Antwort Kdy se dávají kaktusy ven? Weitere Antworten – Kdy zalít kaktusy po zimě
První zálivku po zimě rostlince dopřejte ve chvíli, kdy se objeví zelený vrchol a nové trny. Až teplota vzduchu stoupne nad 18 °C a substrát v květináčích je suchý, začněte mírně zalévat jedenkrát týdně. Během letních dnů bude kaktusům svědčit teplota od 20 °C do 30 °C.V praxi to nejčastěji znamená jarní období zhruba od poloviny února. Vysévat na okno je klidně možné i například v srpnu, ale musíte počítat s tím, že přes zimu se bez přisvěcování růst semenáčků značně zpomalí až pozastaví.Některé kaktusy se dožívají květenství, pohlavní zralosti po třech čtyřech letech, ale některé taky po 45 letech. Je to neustále krásné překvapování.
Jakou teplotu snese kaktus : Kaktusy všeobecně mají mít v době klidu teplotu 8 – 10°C,některé druhy mají rády teplotu kolem 5°C,některé snesou dokonce i teploty pod nulou,a některé mají rády spíše tepleji,a to,10 – 15°C. Vše tedy záleží od druhu,který pěstuješ.
Co musím udělat aby mi kaktusy kvetly
Aby byly kaktusy stále v dobré kondici a pěkně kvetly, potřebují přezimování při nižší teplotě (obvykle 8–15 °C), sušším vzduchu, v klidu a bez zálivky.
Jak dlouho vydrží kaktus bez vody : Kaktusy vydrží bez vody někdy i několik let. Jsou to vlastně živoucí studny. Budete překvapeni, jak skvěle kaktusy s vodou hospodaří a co všechno o nich ještě nevíte.
Nejlépe, pokud to stihnete v období od března do května. Tedy na jaře. Jsou totiž optimální podmínky pro sázení. Venku je dostatečně vlhko, což je pro nově přesazenou rostlinu či strom to nejdůležitější, aby se stihla zaklimatizovat.
Květák má rád světlé stanoviště, ale příliš výslunné stanoviště mu také moc nesvědčí. Ideální je pěstování květáku z předpěstované sadby. Semínka sázíme již od konce ledna. Vhodná teplota pro klíčení je cca 15 – 20 °C.
Kdy můžu dát ven kaktusy
Venku je můžeme nechat od dubna do října. Rostlinky je nutné chránit před větrem a deštěm. Na začátku jara, kdy se kaktusy probouzí ze zimního spánku, začnou vytvářet nové trny a začnou zelenat od temene a růst.Venku je můžeme nechat od dubna do října. Rostlinky je nutné chránit před větrem a deštěm. Na začátku jara, kdy se kaktusy probouzí ze zimního spánku, začnou vytvářet nové trny a začnou zelenat od temene a růst. Kaktusy zalévejte vždy z vrchu a zbývající vodu z podmisky nebo okrasného květináče ihned vylijte.Pamatujme si, že jim vždy spíše uškodí vlhko než sucho. Přebytečným vlhkem uhnijí kořeny, rostlina žloutne a chřadnutí jest zjevně viditelné. Nemocný kaktus vyjmeme z květináče, špatné kořeny odstraníme a necháme ho ležeti as 14 dní na slunečném a vzdušném místě – ovšem kde nemrzne.
Přesazování vánočního kaktusu každé tři až čtyři roky je většinou dostačující. Raději vždy ale počkejte, až rostlina začne vypadat vyčerpaně, bez energie nebo si všimnete, že několik kořenů prorůstá drenážním otvorem. Rostlina může často spokojeně kvést ve stejném květináči po celé roky.
Kdy dát sazenice ven : Obvykle po Zmrzlých v druhé polovině května, kdy je riziko posledních jarních mrazíků minimální. Ve vyšších polohách nad 350 m n. m. až koncem května, případně počátkem června.
Kdy dát salát ven : Sazenice malých kultivarů vysazujte do sponu 15 x 15 cm, větší do sponu 30 x 30 cm. Sazeničky sázejte ven zhruba od začátku dubna, rodící se srdíčko by mělo být mírně nad povrchem půdy. Záhony průběžně plejte. Pokud rostliny rostou opravdu pomalu, aplikujte organické hnojivo.
Jak správně zasadit květák
Předpěstované sazenice by nikdy neměly být přemočené, což by mohlo vést k jejich úhynu. Na záhon by se měly vysazovat dobře prokořeněné sazenice se 3 – 4 pravými listy, vždy až po odeznění posledních mrazíků. Půda pro květák by měla zadržovat dostatečné množství vody a být dobře vyhnojená.
Semínka sázíme již od konce ledna. Vhodná teplota pro klíčení je cca 15 – 20 °C. Mladé sazeničky se spokojí s teplotou o něco nižší cca do 15 °C. Vysoké teploty v době růstu listů a zakládání růžice mohou snižovat kvalitu růžice.V létě zalévejte kaktusy 1x za 14 dní. V zimě maximálně jednou za 1-1,5 měsíce. Hnojit stačí jednou za tři týdny a v zimě vůbec. Snažte se zaléváním simulovat kaktusům jejich domovinu – jednorázová závlaha a dlouhé sucho.
Proč usychá kaktus : – Hniloba: Přebytečná vlhkost je hlavní příčinou hniloby kaktusů. Pokud zaznamenáte změkčení a tmavnutí báze rostliny, je nutné okamžitě snížit zalévání a v případě potřeby rostlinu přesadit do nového, dobře odvodněného substrátu.