Antwort Kdy se rodí andulky? Weitere Antworten – Co mají andulky nejraději

Kdy se rodí andulky?
Protože je andulka velmi akční a energický papoušek, který rád šplhá, létá a prozpěvuje, je nezbytné nezanedbat denní přísun potřebných minerálů, které získá z trav a čerstvého ovoce i zeleniny. Nejraději mají stébla čerstvé trávy, mladé pampeliškové listy, pochutnají si také na listech bezu nebo ptačince.Pohlavní dospělost u andulek nastává mezi 3 – 4 měsícem. Zhruba 8 dní po páření začne samička snášet vejce, poté snáší každý druhý den. Ihned po prvním vejci na nich začne sedět. Konečná snůška obsahuje 3 – 5 vajec.Jak poznat mladou andulku

Mladá andulka, která není starší než cca. 7. měsíců, má černé vlny i na čele (s výjimkou mutací albino a lutino). Po prvním pelichání tyto vlny zmizí a zůstanou jen na zadní straně hlavy a na křídlech.

Kdy dát Andulkam budku : Andulka je připravená na rozmnožování již po 10 měsících věku. Nejlepší čas pro hnízdění je na jaře, kdy se příroda probouzí po zimě. Nenechte však andulky hnízdit více jak 2x do roka, jelikož je to pro ně velmi fyzicky náročné.

Co miluji andulky

Z ovocných plodů andulkám chutnají jahody, dužniny pomerančů, oloupaná jablíčka, hrozny, rajčata, hrušky nebo višně… Všechny tyto druhy ovoce jsou pro andulky vhodné. Můžete jim také dát ostružiny, meruňky, ananas, banán, kiwi a mango.

Jak dlouho se dožívají andulky : Věk. V zajetí se obvykle dožívá 6 –12 let. Vzácně se může dožít vyššího věku okolo 17 let a staří tohoto papouška jen zřídka překročí hranici 20 let.

Pohlaví dospělých andulek lze rozeznat podle ozobí, tedy měkkého okolí nosních dírek nad zobáčkem. Běžně má toto ozobí sameček modré, mladá samička bílé, později hnědé. Problém však může nastat u mutací, mláďat a mnohdy je určení pohlaví oříškem i pro zkušeného chovatele.

Určit pohlaví andulky není jednoduché. Protože pestré opeření mají jak samci, tak samice, lze usuzovat na pohlaví ptáka pouze podle ozobí. Ozobí u samic je obvykle hnědé, zatímco u samců je modré. V závislosti na chovu může mít ozobí samců také fialovou a růžovou barvu.

Co mají rády andulky

Denní přísun trávy a ovoce je proto nezbytný. Čerstvou trávu můžete natrhat na procházkách přírodou. Mladé listy pampelišky, ptačince nebo bezu ocení většina andulek. Nepohrdnou ani kůrou čerstvých větviček ovocných stromů.Do klece jsou vhodná bidýlka z (neošetřených!) ovocných stromů, která lze často obměňovat a zajistí tak další zábavu, protože papoušek může štípat zobákem dřevo, oždibovat kůru nebo oloupávat květy či pupeny.Jednou denně vyměňte vodu, která by měla být nejlépe pitná (i když andulce nijak zvlášť neuškodí ani voda užitková).

Stáří andulky poznáte podle ozobí a podle kroužku na duhovce. Ozobí je u mladého zvířete světle zbarvené. Kruh duhovky je sotva viditelný nebo zcela chybí, proto se oko jeví téměř černé. U dospělých andulek je však kroužek duhovky zřetelně viditelný.

Jak se pozná sameček andulky : Pohlaví dospělých andulek lze rozeznat podle ozobí, tedy měkkého okolí nosních dírek nad zobáčkem. Běžně má toto ozobí sameček modré, mladá samička bílé, později hnědé. Problém však může nastat u mutací, mláďat a mnohdy je určení pohlaví oříškem i pro zkušeného chovatele.

Proč andulky křičí : Křik je přirozený způsob komunikace papoušků. Nese se na velké vzdálenosti a umožňuje jim najít jeden druhého v hustých korunách stromů. Papoušek může křikem vítat východ slunce, varovat nás před domnělým nebezpečím, sdělovat svoji radost nebo nás informovat, ve kterém pokoji se nachází.

Co znamená když andulka otevírá zobák

Prudký úder zobákem o bidlo, stůl nebo jiný povrch, po kterém následuje strnulý postoj těla a upřený pohled – to je konečné varování. Držte se od papouška zpátky, dokud se jeho nálada nezmění, nebo na vás zaútočí nebo kousne. Je to zvuk podobný lidskému skřípání zuby.

Nikdy nedávejte andulce mraženou, vařenou nebo konzervovanou zeleninu a ovoce… ani rovnou z ledničky, potrava musí mít pokojovou teplotu. Rostliny netrhejte poblíž silnice kvůli znečištění výfukovými plyny. Andulky nesmí jíst "lidské jídlo" – takže žádné zbytky z kuchyně ani sladkosti.Abyste získali důvěru své andulky, musíte ji věnovat opravdu hodně času. Nezapomeňte, že každá andulka je jiná a u každé může ochočení trvat různě dlouho v závislosti na její povaze a osobnosti. Zpočátku se k ní přibližujte pomalu a opatrně, nedělejte žádné velké prudké pohyby. Andulka by se vás totiž mohla polekat.

Jak odnaučit andulku křičet : Přikryjte mu jen část klece a přísně mu dejte najevo, že musí být hodný, jinak ho přikryjete ještě víc. Pokud křičí i nadále, zakryjte další část klece a opět mu připomeňte, že musí být hodný. Když i pak neposlechne, zakryjte klec úplně. Nechte klec zatemněnou asi 10 minut poté, co papoušek přestal křičet.