Antwort Kdy a jak stříhat pustoryl? Weitere Antworten – Kdy se stříhá pustoryl

Kdy a jak stříhat pustoryl?
Stříhání keřů

Obecně platí, že keře kvetoucí v létě, jako je komule davidova, tavolníky, hortenzie či zimolezy, řežeme brzy na jaře nebo v předjaří a keře kvetoucí na jaře, jako je zlatice, pustoryl, šeřík a na jaře kvetoucí tavolníky, řežeme až po odkvětu.Prořežte časně zjara, před začátkem vegetačního období přibližně třetinu nejstarších větví. Pokud rostlina kvete na nových přírůstcích, počkejte s prořezem až po odkvětu. Únor–Březen: Prořezávejte časně zjara. Červen–Srpen: Pokud keř časně zjara kvete, prořezávejte po odkvětu.Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.

Jak se starat o pustoryl : Je zimovzdorný a nemusíte se starat o zalévání, hodí se i do suchých půd. Stanoviště: plné slunce – polostín.

Kdy a jak Strihat Vajgélie

Na jaře se doporučuje stříhat v době, kdy začínají rašit listy. Řez zároveň prospívá zdravotnímu stavu rostliny a zajišťuje také její dostatečné zahuštění a bohaté kvetení. Pokud chcete keř tvarovat, doporučuje se stříhat ho po odkvětu. Nové výhonky zkraťte o jednu 1/3 až 1/2 délky.

Který pustoryl voní : Sladce vonící běloučký pustoryl ocení především stinná stanoviště. Přezdívá se mu nepravý jasmín – a narozdíl od toho pravého jasmínu se mu v našich podmínkách vždy výborně daří. Jeho bohaté bílé květy mohou být součástí živých plotů, ale rostlině se bude výborně dařit také solitérně.

Rudbekie stříhání

Trvalky se mohou po odkvětu ponechat na záhonu a ostříhat až na jaře. Někteří však odstříhávají odkvetlá soukvětí průběžně po odkvětu. Trvalky vyséváme do studeného pařeniště začátkem jara. Po vyklíčení je jednotíme a přesadíme jednotlivě.

Budeme stříhat, hrabat, vysévat, sázet, čistit, zametat, prořezávat, stříkat, okopávat, zalévat, provzdušňovat a tak dále. Připomeneme vám březnové zahradnické úkoly, které odstartují sezónu na vaší zahradě.

Jak množit pustoryl

Množení je poměrně nenáročné. Je možné množit zelenými řízky pod sklem nebo dřevitými řízky na venkovním stanovišti. Zemina: Rostlina není náročná na půdu, snese kyselou i vápenitou.Množení je poměrně nenáročné. Je možné množit zelenými řízky pod sklem nebo dřevitými řízky na venkovním stanovišti. Zemina: Rostlina není náročná na půdu, snese kyselou i vápenitou.Pustoryly nejsou náročné na substrát ani na živiny. Šlechtěné odrůdy ale jistě potěší vrstva kompostu na dně jámy při výsadbě, případně nějaké organické hnojivo v zálivce. Tyto keře se pěstují zejména pro své bílé, sladce vonící květy.

Pokud chcete, aby svah hezky kvetl, můžete na něj použít levandule, perovskie, mochyně nebo tavolníky japonské či vajgélie. Doporučuji sázet rostliny ve skupinách po 10 kusech ve vzdálenosti podle velikosti rostlin cca 30–50 cm od sebe tak, aby rostliny do 3–5 let srostly do sebe.

Kdy řezat dříň : Řežeme zásadně na jaře, odstraňujeme pouze suché a překrývající se větve, dále větve slabé a odkvetlé. Pro vytvoření silných květních pupenů řežeme keře od května do poloviny června nad 3. až 4. očkem (pupenem).

Jaké keře do stínu : Zvolit můžeme například hortenzie a pěnišníky. Na méně stinná stanoviště se hodí třeba kalina, tavolník, fuchsie, pustoryl. A pokud si také chceme pochutnat na něčem dobrém, sáhneme po borůvkách a brusinkách. Ovšem naprostou klasikou stinných stanovišť je buxus.

Kdy se stříhají denivky

Řez/množení: Množíme jednoduše, dělením trsů, v průběhu května a června, nebo pak až po odkvětu.

Na podzim doporučujeme seříznout několik centimetrů nad zemí. Je mrazuvzdorné, avšak doporučujeme přikrýt chvojím. Využití: Rostlina vhodná do smíšených trvalkových záhonů, ale krásně vynikne i v kontejnerech a květináčích.Hrábě patří k náčiní, které se hodí na každé zahradě.

Používají se především ke shrabávaní spadaného listí, pokosené trávy a tak dále.

Co udělat v březnu na zahradě : Co bychom měli udělat:

  1. odstranit ochrané fólie.
  2. začít vysévat další semínka na parapet.
  3. sklidit zeleninu pěstovanou pod sněhem.
  4. přihnojit jahodníky.
  5. sázet ovocné stromy a keře.
  6. začít vysazovat zeleninové záhony.