Antwort Kdy letet do Helsinek? Weitere Antworten – Kdy je nejlepší navštívit Finsko

Kdy letet do Helsinek?
Finsko patří mezi chladnější země Evropy, takže hlavní turistická sezóna bývá spíše uprostřed léta. Výhodou tohoto období jsou dlouhé letní dny, kdy za polárním kruhem slunce téměř nezapadá. Největším lákadlem pro návštěvu Finska je překrásná příroda s hlubokými lesy, horami a tisíci jezer.Ideální období, kdy Laponsko navštívit, je od ledna do března.Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Finska Ceny letenek do Finska se po odchodu společnosti Norwegian z trasy Praha – Helsinki mírně zvýšily a v současnosti je pořídíte nejčastěji okolo 4 000 Kč z Prahy (s ČSA i Finnair).

Jaké je léto ve Finsku : Léto – kesä

V červenci si většina Finů bere minimálně čtyři týdny dovolené. Na jihu Finska může letní počasí začít už koncem května a trvá někdy až do září. Teploty často přesahují 20 stupňů a sluníčko se schová těsně pod obzor jen na několik hodin.

Kdy je nejlepší letet do Helsinek

Pokud plánuješ navštívit Helsinky, nejlepší období je od května do srpna. V těchto měsících můžeš očekávat příjemné teploty přes den a přes noc, a to až do 25 °C v nejteplejších dnech června a července.

Kdy je videt Polarni Zare ve Finsku : Finsko je jedním z nejlepších míst na světě, kde můžete sledovat polární záři. Tuto neuvěřitelnou hru žluté, zelené, růžové a fialové barvy můžete v Laponsku vidět od září do března. Bývá viditelná až 200 dní v roce, takže v zimě každý den.

Polární noc – od listopadu do ledna

Čím severněji se oblast nachází, tím déle toto období trvá. Nejsvětlejší část dne začíná mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne, trvá tři až čtyři hodiny a připomíná zamračený den s modrým nádechem. Barva oblohy se prohlubuje z modré do fialové a pak přichází temná noc.

Co si s sebou zabalit do Laponska

  1. Počítejte s tím, že v celém Finsku je v zimním období opravdu chladno.
  2. Základem je mít kvalitní svrchní vrsty: tedy nepromokavou teplou bundu, zateplené kalhoty, vhodné boty, hřejivé rukavice a čepici.
  3. Do dobré, teplé a nepromokavé bundy se nebojte investovat.

Na co si dát pozor ve Finsku

Pro vstup do země nejsou potřeba žádná speciální zdravotní opatření, nicméně je vhodné se před cestou patřičně pojistit. Řidiči by si také měli dát pozor na losy nebo soby, kteří se často pohybují po vozovce a pro řidiče tak mohou být hrozícím nebezpečím.Kdy vyrazit do Finska Vhodným obdobím pro návštěvu Finska jsou letní měsíce (květen až září).Užitečné informace pro cesty do města Helsinky

Nejlevnější jednosměrná cesta 2,751 Kč
Nejlevnější zpáteční cesta 5,202 Kč
Průměrná zpáteční cesta 6,302 Kč
Přímé lety v měsíci květen 2,501 Kč – 12,080 Kč
Nejoblíbenější letecká společnost Finnair


Helsinky během léta nabízejí poměrně příjemné klima s teplotami okolo 20 až 23 °C přes den a kolem 14 až 16 °C v noci. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 27 °C a běžná teplota přes den je okolo 21 °C.

Kdy je nejlepší polární záře : Období od září do dubna jsou obecně nejlepší měsíce pro lov polární záře.

Kde je nejhezčí polární záře : Záři je možné spatřit ve většině částí země. Mezi nejlepší místa patří tradičně Yukon a Severní Teritoria. Štěstí však můžete mít i v Britské Kolumbii nebo v Novém Skotsku. Společnost Canadian Geographic má skvělou online mapu míst polární záře v Kanadě.

Kde trvá polární den půl roku

Polární den je stav, kdy je Slunce celejch 24 hodin nad obzorem a vůbec nezapadne. A právě na severním pólu trvá tenhle jev půl roku, v létě.

Do norského Laponska na konec Evropy

  • sedlo Korgfjellet s panoramatem horských štítů a ledovce Okstibreen,
  • peřeje Malselvfossen na „lososí řece“ Malselv,
  • divoká krajina se stády sobů kolem Altafjordu,
  • pohádková „Cesta sobů" do Olderfjordu,
  • burácející vodopády Laksfossen,
  • sněhem sevřený Kafjord,
  • půvabné jezero Snasa.

Vizum. Vízum do Finska není potřeba, je členem EU, vystačíte se tedy s občanským průkazem. V případě pobytu delším než 90 dní je však nutnost zaregistrovat se na místní policii.

Co jedí ve Finsku : K základním potravinám patří maso a ryby, brambory, zelenina (např. kapusta či tuřín), houby a bohatství ovocných plodů, jako jsou brusinky, borůvky, ostružiník moruška, maliny, ostružiny, lesní jahody nebo rakytník. Běžné jsou domácí džusy a marmelády z těchto plodů.