Antwort Kdy má Bára narozeniny? Weitere Antworten – Jak říkat Barboře

Kdy má Bára narozeniny?
Variacemi jména Barbora je Bára či Barbara. Zdrobněle se Barboře říká i Barborka, Baruška, Barunka, také Barča, Barka, Bora apod. Anglická varianta jména je zmiňovaná Barbara, ruská mutace pak Varvara, maďarská Borbála.Jméno Barbora má 57201 lidí, je na 53. místě a věkový průměr je 23 let.Kalendář jmenin a (státních) svátků

měsíc datum svátek (jmeniny)
Leden 1. 1. Mečislav
2. 1. Karina
3. 1. Radmila
4. 1. Diana

Kdo má svátek 2 11 : Latinský původ jména

Další možné podoby: Bonek, Bonda, Bonouš(ek), Bonifácek. Na této stránce naleznete skloňování jména Bonifác.

Co to znamená Bára

Ženské křestní jméno Barbora, stejně jako Barbara nebo Bára je řeckého původu. Vzniklo z řeckého slova "barbados", které se dá přeložit jako "cizinec" či "cizinka". Užívá se také ve významu "člověk, kterému nejde rozumět", vykládá se i jako "brepta".

Co se dělá na Barboru : Na svátek svaté Barbory se nařežou větvičky třešní či višní (mohou se použít i další ovocné stromy či zlatý déšť), vloží se do vázy s vodou a cílem je, aby na Štědrý den rozkvetly. V takovém případě některé pověry praví, že se svobodná dívka v domě provdá. Rozkvetlá větvička má také přinést do domu štěstí.

Vodní nádrž Barbora je umělé jezero v Mostecké pánvi, severně od vesnice Oldřichov a jihozápadně od města Košťany, zhruba 6 km na západ od Teplic. Vodní plocha zasahuje do dvou katastrálních území: Oldřichov u Duchcova a Verneřice u Hrobu. 50°38′39″ s.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Barbora, stejně jako Barbara nebo Bára je řeckého původu. Vzniklo z řeckého slova „barbados“, které se dá přeložit jako „cizinec“ či „cizinka“. Užívá se také ve významu „člověk, kterému nejde rozumět“, vykládá se i jako „brepta“. Stejný význam má i slovo barbar.

Kdo má 7 prosince svátek

Kdo má kdy svátek

Abdon 30. červenec
Benedikta 12. listopad
Benjamín 7. prosinec
Beno 12. listopad
Berenika 7. únor

1. října má svátek Igor. Oblíbenost jmen Igor.Svátek všech svatých slavili už Keltové, pro které byl 1. listopad symbolickým koncem starého a počátkem nového roku. V mnoha evropských zemích je Den všech svatých státním svátkem nebo dnem pracovního klidu. V České republice nahradily tento svátek Dušičky neboli Památka zesnulých, svátek připadající na 2.

Variacemi jména Barbora je Bára či Barbara. Zdrobněle se Barboře říká i Barborka, Baruška, Barunka, také Barča, Barka, Bora apod. Anglická varianta jména je zmiňovaná Barbara, ruská mutace pak Varvara, maďarská Borbála.

Odkud pochází jméno Bára : Ženské křestní jméno Barbora, stejně jako Barbara nebo Bára je řeckého původu. Vzniklo z řeckého slova „barbados“, které se dá přeložit jako „cizinec“ či „cizinka“. Užívá se také ve významu „člověk, kterému nejde rozumět“, vykládá se i jako „brepta“. Stejný význam má i slovo barbar.

Proč chodí Barborky : Sama Barbora byla podle legendy pro svou víru v křesťanství pronásledována, poté mučena a sťata svým vlastním otcem. Pro její prožité útrapy a s tím spojené zázraky je dodnes patronkou horníků, dělostřelců a pyrotechniků, matematiků a rovněž i dětí.

Co to znamená když vykvete barborka

Větvička, která vykvetla jako první, pak znamenala, že dívka si dotyčného chlapce v příštím roce vezme. V rodinách, kde bylo více svobodných děvčat, si dívky na větvičky věšely cedulky se svým vlastním jménem. Dívka, které barborka rozkvetla jako první, se do roka mohla těšit ze svatby.

Vojtěch VondráčekBarbora Bočková / Partner

Jejím partnerem byl do konce roku 2023 Vojtěch Vondráček.Chrám se stavěl 500 let – začal se stavět na konci 14 století a původně měl být ještě o 25 metrů delší. Nakonec bylo v 19. a 20. století postaveno neogotické průčelí a tím stavba po 500 letech skončila.

Jaká je Barbora : Žena toužící po vlastní individualitě, která je však dennodenně strhávána povinnostmi a neodkladnou prací. Žije v neustálém a dlouhodobém vnitřním napětí, které ale nedokáže ventilovat a hromadí jej v sobě. Když však míra její trpělivosti přeteče, následuje velký výbuch emocí. Celý život touží po změně vlastního osudu.