Antwort Kdy použít kuprikol? Weitere Antworten – Kdy aplikovat Kuprikol na rajčata

Kdy použít kuprikol?
Od poloviny července do konce sezóny ošetřujeme už jen kontaktními fungicidy a to jen, pokud jsou rostliny vystaveny vydatné vlhkosti (srážky, deště, ranní rosy, apod.) Tyto fungicidy jsou především přípravky na bázi mědi jako je např. Champion 560 WP, Dithane DG Neotec, Kuprikol 50 a Kuprikol 250 SC.Přípravek však bohužel již není k sehnání, protože mu nebyla prodloužena potřebná registrace. Nesmí se proto na českém trhu prodávat. Účinná náhrada za Kuprikol jsou v tomto okamžiku měďnaté přípravky Kadeřavost Stop a Zdravá broskev plus, čistá modrá skalice, nebo sirný koncentrát Sulka.Postřiky je nutné aplikovat nejen na větve, ale i kmen postižené broskvoně. S první fází ochrany se začíná už na podzim, a to v době, kdy je strom už téměř bez listí. Musí se však provádět ještě před příchodem mrazů a po dvou týdnech je nutné zásah opakovat. Vhodným přípravkem je například Sulka nebo Kuprikol 50.

Jak uskladnit rajčata aby dozrála : Pod rajčata můžeme dát pečicí nebo balicí papír, ale není to nutné. Mezi rajčata položíme zralé jablko nebo banán – budou uvolňovat etylen, což podporuje dozrávání plodů. Rajčata přikryjeme papírem nebo novinami. Umístíme je do tmavšího místa, doporučená teplota pro dozrávání je přibližně 18–20 °C.

Na co je Kuprikol 50

Popis produktu. Postřikový fungicid ve formě smáčitelného prášku k ochraně rostlin proti houbovým chorobám. Na plíseň bramborovou, cibulovou, okurkovou, broskve – proti kadeřavosti.

Na co se používá Kuprikol 50 : Fungicidní přípravek Kuprikol proti houbovým chorobám – plíseň bramborová, plíseň cibulová, septorióza celeru, plíseň révová

Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Při prvních projevech je nutné provést postřik listů speciálním hnojivem s vysokým obsahem železa. Pravidelnými aplikacemi dojde k doplnění železa do listů. Listy jsou pak opět zelené v plné své síle. Pro komplexní ošetření broskvoní doporučujeme sadu: PROTI KADEŘAVOSTI A CHLORÓZE (ZDRAVÁ broskev plus).

Jak nejlépe uskladnit rajčata

Nejprve je třeba si upřesnit, že rajčata nejsou určena pro nějaké dlouhodobější skladování. Po dozrání vydrží jenom pár dnů. „Ideální teplota pro uchování chuti rajčat by se měla pohybovat lehce nad 10 °C. Určitě proto nedávejte rajčata do ledničky, ztratí tím svou chuť kvůli působení chladného vzduchu.Rajčata vyžadují hnojení ještě před samotnou výsadbou. Ideální je hluboké zrytí záhonu na podzim a přihnojení organickým hnojivem (hnůj, kompost, nebo HNOJÍK). Přihnojování pak pokračuje i během růstu rajčat. První přihnojení by mělo být do týdne od výsadby.Přípravek na ochranu rostlin proti proti plísni bramborové, okurkové, kadeřavosti listů broskvoně, puchrovitosti slivoně a mnoho jiným chorobám.

Dobrý den, postřik na jahody (na skvrnitost listů) se ředí – 35-40 g / 5 l vody aplikuje se po sklizni, opakuje se podle potřeby v intervalu 10-14 dnů.

Na co je postřik Champion : CHAMPION 50 WG je kontaktní fungicidní a baktericidní přípravek ve formě dispergovatelných granulí (WG) na postřik proti plísním a ostatním houbovým chorobám.

Jak dlouho nesmí pršet po postriku : Postřik musí na stromě vydržet alespoň 2 hodiny a po tuto dobu jej nesmí spláchnout déšť, stejně tak ale postřik nesmí na stromě zmrznout.

Kdy provádět postřik proti strupovitosti

Tato choroba může velmi výrazně omezit vaši úrodu. Proti rzi je nutné zasáhnout včas! Z praxe se velmi osvědčily přípravky účinné na strupovitost jádrovin v těchto termínech: 1x před kvetením a 1x 2-3 týdny po odkvětu. Postřiky aplikované po těchto termínech, zejména v době výskytu rzi, jsou pak již prakticky neúčinné.

Kadeřavost broskvoní je způsobena mikroskopickou houbou palcatka broskvoňová (Taphrina deformans). Tato škodlivá houba má i další názvy: puchýřnatka broskvoňová, kadeřavka broskvoňová nebo kadeřavka zhoubná.Kadeřavost je nejrozšířenější choroba postihující broskvoně, která napadá všechny její odrůdy, ale i jiné ovocné dřeviny. Jedná se o onemocnění způsobené mikroskopickou houbou nazývanou palcatka broskvoňová. Tato choroba způsobuje pěstitelům velké problémy, jelikož zkracuje životnost stromu a snižuje výnosy z plodů.

Proč se rajčata nedávají do lednice : Rajčata ani papriky nezvládnou při nízkých teplotách dozrát a v lednici postupně ztrácejí charakteristickou chuť. Rajčata navíc působením chladu přijdou o šťavnatost a začnou moučnatět, papriky zase změknou. Podobně negativní vliv mají příliš nízké teploty i na okurky, cukety a lilky.