Antwort Kdy Řízkovat motýlí keř? Weitere Antworten – Kdy Rizkovat motýlí keř
Motýlí keře se množí řízkováním během pozdního léta, nejčastěji od července až do října. Koncem léta jednoduše nařežte ideálně jednoleté konce výhonů, na bázi odstraňte listy a zbytek listů zkraťte. Můžete použít stimulátor nebo výsevní substrát, ale není to nutné, jelikož komule velmi dobře zakořeňují.Motýlí keř se stříhá na jaře. Staré větve se během stříhání odstraňují hned u země, protože květy vyrůstají z jednoletého dřeva a takto radikální zmlazení rostlině velice prospívá. Budete se pak divit, jak bujně zase narostla. Motýlí keře můžete sázet 50 centimetrů od sebe.Komule Davidova
Řežeme ji vždy na jaře, když začíná rašit, protože vidíme, které výhony pomrzly a které jsou vitální. Ponecháme jen silné a zdravé, slabé a poškozené odstříhneme u země. Zbylé sestříhneme ve výšce 30–50 cm nad zemí.
Kdy Obrazi motýlí keř : Pro motýlí keř je potřeba vybrat slunné a teplé místo, ideálně takové, kde se bude rostlina vyjímat jako solitér. Tím komule, zejména v letních měsících, skutečně vynikne. Čím slunnější stanoviště pro rostlinu vybereme, tím více bude obsypaná květy. Doba květu bývá obvykle od července až do září.
Jak se stříhá motýlí keř
Motýlí keř jinak známý také jako Komule Davidova se musí stříhat každé jaro, aby byl jeho růst hustý a kvetení bohaté. Motýlí keř kvete na nových výhonech, které raší ze starého dřeva. Kostra keře dřevnatí a musíte ji každý rok zmlazovat. Keř ostříhejte 20–30 cm nad zemí.
Jak přezimovat motýlí keř : Motýlí keř má rád místo na přímém slunci, protože je světlomilný, a zároveň potřebuje také chráněné místo před větrem a přímým mrazem, protože i když v našich podmínkách přezimuje, přeci jenom je lepší zvýšená opatrnost.
Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.
Pokud budete chtít tvar tohoto keře upravit, je nutné provést řez po odkvětu. Jedině tehdy do konce sezony narostou výhony, které v dalším roce pokvetou. Abyste udrželi pěkný tvar a získali co největší množství kvetoucích větviček, ostříhejte komuli střídavolistou tak, že zachováte pevnou kostru keře.
Kdy vysazovat motýlí keř
Podzim je ideální čas pro výsadbu stromů a keřů, včetně oblíbeného motýlího keře (Buddleja davidii).Komule Davidova (Buddleja davidii) je opadavý, nepravidelně stavěný keř s dlouhými letorosty, který v létě kvete mnoha drobnými, nafialovělými květy.Ale kdo má hodně místa může sázet i po 1,5m i více, naopak kdo chce zabránit větrům nechť sází po 50cm. Čím víc místa keř má, tím lépe může rozvinout svůj typický vzhled.
Motýlí keř doroste do výšky 2,5 až 3 metry a je rozložitý, proto při umisťování počítejte se stanovištěm asi 1,5 metru v průměru. Půdu má rád vápenitou, humózní a propustnou. Takže dřevěný popel, trocha písku, kompost a zemina namíchaná v kombinaci tak, aby půda dobře propouštěla vodu je pro něj ideální.
Kdy stříhat keře na zahradě : Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.
Kdy stříhat Tavolu Kalinolistou : opadavý keř, dorůstá do výšky 3-4 m, vykvétá na konci léta drobnými růžovými květy složenými v dlouhých latách, listy jsou šupinovité, zelené až šedozelené barvy, roste poměrně rychle a pro dobrý tvar a hustotu je dobré jej každoročně zjara stříhat, ideální je zpětný řez, kdy zjara před rašením zkrátíte loňské větve o …
Kdy RASI komule
Tento fanerofyt raší poměrně pozdě, obvykle až v květnu, a kvete od července do září.
Vzdálenost od plotu doporučujeme minimálně 1 metr optimálně 1,5m a konzultaci záměru se sousedem – jde o to, aby jste se dostali k plotu a odtud mohli větve zastřihnout.Motýlímu keři prospívá půda vápenitá, dobře se však v tomto ohledu přizpůsobí. Hnojení – rostlinu přihnojujeme pouze na jaře (pokud tedy nepěstujeme v květináči, v tomto případě hnojíme častěji). K přihnojování můžeme použít kompost nebo klasické tekuté či granulované hnojivo pro kvetoucí rostliny.
Jak Prostříhat keře : Jak postupovat
Pokud máte keřů na zmlazení hodně, můžete použít plotostřih. Nejlepší je však ostrá pilka, pákové nebo ruční nůžky. Řez je čistší a snáze se budou rány hojit. U velkých ran je dobré ošetření stromovým balzámem.