Antwort Kdy se přesazují pokojové květiny? Weitere Antworten – Kdy přesadit Pokojovku
Nejlepší čas pro přesazování rostlin je jaro a léto, pokud je to ale nezbytné, pokojovky přesaďte v jakémkoliv ročním období.Na dno květináče dejte drenáž, na ni vsypte vrstvu substrátu a na tu postavte kořenový bal přesazované rostliny. Pak postupně přisypávejte po obvodu zeminu, kterou přimáčkněte palci. Povrch pak dosypávejte a opatrně přimáčkněte tak, aby rostlina byla usazená stejně hluboko v zemi jako před přesazováním.Přesazování a množení Monster
Pokud Monstera přeroste svůj původní květináč, může se tak stát zhruba jednou za dva roky, přesaďte ji do většího. Nejlepší doba pro přesazování je na jaře. U velkých jedinců postačí, když v květináči vyměníte vrchní část substrátu.
Kdy zalévat a jak pokojové květiny : V zimě zavlažujte zhruba jednou za dva týdny, na jaře trošku přidejte a rostlinám zálivku dopřejte zhruba jednou týdně. V létě zalévejte podle teplot a suchosti substrátu, na podzim znovu zpomalte na týdenní zálivku.
Co dát na dno květináče
Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.
Kdy přesazovat tlustici : Ideálně ji přesaďte v té době, kdy ji bude malý květináč. Přibližně jednou za dva až tři roky. Čas pro přesazení je právě nyní, na konci zimy nebo na počátku jara.
Tip pro vás: Vodu z vodovodu můžete před použitím na rostliny v květináčích také nechat zhruba 24 hodin odstát. To umožní rozptýlení chemických látek, jako je chlor a fluorid a voda bude bezpečnější a šetrnější pro použití k zalévání.
Kdy rostliny nehnojit
Rostliny nikdy nehnojte, pokud jsou napadené škůdci a vy nevíte jakými. Dále nevyživujte rostliny nemocné, nezakořeněné a v suchém substrátu. Hnojení není vhodné v době klidu, tedy v zimě. A jak jsme již zmiňovali výše, nehnojte rostliny čerstvě přesazené.
Jak namíchat substrát pro pokojové květiny
50% kokosová drť
Kokosovou drť koupite jako lisovaný kvádr. Stačí jí nechat nasáknout v kbelíku s vodou a rázem máte několik litrů základního substrátu. Kokosová drť ale v sobě nemá žádné živiny, ani mikroorganismy, je sterilní a proto je potřeba do ní přidat další ingredience, z kterých budou rostliny profitovat.Budete potřebovat substrát na orchideje, vodu a květináč cca o 2 cm větší než původní – kořeny orchidejí preferují světlo a vzduch, správný květináč proto může být průhledný, ale především by jeho dno mělo mít co nejvíce otvorů.Hnojit začínáme se začátkem vegetace, když se rostliny probouzí ze zimního spánku, po kterém jsou většinou (paradoxně) vyčerpané a potřebují vzpruhu. Případně rostliny rovnou přesaďte a nějakou dobu poté začněte i s hnojením. Přesněji, po uplynutí doby, kdy se vyčerpá hnojivo obsažené v použitém substrátu.
Odstátá voda
K zalévání používejte odstátou vodu. Tzn. vodu na zalévání si připravte minimálně den předem odstát, vyprchá tím z vody chlór, který pokojovky příliš nemilují. Ideální je pro rostlinky pokojová teplota zálivky.
Čím natřít květináč : Zvolte správnou nátěrovou hmotu. Pro plastové povrchy, zejména ABS, tvrdý PVC a umakart, se maximálně hodí Balakryl Plasty. Tato nátěrová hmota je vhodná pro povrchy nacházející se jak venku, tak uvnitř a to nejen plastové. Balakryl Plasty můžete použít i na potrubí nebo elektrikářské lišty.
Co zasadit do velkého květináče : Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčích
- Ruj vlasatá
- Bylinky.
- Javor dlanitolistý
- Hortenzie.
- Rododendrony.
- Zimostráz.
- Šeřík.
- Zakrslá borovice.
Jakou teplotu snese tlustice
Tlustici vyhovuje pokojová teplota (18-25 °C), která by v zimě neměla klesnout pod 15 ºC. Pozor na průvan.
Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.Rostliny nemají světlo, nemůže probíhat fotosyntéza, takže vdechují kyslík a vydechují oxid uhličitý. Berou nám čistý vzduch, který sami potřebujeme během spaní. Proto je všeobecně rozšířený názor: nemít v ložnici žádné rostliny.
Jak rychle vyprchá chlor z vody : Obecně ale můžeme říci, že chlor z vody vyprchá za 1–5 dní (v závislosti na jeho koncentraci). Ve většině případů se proto vyplatí nečekat, až chlor zmizí sám od sebe, ale raději ho aktivně odstranit.