklicí a dejte dusit do trouby tak, aby maso změklo; trvá to asi hodinu a půl. Podávejte s bramborovou kaší a kapustou.

Na pekáči rozpustíme tuk, maso na něm opečeme ze všech stran, podlijeme trochou vody, není-li maso protaženo slaninou, přidáme opečenou slaninu, dáme do trouby, pečeme zvolna 2 – 2 a půl hodiny. Maso stále poléváme vypečenou šťávou a doléváme vodu, aby se šťáva nepřipalovala.

Co obsahuje kančí maso : Vitaminy a důležité látky. I kančí maso je skvělým zdrojem bílkovin s vysokým obsahem aminokyselin. Najdeme v něm také vitaminy skupiny B, zejména B2 a B6 a minerální látky, jako je železo a zinek.

Kolik stojí kilo Jeleniho masa : Prodej zvěřiny – ceník

cena za 1 kg bez DPH
jelení kýta bez kosti jelení plec bez kosti jelení hřbet bez kosti jelení na guláš jelení svíčková ořez 290 Kč 200 Kč 500 Kč 190 Kč 550 Kč 70 Kč
Jelen sika
jelení kýta bez kosti jelení plec bez kosti jelení hřbet bez kosti jelení na guláš ořez 300 Kč 220 Kč 500 Kč 200 Kč 70 Kč

Jak dlouho se vaří daňčí maso

Oloupeme cibuli a nakrájíme ji nadrobno. Poté ji osmahneme dozlatova a přidáme na kostky nakrájené maso, mírně osmahneme asi 5 minut. Vše zalijeme vodou a přisypeme sladkou mletou papriku, sůl, gulášové koření, grilovací koření a trochu pepře. Vše vaříme do té doby než maso změkne, tedy asi 45 minut.

Kuřecí maso patří k nejlevnějším a nejoblíbenějším druhům.Je fakt, že za tento zážitek si zaplatíte. Za české wagyu dáte až 2 000 Kč za kilo a ceny zahraničního (a to nemusí být zárukou, že je přímo z japonského chovu z Kobe, často je například z Austrálie) kvality 6-7 na dvanáctibodové stupnici, se cena může vyšplhat až k pěti tisícům za kilo vysokého roštěnce.

Jak zpracovat sádlo z divočáka : Syrové sádlo nakrájíme na malé kostky a dáme do kastrolu vyškvařit. Škvaření není náročné, probíhá poměrně rychle. Průběžně sbíráme vyškvařené sádlo do skleniček, které po zatuhnutí dobře uzavřeme. Nakonec nabíráme do sklenic lahodné škvarky.