Antwort Kdy a jak ostříhat oleandr? Weitere Antworten – Jak ostříhat oleandr na jaře

Kdy a jak ostříhat oleandr?
Jak stříhat oleandr

Řez se provádí těsně nad přeslenem. Jedná se o místo, kde vyrůstají tři až čtyři listy najednou. Staré přerostlé větve lze seříznout zhruba o třetinu. Zároveň odstraňte příliš tenké či nevhodně rostoucí výhony.Odstraňujte staré, suché a jinak poškozené větve. Ve středu keře vystříhejte příliš zahuštěné výhony, které brání pronikání světla. Naopak na podzim odstraňte suchá květenství. A pokud oleandr potřebujete vytvarovat, řez provedeme přibližně o jednu třetinu a činíme tak těsně nad přeslenem.Staré větve i loňské výhony řežeme až po odkvětu, ideálně v září. Kromě řezu (sestřihnutí nůžkami) je můžeme také zaštípnout a to v případě, že větve nemají dostatek přeslenů. Více se nám pak po zimě rozkošatí. Vyžaduje-li váš oleandr seříznutí, smíme jej zkracovat nejvýše o třetinu, nikdy víc.

Jakou nejnižší teplotu snese oleandr : Podle odborníků Dvojky až -7°C.

Kdy se má stříhat oleandr

Celou alchymií keřovitého a kvetoucího oleandru je pravidelný řez brzy na jaře (únor – březen) a na podzim (po odkvětu). Čím dříve a čím menší řez se provede na oleandru, tím krásněji bude kvést. Střih přizpůsobte tomu, aby opticky vytvářel košatý a souměrný keř – nemusíte stříhat každou větvičku.

Co dělat s lusky na oleandru : Pokud se však na rostlině objevují pravidelně, ne však příliš hojně, žluté listy, jedná se o normální jev, kdy rostlina obměňuje staré listy za nové. Aby se oleandr zbytečně nevysilovat tvorbou semen (lusků), po odkvetení a uschnutí květy opatrně odstraňte (odstřihněte). O to víc pak rostlina nasadí na květ.

Celou alchymií keřovitého a kvetoucího oleandru je pravidelný řez brzy na jaře (únor – březen) a na podzim (po odkvětu). Čím dříve a čím menší řez se provede na oleandru, tím krásněji bude kvést. Střih přizpůsobte tomu, aby opticky vytvářel košatý a souměrný keř – nemusíte stříhat každou větvičku.

A pokud již nemá váš oleandr v zimě žádné listy, nevyžaduje závlahu vůbec, dáme-li rostlinu do tmy. Přebytek vody vede při zimování k uhnití kořenů. V sezóně je pak ideální přemístit oleandr na slunné stanoviště někdy po půlce května. Balkón, terasu, slunné místo před domem, prostě kamkoli, kde vynikne.

Co s Oleandrem po odkvětu

Na podzim odstraňte suchá, odkvetlá květenství rostliny. Podívejte se na danou větev, kterou chcete oříznout. Ořežte cca ¼ délky větve, což může při vzrostlém oleandru činit pět, maximálně deset centimetrů. Vyhnete se tak přílišnému řezu oleandru, což by mohlo přinést více škody než užitku.Celou alchymií keřovitého a kvetoucího oleandru je pravidelný řez brzy na jaře (únor – březen) a na podzim (po odkvětu). Čím dříve a čím menší řez se provede na oleandru, tím krásněji bude kvést. Střih přizpůsobte tomu, aby opticky vytvářel košatý a souměrný keř – nemusíte stříhat každou větvičku.Květy: Oleandr má atraktivní, trubkovité květy, které jsou obvykle velké a mají různé barvy, jako jsou bílá, růžová, červená, oranžová nebo žlutá. Květy mohou mít příjemnou vůni a bývají často různě kombinovány v květenstvích. Plody: Po odkvětu oleandru se mohou objevit dlouhé tobolky s malými semeny.

Aby nám oleandr krásně kvetl, potřebuje nejen dostatek slunce ale i pořádnou výživu ve formě speciálního hnojiva. Hnojíme v době vegetace, kdy se intenzita slunečního světla prodlužuje, země se otepluje a oleandry vytahujeme ven na terasy, balkony a zahrady. Začít s hnojením můžete od března a pokračujte do října.

Co dělat s lusky na Oleandru : Pokud se však na rostlině objevují pravidelně, ne však příliš hojně, žluté listy, jedná se o normální jev, kdy rostlina obměňuje staré listy za nové. Aby se oleandr zbytečně nevysilovat tvorbou semen (lusků), po odkvetení a uschnutí květy opatrně odstraňte (odstřihněte). O to víc pak rostlina nasadí na květ.