Antwort Kdy se sází Krásenka? Weitere Antworten – Kdy zasadit krásenky

Kdy se sází Krásenka?
Semena krásenky vysévejte přímo od května na venkovní stanoviště do hloubky 0,5–1 cm. Rostliny si také můžete od března předpěstovat doma. Doba klíčení je 1–2 týdny. Krásence bude vyhovovat teplé a slunečné stanoviště, s dobře propustnou půdou.Krásenky můžeme pěstovat i ve velkých květináčích na balkonech či terasách. Rostliny můžeme předpěstovat a urchlit tím kvetení. Když mají rostlinky více jak tři listy, uštípneme vršek a podpoříme tím větvení. Sazenice vysazujeme do vzdálenosti 15 až 25 cm v polovině května.Většina letniček není mrazuvzdorná, vysazujeme je tedy až po 15. květnu, kdy už nehrozí pozdní mrazíky. Pokud nakupujeme sazenice již hotové, vždy pozorně zkontrolujeme jejich zdravotní stav, abychom je nepřinesli i s nepříjemnými škůdci (např.

Jak dlouho vydrží letničky : Výrazem letničky označujeme jednoleté rostliny, které mají pouze jeden vegetační cyklus. Sází se od dubna do května a vydrží až do podzimních měsíců. Během tohoto období letničky, jinak též zvané jednoletky, vyklíčí, vyrostou, vykvetou a urodí se plody se semínky pro další výsadbu.

Co kdy zasadit

Nejlépe, pokud to stihnete v období od března do května. Tedy na jaře. Jsou totiž optimální podmínky pro sázení. Venku je dostatečně vlhko, což je pro nově přesazenou rostlinu či strom to nejdůležitější, aby se stihla zaklimatizovat.

Co se dá sázet v září : Co můžete ještě počátkem září vysít na záhonek, abyste sklízeli ještě do příchodu zimy Vyrůst stihnou rané ředkvičky, raný hlávkový salát a salát k řezu listů, roketa, kopr. Další druhy zeleniny se vysévají pro sklizeň jarní – například špenát, kozlíček polníček, ozimý salát, listová petržel, kerblík.

Semena vyséváme od února až do května, na venkovní stanoviště rostliny přesouváme až v květnu. Doba klíčení je přibližně 2–4 týdny při teplotě kolem 18 °C, ale může trvat i déle. Stanoviště zvolíme slunečné se suchou, dobře propustnou půdou. Tařičku můžeme přihnojovat hnojivem určeným pro skalničky a trvalky.

Rostliny sušíme zavěšené ve svazcích, raději řidších, aby stonky měly dost vzduchu k rychlejšímu sušení a neplesnivěly. Pro sušení volíme tmavší, suché a dobře větrané prostory; slaměnky nikdy nesušíme na slunci, jejich barvy by vybledly.

Jak vysadit letničky

Letničky, které mají krátké vegetační období, lze vysadit ze semínek. Jsou méně náročné na péči a lze je vysazovat již v dubnu. Prokypřete půdu, odstraňte plevel, záhon zarovnejte a vysévejte do řádků, hnízd nebo je volně rozhoďte. Větší semena se vysévají do hloubky přibližně 7 centimetrů.Pro předpěstování letniček je nezbytně důležitá kvalitní půda. I zde se řídíme potřebami jednotlivých odrůd. Pro ideální podmínky ke klíčení semínek je vhodné zvolit výsevní substrát, jež všechny důležité živiny obsahuje. Případně lze využít směs zahradní půdy a rašeliny.Které rostliny mohou zůstat na balkoně přes zimu

Uvedené rostliny stačí umístit do závětří balkonu a ochránit jejich kořenový systém chvojím. Bezpečným zazimováním je obalení jak rostliny, tak květináče bublinkovou fólií. Tím ochráníte také keramické obaly na květináče.

Na podzim doporučujeme seříznout několik centimetrů nad zemí. Je mrazuvzdorné, avšak doporučujeme přikrýt chvojím. Využití: Rostlina vhodná do smíšených trvalkových záhonů, ale krásně vynikne i v kontejnerech a květináčích.

Co se teď sází : Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu.

Co se dá sázet v listopadu : Vysazovat lze mnohé keře, například hlohy, trnky, rakytníky, aronie, dříny, muchovníky apod.. Například plody rakytníku a trnek jsou léčivé. Vysazovat lze též maliny, ostružiny, angrešty, rybízy, ale i okrasné rododendrony (pěnišníky) a magnolie.

Co se dá sázet v říjnu

Druhá půlka měsíce je vhodná pro výsadbu prostokořenných i kontejnerovaných dřevin. V říjnu je nejlepší čas také pro výsadbu většiny trvalek, růží, okrasných travin a bambusů, vysaďte také na jaře kvetoucí cibuloviny – sněženky, tulipány, modřence, hyacinty a další.

Březen je měsíc výsevu. Když už vám nezmrznou venku prsty, můžete vysévat ředkvičky, salát, špenát, petržel nebo mrkev. Vysazovat můžete i cibuli nebo pažitku. A ještě stihnete předpěstovat rajčata.Čím osázet skalku, aby byla pořád krásně barevná Při výběru rostlin berte v úvahu umístění skalky. Na sluneční místo se hodí například pupalka, netřesk, mateřídouška, lomikámen nebo rozrazil. Vhodné budou i nízké kosatce, pochybek plazivý nebo kobercové floxy.

Kdy sázet slaměnky : Slaměnka patří mezi letničky a je třeba ji každý rok vypěstovat znovu. V březnu až dubnu vysejte všechna semínka do výsevní misky. Semínka slaměnek potřebují k vyklíčení světlo. Proto je buď vůbec nezahrnujte, nebo jen lehce poprašte substrátem.