Antwort Kdy stříhat oleandr? Weitere Antworten – Jak stříhat oleandry

Kdy stříhat oleandr?
Odstraňujte staré, suché a jinak poškozené větve. Ve středu keře vystříhejte příliš zahuštěné výhony, které brání pronikání světla. Naopak na podzim odstraňte suchá květenství. A pokud oleandr potřebujete vytvarovat, řez provedeme přibližně o jednu třetinu a činíme tak těsně nad přeslenem.Jak stříhat oleandr

Jedná se o místo, kde vyrůstají tři až čtyři listy najednou. Staré přerostlé větve lze seříznout zhruba o třetinu. Zároveň odstraňte příliš tenké či nevhodně rostoucí výhony. Pokud se jedná o mladší keř, můžete vybrané výhony pouze zaštípnout a tímto způsobem docílit košatějšího vzhledu.Staré větve i loňské výhony řežeme až po odkvětu, ideálně v září. Kromě řezu (sestřihnutí nůžkami) je můžeme také zaštípnout a to v případě, že větve nemají dostatek přeslenů. Více se nám pak po zimě rozkošatí. Vyžaduje-li váš oleandr seříznutí, smíme jej zkracovat nejvýše o třetinu, nikdy víc.

Jakou nejnižší teplotu snese oleandr : Podle odborníků Dvojky až -7°C.

Co dělat na jaře s Oleandrem

Na jaře odstraňujte staré, suché nebo ošklivě olistěné větve uvnitř oleandru, jejichž odstranění přinese světlo uvnitř habitu oleandru. Na podzim odstraňte suchá, odkvetlá květenství rostliny.

Kdy Řízkovat oleandry : V době od května do srpna ho lze snadno množit. Poradíme vám jak. Odběr řízku: ostrým nožem nebo nůžkami odřízněte vrcholové řízky bez květů dlouhé asi 20 cm. Abyste co nejvíce snížili odpařování, odstraňte spodní listy.

Pokud se však na rostlině objevují pravidelně, ne však příliš hojně, žluté listy, jedná se o normální jev, kdy rostlina obměňuje staré listy za nové. Aby se oleandr zbytečně nevysilovat tvorbou semen (lusků), po odkvetení a uschnutí květy opatrně odstraňte (odstřihněte). O to víc pak rostlina nasadí na květ.

Aby nám oleandr krásně kvetl, potřebuje nejen dostatek slunce ale i pořádnou výživu ve formě speciálního hnojiva. Hnojíme v době vegetace, kdy se intenzita slunečního světla prodlužuje, země se otepluje a oleandry vytahujeme ven na terasy, balkony a zahrady. Začít s hnojením můžete od března a pokračujte do října.

Co dělat s lusky na Oleandru

Pokud se však na rostlině objevují pravidelně, ne však příliš hojně, žluté listy, jedná se o normální jev, kdy rostlina obměňuje staré listy za nové. Aby se oleandr zbytečně nevysilovat tvorbou semen (lusků), po odkvetení a uschnutí květy opatrně odstraňte (odstřihněte). O to víc pak rostlina nasadí na květ.Oleandr je exotická stálezelená rostlina, která snese menší mráz. Doporučujeme ji raději nechat přezimovat v mrazuvzdorných prostorách, kde ale nebude teplota více než 10˚C.Snížená teplota způsobí, že se funkce rostliny zpomalí. Právě proto to během zimování rostliny nepřehánějte se zálivkou. Rostlinu stačí zalít jednou/dvakrát do měsíce.

Květy: Oleandr má atraktivní, trubkovité květy, které jsou obvykle velké a mají různé barvy, jako jsou bílá, růžová, červená, oranžová nebo žlutá. Květy mohou mít příjemnou vůni a bývají často různě kombinovány v květenstvích. Plody: Po odkvětu oleandru se mohou objevit dlouhé tobolky s malými semeny.

Kdy Řízkovat Oleandry : V době od května do srpna ho lze snadno množit. Poradíme vám jak. Odběr řízku: ostrým nožem nebo nůžkami odřízněte vrcholové řízky bez květů dlouhé asi 20 cm. Abyste co nejvíce snížili odpařování, odstraňte spodní listy.