Antwort Kdy je morče v RIJI? Weitere Antworten – Jak poznat že je morče v říji

Kdy je morče v RIJI?
Při chovu více samic můžete snadno říji vysledovat. V podstatě se samička chová jako sameček např. vydává zřetelné bublavé zvuky, je aktivní, prohání ostatní morčata. Při nástupu říje samičky vyvyšují zadní část těla s rozšiřováním vulvy, na které spatříte bělavý hlen.Blížící se porod se pozná podle rozestupu stydké kosty. Samičku postavíš třeba na stůl, koleno normálně na nožičky a prst přiložíš zespodu před frndu, tam nahmatáš kosti, když je mezi nimi mezera cca na 1-2 prsty, tak už bude do pár dnů rodit. Rozestupovat se začínají cca týden před porodem.Porod trvá kolem 15 minut, ale může trvat klidně i 1 hodinu. Samice má většinou 1-6 mláďat ( v průměru 3,1). Porodní váha mláďat se pohybuje od 60 – 120 gramů, záleží na počtu mláďat ve vrhu.

Co to znamená když morče píská : Pískání – Morčecí pískání není zrovna nejpříjemnějším zvukem, ale svou funkci plní dokonale. Pískat se totiž rychle naučí už jako mláďata, aby na sebe upoutala pozornost rodiče či chovatele. V dospělosti tento signál morčata využívají, když se od sebe příliš vzdálí a nemohou se najít nebo zažívají paniku.

Jak morče projevuje radost

Poskakování všemi směry (prostě blbnutí) doprovázené i různými zvuky je projevem naprosté spokojenosti, radosti ze života a dobré nálady. Morče vypadá, jako když mu v hlavičce úplně „přeskočilo“. Takto se projevují nejvíce mláďata, mladší morčata, ale občas i dospěláci.

Jak poznat že je morčeti zima : Jak poznat, že je morčeti chladno Morče sedí skrčené a naježené většinou někde v rožku ubikace. Naježení chlupů mu pomáhá udržet si své teplo, stejně tak omezení pohybu. Celkově se může chovat zpomaleně.

Kdy mohu mláďata odstavit Mladá morčata lze odstavit ve čtyřech až šesti týdnech. Záleží však také na jejich kondici, velmi vyspělá mláďata je možno výjimečně odstavit i ve třech týdnech. Vodítkem pro termín odstavu může být i hmotnost, která by měla být minimálně 250 g.

Porod a kojení u morčat

Porod probíhá bez problémů a není nutno do něj nijak zasahovat, pokud nedojde ke komplikacím. Samička na konci pozře placentu, která je důležitá pro tvorbu mléka, její pozření tedy zvířeti neodpírejte.

Jak poznam že je morče smutne

Jak poznám, že je morče smutné Smutné morče poznáte tak, že je schované v domečku nebo v rohu klece a nejeví o nic zájem. Může přivírat oči, mít naježenou srst a celkově být apatické. Může mít menší nebo žádnou chuť k jídlu.Populární zvuky morčete

vrkání, to je známka toho, že je naše morčátko v pořádku a šťastné. Objevuje se během hlazení, krmení nebo páření. kvičení je známkou, že někdo potřebuje domácí mazlíčka, může být hlad, komunikace s jinými morčaty nebo jen potřebuje větší pozornost.Co morče nemá rádo Morčata nesnáší změny v kleci nebo v krmení, samotu, průvan, hlasité zvuky (např. zvonek nebo cinkání klíčů) a hlazení v protisměru růstu srsti především na zadečku.

Vodnatá zelenina jako salátová okurka, meloun nebo saláty či košťálová zelenina je pro morče méně vhodná, protože mu může způsobit průjem nebo nadýmání. Pozor si dejte i na příliš studenou zeleninu či ovoce z lednice. Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí.

Jak se pozna že morče umira : Průjem u morčat je nebezpečný a mnohdy i obtížně léčitelný. Příznaky: Morče nedokáže chodit ani se postavit na nohy, je apatické, může mít nafouklé bříško.

Jak udělat morčeti radost : A když chcete morčátku udělat radost, dejte mu nějaké větvičky na hlodání. Můžete mu dát smrk, jablko, hrušku, modřín (malé množství) atd. Pro jistotu toho morčátkům nedávejte moc, i když je povoleno větší množství. Nikdy morčeti nedávejte pečivo, pokud své morče máte rádi.

Jak poznat že je morče smutne

Deprese mají naštěstí poměrně viditelné příznaky. Patří mezi ně ztráta chuti k jídlu, letargie, schovávání se a snížená interakce s lidmi nebo ostatními morčaty, nezájem o hračky a pamlsky, snížená pohybová aktivita, agresivní chování (kousání, pohazování hlavou, cenění zubů…) a vytrhávání srsti.

Trendem u morčat a králíků je mít po celé ubikaci natažený kobereček a podestýlku umisťovat pouze do rohové toalety. Morčatům se nejčastěji jako podestýlka dává dřevěná drť nebo pelety. Jelikož ale mají citlivé tlapičky na otlaky, navrch je vhodné dát nějakou měkčí podestýlku – například papírové válečky.Po přinesení do nového domova bude pravděpodobně vyplašené každé, některé si u vás zvykne za týden, jiné za několik měsíců. V každém případě je nezbytné obrnit se ohromnou dávkou trpělivosti. Chovatelé se liší v názoru, zda nechat nově přinesenému morčátku domeček, nebo ne.