Antwort Kdy zalévat dracénu? Weitere Antworten – Kdy Zalevat dracénu

Kdy zalévat dracénu?
Dračinec není náročný na zalévání. Pokojovou rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. V létě k tomu dojde dříve než v zimě. V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů.Nejčastější problémy při pěstování dracen

Nejčastějším projevem nespokojenosti dracen se zacházením je žloutnutí listů, případně jejich opadávání, což může mít různé důvody: Nadměrná zálivka a nedostatečná drenáž bránící odtoku přebytečné vody. Stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.

Jak zazimovat dracénu : Zimní období je pro pokojové rostliny zatěžkávací zkouškou, neboť je v domácnostech kvůli topení příliš suchý vzduch. Není ale nutné, abyste zvyšovali vzdušnou vlhkost. Bohatě vystačí, když dracénu, ale i listy jiných rostlin, alespoň dvakrát do týdne pokropíte odstátou vodou. Nepoužívejte vodu studenou a chlorovanou.

Proč opadávají listy u draceny

Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.

Jak Zaštipovat dracénu : První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.

Pokud máme rostlinu pouze jednu, nebo se nám do bytu více hodí nižší rozvětvená dracéna, můžeme rostlinu jednoduše zmladit: Stonky seřízneme v požadované výšce a poté už jen čekáme, až na nich obrazí nové výhony. Ty se začnou tvořit většinou dva až tři těsně pod řezem v průběhu asi 4–6 týdnů po zmlazení.

Proč Pokojovkám hnědnou listy

Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často. Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy.Žloutnutí a hnědnutí okrajů listů může vyvolat i stres z nedostatku vody, zasolení substrátu (EC vyšší než 2,5) či nedostatek draslíku. Žloutnutí listů může způsobit i celkový nedostatek mikroelementů, stejně jako nedostatek síry nebo zinku.Jak v zimě pečovat o pokojové rostliny

  1. Dostatek rozptýleného světla. Zima patří k období, kdy nejen lidi deprimuje brzké stmívání a pošmourné dny.
  2. Vlhký, přirozeně proudící vzduch.
  3. Žádné teplotní výkyvy.
  4. Se zálivkou opatrně
  5. Přesazování jen v nejnutnějším případě
  6. Hnojení vynechte.


Nejčastějším projevem nespokojenosti draceny je žloutnutí listů, nebo dokonce jejich opadávání. To může být způsobeno různými nedostatky: Přílišné zalévání nebo nedostatečná drenáž, která zabraňuje odtoku přebytečné vody. V takovém případě stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.

Jak casto Zalevat Pokojovky v zime : Zalévejte jen jednou za týden a roste

Zálivku rostlinám omezte i když žloutnou a shazují listy, radí zahradnice už v předcházejím článku. Přes zimu stačí zálivka jednou za týden.

Jak zachránit zmrzlé rostliny : U rostlin s měkkými stonky, které utrpěly poranění mrazem, bude možná nutný okamžitý zákrok v podobě seříznutí, protože jejich stonky jsou mnohem náchylnější k hnilobě. Rostliny poškozené chladem lze zalévat a přihnojovat tekutým hnojivem, které jim pomůže při zotavování.

Jak správně zalévat

Jak správně zalévat

  1. Před zaléváním vždy zkontrolujte půdu. Nejlepší měřič vlhkosti je na konci vaší ruky – vaše prsty.
  2. Zalévejte ráno. Nejlepší doba pro zalévání rostlin je ráno.
  3. Zalévejte vždy tam, kde jsou kořeny.
  4. Zalévejte pomalu.
  5. Nepřemokřujte.
  6. Nenechte je vyschnout.
  7. Používejte mulč k zachování vlhkosti.


Najděte rostlinám vhodné zimoviště

Zdroj světla umístěte zhruba 40 až 70 cm daleko od rostliny a sviťte kolem 12 hodin denně. Světla vhodná pro pokojové rostliny najdete zde. Pokud budete rostliny přemísťovat blíže k oknu, myslete také na průvan. Rostliny snadno „prochladnou“ a už se nevzpamatují.Jak chránit rostliny před mrazem. Pokud očekáváte pouze mírný mráz, můžete rostliny v mrazu ochránit jednoduše tím, že je přikryjete prostěradlem nebo dekou. Ta funguje jako izolace a udržuje teplý vzduch ze země kolem rostliny. Takto zajištěné teplo může stačit k tomu, aby rostlina během krátkého ochlazení nezmrzla.

Jak poznat zmrzlý květ : Namrzlé květy mají nejprve nažloutlé, později až hnědé vybarvení. Když namrzlé okvětní lístky opadají, zůstanou pouze prázdné kalichy bez zárodků mladých plodů. Nedozírné škody po přejití pozdních mrazů se projevují nejen u třešní, ale také u meruněk, jabloní, hrušní, slivoní a dalších ovocných stromů.