Antwort Kdy Presazovat Strelicii? Weitere Antworten – Kdy Presadit Strelicii

Kdy Presazovat Strelicii?
Strelície přesazujeme na jaře do nepatrně většího (max 2-3 cm), až když je květináč zcela prorostlý kořeny.Strelície vyžaduje kvalitní, na živiny bohatý a dobře propustný substrát s neutrálním až mírně zásaditým pH. Vhodná je např. směs zahradního kompostu, písku a rašeliny smíchaná v poměru 3:2:1. V období, kdy rostlinu nepřesazujeme, pouze vyměňujeme svrchní vrstvu zeminy.Vhodný substrát: Pro Strelitzia Reginae je vhodný substrát bohatý na humus a dobře odvodněný. Hnojení: Hnojte klasickými hnojivy pro růst zelených listů nebo hnojivem pro kvetoucí rostliny pravidelně v období růstu. Množení: Strelitzia se nejčastěji množí dělením trsů nebo z oddenků.

Proč strelície nekvete : Příliš časté zalévání může poškodit kořeny, příliš málo vody jí naopak neublíží. Nadměrné hnojení způsobuje, že rostlina má sice mnoho listů ale málo květů. Jestliže Strelitzie nekvete, jedná se o mladou rostlinu, kvete až po 6 – 7 letech. Strelicie nesnese pokles pod nulu a teplota pod –3 °C je pro ni smrtelná.

Čím hnojit strelície

Strelície časem tvoří velké kořenové baly a roste více do hloubky než jiné pokojové rostliny, proto by měla být zasazena do většího a hlubšího květináče s propustnou zeminou. Hnojíme jednou za 14 dní hnojivem pro kvetoucí pokojové rostliny. Přesazujeme na jaře a to, až je nádoba plně prorostlá kořeny.

Kdy stříhat Šuškardu : Květy se objevují v červenci a postupně vykvétají až do září. Nechcete-li z květenství získat semena, odstřihněte ho hned po odkvětu, zbytek stonku ale rostlině ponechte až do úplného zaschnutí.

ZKROUCENÉ LISTY – když je vzduch nebo substrát příliš suchý, listy některých druhů se kroutí směrem vzhůru. Totéž se však může stát i při přemokření, které poškozuje kořeny a narušuje tak příjem vody.

Podzim je ideální období pro množení trvalek – dělením trsů. Získáme nové rostliny, doplníme prázdná místa v záhoně a zmenšíme velké trsy starších rostlin a tak je podpoříme v růstu a částečně zmladíme. Takto můžeme dělit několik trvalek, jako jsou třapatky, kokardy, echinacey, astry, hosty, heuchera.

Jak množit hvězdnice

Hvězdnice se množí dělením na jaře nebo na podzim, nebo také jarním výsevem.Hlavní sezónou pro hnojení je podzim, kdy vaší půdě nejvíce prospěje pomalu působící organické hnojivo – například čerstvá chlévská mrva. Ta se během zimy v půdě rozloží a do jara ji obohatí o důležité látky. Během zimy vám přijde vhod také močůvka, kterou lejte na sníh.Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Rostliny raší v dubnu a mohou zůstat na stanovišti po mnoho let, pro podporu kvetení je vhodné dodávat průběžně spotřebované živiny. Vyžaduje slunné stanoviště nebo polostín.

Kdy stříhat Dlužichu : Množí se na podzim a na jaře dělením. Doporučujeme dlužichy na jaře ostříhat, rostlina si vytvoří nové a větší listy.

Proč tlustici opadávají listy : Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.

Proč hnědnou listy u kytek

Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často.

Množení řízkováním provádíme ještě před květem šeříku, tedy na konci března až na počátku května. Pro tvorbu řízků využíváme mladé, polodřevité či dřevité výhony, které nesou 4 až 6 pupenů. Takto získané řízky pak ještě ošetříme stimulátorem růstu.„Snad nejlépe, po celou sezonu, prakticky od července až do konce vegetace, se přesazuje denivka. Když se rozhodnete ji přesadit a množit, prostě kus urýpnete, zakrátíte listy na polovinu a přesadíte.

Kdy množit šeřík : Ideální dobou pro jejich odběr je konec března a začátek května, ale řízkovat lze i počátkem léta, zvláště pokud nemáme pařeniště nebo skleník, aby mohly řízky zakořeňovat v teple. Řízky je dobré ošetřit některým ze stimulátorů.