Antwort Kdy kvete HEBE? Weitere Antworten – Jak a kdy stříhat HEBE
V červnu na koncích větviček vykvétají bambulky droboučkých, bílých kvítků. Jedná se o nízký, polštářovitě se rozrůstající druh, jež není nutné stříhat, ale lze jej mírně tvarovat – nejraději zjara po mrazech. Pokud byste nechtěli přijít o květy, zastřihněte jej po odkvětu v červenci.Jak pěstovat hebe
Dobře zvládá i znečištěné prostředí, takže je ideálním keřem do města a průmyslových oblastí. Co se týče stanoviště, nejlepší je vybrat slunné až polostinné místo. Zemina by měla být dobře propustná, rostlině příliš nesvědčí stát v podmáčené hlíně.Na zahradě hebe preferují vlhkou a dobře propustnou půdu a polostinná až slunná stanoviště, která by měla být chráněná před větrem a přímým zimním sluncem. Pokud pěstujeme hebe na balkoně nebo terase v nádobách, volíme stanoviště polostinné.
Jak množit HEBE : Jak řezat hebe
Stačí je vysadit do půdy se stimulátorem zakořenění a řízky umístit do pařáku. Drobnější druhy lze rozmnožovat i dělením trsů. Hebe můžeme vysazovat do skalek, jako solitéry, do skupinové výsadby keřů, některé druhy i jako živé ploty. Rostliny lze pěstovat i v nádobách.
Kdy stříhat hlohyně
Nejlepší doba pro stříhání je na jaře po odkvětu, když se keř obnovuje po zimním období. Můžete také provádět lehké úpravy tvaru během léta, pokud je to potřeba. Použití vhodných nástrojů: Pro stříhání hlohyně použijte ostré a čisté zahradní nůžky nebo sekačku na živý plot.
Jak střihat šeřík : Šeřík se proto stříhá jen těsně po odkvětu, kdy se odstraňují odkvetlá květenství, hlubší řez se pak v případě potřeby provádí během října, přičemž se ale neořezává celý keř najednou, ale jen jeho části. Celý keř takto postupně ořežeme během několika let.
Hebe 'Green Globe' – hustý a nízký kompaktní keřík, dorůstající do výšky 20-40cm a šířky 60-80cm. Menší ozdobné listy mají sytě zelené zbarvení a rostlinu zdobí celou zimu. Jedná se o nekvetoucí kultivar Hebe. Velmi pěkně vypadá v nádobě nebo jako součást trvalkového záhonu.
Hebe neboli česky rozrazilec je okrasný velmi hustý keř, který původně pochází z Nového Zélandu. Zatímco u protinožců dosahuje výšky stromu, u nás se dorůstá 30 až 50 cm. Proto se hodí na trvalkové záhony, skalky, vřesoviště či do truhlíků. Vysadit ho můžete na místa, kam obvykle dáváte cypřišovité jehličnany.
Jak se mnozi kere
Pro řízkování keřů si zakoupíme substrát určený pro řízkování. Řízky do něj zapíchneme, zalijeme a nádobu s řízkem zakryjeme čirým plastovým sáčkem, použít též lze pro více nádob s malými řízky plastové miniskleníčky, využít lze též množírnu či pařeniště, pozor však na přímé slunce.Pro namnožení keřů používám dvě základní metody:
- generativní, výsevem semen.
- vegetativní, to znamená pomocí nejrůznějších rostlinných částí: řízkováním (dřevitými, kořenovými a listovými řízky) štěpováním (očkováním, roubováním), odkopky, hřížením.
Hlohyně šarlatová (Pyracantha coccinea) je okrasný, stálezelený keř vysoký průměrně dva až tři metry. Celoročně je ozdobný svými zelenými listy, v květnu a červnu záplavou drobných bílých květů a na podzim spoustou šípkům podobných plodů v různých odstínech červené barvy.
Vhodné období – od kdy by se měl živý plot stříhat Vhodné je jaro a podzim.
Kdy kvete šeřík : Šeřík kvete v měsíci květnu a samotné kvetení trvá mezi třemi až čtyřmi týdny. Listy šeříku jsou bifaciální, to znamená, že list má svůj rub a líc. Rub je barvou o něco světlejší než sytě zelený líc. Listy jsou vstřícné.
Jak stříhat šeřík aby kvetl : Šeříky dobře snášejí i hluboký řez, rostlina snadno zregeneruje ze spících oček. Nejvhodnější dobou pro takovýto zásah je období těsně po odkvětu. Pěstujeme-li šeříky jako keř, vyřežeme všechny staré silné větve, ponecháme pouze jedno až dvouleté výhony a ty zakrátíme podle potřeby.
Kdy množit rybíz
Ideální doba pro řízkování rybízu je září. Vyhlédněte si letoští vyzrálou větvičku, u ní je největší pravděpodobnost, že zakoření. Poznáte ji snadno, má světlejší a hladší kůru než ty z předchozích let.
Hlavním důvodem pěstování rostlin v kontejnerech je ta přednost, že pokud je půda dobře připravená a dostatečně vlhká je možná výsadba v termínu: od března až do října, tedy kdykoliv během vegetace.Při opylení se pyl z tyčinek samčí rostliny přenáší na pestík samičí rostliny. Po oplození z některých pylových zrn roste pylová láčka nesoucí samčí pohlavní buňku až do vajíčka, ve kterém pak tato buňka splyne se samiččí pohlavní buňkou – a z oplodněné samiččí buňky se vyvíjí zárodek nové rostliny.
Jak množit stromky : Z několika způsobů vybíráme ty, které jsou nejběžnější a nejspolehlivější: štěpení, odkopky, odnože, řízkování. Cílem štěpování, tzn. roubování a očkování, je udržet danou odrůdu a také ovlivnit podnoží růst a vývoj naštěpované odrůdy. Přenáší se tak určitá část – roub nebo očko na druhou rostlinu – podnož.