Antwort Kdy se poprvé slavily Vánoce? Weitere Antworten – Kdo slaví Vánoce 24 prosince
Do roku 432 se Vánoce stihly rozšířit do Egypta a ve středověku už tento svátek slavili lidé po celém světě, čímž se pohanské slavnosti dostaly do pozadí. Od tohoto času se tedy narození Ježíše Krista slaví 24. prosince a 6. leden se stal datem příjezdu Tří Králů.První zmínky o křesťanském slavení Vánoc pocházejí z 2. století, pevné datum 25. prosince je doloženo ze 4. století z Říma.prosinec, tedy první svátek vánoční nebo též Boží hod vánoční, je podle církevní tradice dnem Ježíšova narození, slaví se v severských zemích stejně jako u nás výrazně méně než předcházející Štědrý den. Náboženský význam Božího hodu se vytrácí a celé Vánoce se považují i za jeden z nejvýznamnějších občanských svátků.
Proč se slaví 2 svátek vánoční : Na 26. prosinec připadá druhý svátek vánoční, který připomíná památku svatého Štěpána, prvního křesťanského mučedníka, jenž podle legendy položil život za víru v Krista. Tradičně patří tento den setkávání členů rodiny a přátel, koledníkům a koním.
Kdo slaví Vánoce 25. prosince
Velká Británie. Nejdůležitějším dnem je 25. prosinec, kdy se ráno rozbalují dárky a rodina se setkává při velkém obědě nebo časné večeři. Hlavním jídlem je pečený krocan s bramborami a zeleninou.
Co je za den 26 prosince : Svátek svatého Štěpána (též 2. svátek vánoční) připomíná prvomučedníka sv. Štěpána a slaví se 26. prosince.
Kolem rozsvíceného stromečku si nezahopsáte ani v Saúdské Arábii a v Tádžikistánu. V něm si dokonce neškrtne ani (za Sovětského svazu všudypřítomný) ruský Děda Mráz a děti si v tamních školách nesmějí na Vánoce ani dávat dárečky. Naopak třeba v Dubaji nebo v Kataru jsou obchoďáky vánočně vyzdobené.
V roce 1647, během anglické občanské války, angličtí puritáni ovládající Parlament zakázali slavení Vánoc jako nebiblického a pohanského zvyku.
Co se jí na druhý svátek vánoční
I na druhý svátek vánoční se pokračuje v hodování. Podle tradice by se měla péct drůbež např. kachna či husa. V některých krajích se připravuje svíčková na smetaně nebo také štěpánská hovězí pečeně s houskovým knedlíkem.K Božímu hodu patří také dobré jídlo. V ten den se vždy připravovalo to nejlepší, co domácnost měla – a to byla často husa nebo kachna. Dnes se ve většině rodin podává i kuřecí, krůtí maso či perlička.Svátek svatého Štěpána (též 2. svátek vánoční) připomíná prvomučedníka sv. Štěpána a slaví se 26. prosince.
Vánoce se v pravoslavných zemích, ke kterým se Rusko řadí, začínají slavit až 6. a 7. ledna. Používají totiž Juliánský kalendář, který je oproti Gregoriánskému o 13 dní popředu.
Co je za den 27 ledna : Česká republika vyhlásila 27. leden významným dnem poprvé v roce 2000, a to z iniciativy České rady pro oběti nacismu, Federace židovských obcí v ČR a dalších organizací, následně byl v roce 2004 zákonem ustanoven jako „Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti“.
Co se nesmí dělat 26 12 : Před půlnoční mší by se němělo šít ani plést, jelikož by pak dílo mohly zničit myši. Na Štědrý den se také nesmí čistit chlévy a stáje, jinak by prý dobytek kulhal. Na Štědrý den by se také nemělo psát psaní svému milému či milé, jelikož by to mohlo znamenat rozchod.
Kdy se slaví pravoslavné Vánoce
Někteří usedají stejně jako Češi ke štědrovečernímu stolu 24. prosince, jiní se drží pravoslavného kalendáře. Podle něj připadají Vánoce na 7. ledna.
Protože to dělají všichni, tedy většina Vánoce neslaví také muslimové, buddhisté, hinduisté a zástupci dalších náboženských proudů, které křesťanství přinejmenším nerozumí. Opět však často ti nejzarputilejší z věřících, protože některé obchodní vánoční zvyky doslova pohltily celý svět.Anglie, Skotsko, USA: Zákaz Vánoc puritány
Během této krátké doby puritány vedený anglický parlament zakázal oslavu Vánoc úplně, jakožto „papežského svátku bez biblického zdůvodnění“, a jako čas zbytečného a nemorálního chování. V koloniální Americe puritáni zakázali oslavy Vánoc v roce 1659.
Kdo se pokusil zakazat Vánoce v Anglii : * Pokusil se někdo zakázat Vánoce nebo svátky jinak omezit Oliver Cromwell vydal v roce 1644 výnos, který pobouřil celou Anglii. Vánoce prohlásil za papežskou pověru a zakázal sváteční hodování – pudingy i krocany. Mělo se pracovat jako každý jiný den.