Antwort Kolik stojí benátský štuk? Weitere Antworten – Jak na benátský štuk

Kolik stojí benátský štuk?
– Na nanášení Benátského štuku musíte mít dvě hladítka. Jedním budete finální štuk leštit a druhým nanášet předchozí vrstvy. – První vrstvu nanášíme buď univerzálním hladítkem (hladkou stranou) nebo benátským hladítkem. – Materiál nanášíme dlouhými tahy do výše zrnek křemičitého písku v penetraci Primus Naturale.V koupelnách se však obvykle využívají zejména na méně exponovaných místech, tedy tam, kde na ně voda nemá dosah. Nejčastěji se používá sádrová, vápenná štuková omítka a vápenná pálená štuková omítka, která se hodí speciálně do vlhkých místností. Na klasické omítky patří ještě vhodná malba.Marocký štuk TADELAKT je originální přírodní omítka, která se tradičně používá v marockých lázních. Je totiž voděodolná a paropropustná, což je důležité pro udržení příjemného klimatu v místnosti. Použití tadelaktu je však mnohem širší a dalece přesahuje hranice Maroka!

Co je to benátský štuk : "benátský štuk" je dekorativní omítka určena do interiéru. Vhodná na samostatné stěny, oblouky, stropy a další. Díky speciální technice je s benátským štukem možné napodobit leštěný mramor nebo přírodní kámen.

Jak si udělat štuk

Štuk se natahuje pomocí ocelového hladítka, a to vždy odspodu nahoru. Na hladítko si z kbelíku naberte pomocí zednické lžíce přiměřené množství směsi, pod vhodným úhlem přiložte hladítko ke stěně a pohybem nahoru rovnoměrně štuk rozetřete. Natahujte tenkou vrstvu, aby vám vlastní vahou štuk neopadal.

Jaký je rozdíl mezi štukem a omítkou : Zatímco jádrová omítka je shodná s omítkou pro interiérové použití, štuková vrstva obsahuje vysoký podíl cementu a hrubší zrnitost použitého písku. Mimo tyto minerální omítky existují především pro finální úpravu zateplovacích systémů omítky dodávané v pastovité formě, kde pojivem jsou akryláty nebo silikony.

SPS Chytrá omítka je zcela jedinečný typ omítky, kterou lze snadno aplikovat pomocí válečku. Vhodná pro venkovní použití jako odolná fasádní omítka nebo v interiéru, kde nahrazuje štukovou omítku. Oproti štuku ale nabízí výrazně vyšší pevnost.

Marocký štuk je materiál známý více než tisíc let. Jeho původ je v Marrakéši, odtud i jeho název. Jeho složení je naprosto přírodní, jde tedy o eko bio stavební materiál a je to vlastně malta, která zkamení – chemicky je marocký štuk totožný s mramorem.

Kolik stojí štuk

Doplňkové parametry

Běžná cena s DPH:
Naše cena s DPH: 135 Kč / ks
Naše cena bez DPH: 111,57 Kč
Cena za ks s DPH: 135 Kč
Obsah ks :

Štuk v současném stavebnictví

V současném stavebnictví je slovem štuk označována jemná maltová směs zrnitosti max. do 1,5 mm, která se v tenké vrstvě nanáší na jádrovou omítku. Jedná se tak o povrchovou vrstvu – finální úpravu omítky. Složení této směsi a způsob nanášení se však od historického štuku poněkud liší.Ceník zednických prací

položka cena
Štukování stěn (jednovrstvé) 70 Kč
Štukování stěn (dvouvrstvé) 90 Kč
Štukování stropů (jednovrstvé) 100 Kč
Štukování stropů (dvouvrstvé) 120 Kč


Vyhlazení štuku pomocí filcového hladítka

Do vyhlazování štukové omítky se pusťte až ve chvíli, kdy trochu zaschne, přestane lepit a zesvětlá. Pak je ideální chvíle pustit se do vymývání pomocí filcového hladítka. Filc namočte do vody a velkými kruhovými pohyby materiál rozmývejte po stropu i stěnách.

Jak dlouho po štukování malovat : Po zaschnutí štuku se můžete pustit do malování

Do výmalby stropů i stěn se tak můžete zpravidla pustit už po 24 hodinách od štukování. Protože mají štuky šedobílou barvu, v dílnách, sklepech, spížích a dalších esteticky nenáročných místnostech malovat na bílo vůbec nemusíte.

Kolik kg štuku na m2 : Spotřeba při doporučené vrstvě: cca 3,3 kg / m2. Vydatnost – plocha omítnutá při doporučené vrstvě: cca 9,2 m2 / pytel 25 kg.

Kolik stojí 1m2 omítky

Ceník

Sádrové omítky do 10mm od 250 Kč/m2
Jádrová omítka od 205 Kč/m2
Jednovrstvé štukové omítky od 70 Kč/m2
Dvouvrstvá omítka štuková (včetně jádrové omítky) od 250 Kč/m2
Stěrka armovací síťovina vtlačená do tmele od 163 Kč/m2


Jaká je hodinová sazba zedníka U běžných zednických činností je cena 350 – 450 Kč za hodinu. U specializovaných profesi, jako například u sádrokartonářů, to může být 450 – 850 Kč.Pokud hledáte univerzálního pracovníka, tedy zedníka bez konkrétní specializace, pak počítejte s hodinovou sazbou kolem 350–450 Kč. Specializovaní řemeslníci pak běžně mohou požadovat i vyšší cenu, spolehnout se ale vždy můžete na dobře odvedenou práci.

Kolik štuku na m2 : Spotřeba při doporučené vrstvě: cca 3,3 kg / m2. Vydatnost – plocha omítnutá při doporučené vrstvě: cca 9,2 m2 / pytel 25 kg.