Antwort Kdo vymyslel wd40? Weitere Antworten – Kdo vynalezl WD-40
Původně vyvinut jako antikorozní přípravek pro kosmické rakety byl WD-40 objeven v San Diegu společností Rocket Chemical Company. Stalo se tak roku 1953. Svůj název si WD-40 získal díky své vlastnosti vodoodpudivosti (Water Displacement). Číslo 40 si zasloužil, protože šlo o v pořadí 40.WD-40® doslovně znamená „Water Displacement, 40th formula“ (česky: vytěsnění vody, formulace č. 40). Jedná se o název přímo z laboratoře, který používal chemik při vývoji výrobku v roce 1953. Chemik Norm Larsen se pokoušel připravit formulaci, která by zabránila korozi – úkol, který se provádí vytěsněním vody.Stačí nanést WD-40 na vypsanou pásku, jednou protočit a nechat působit přes noc. WD-40 rozpustí staré zaschlé barvivo a protože má vysokou vzlínavost, “natáhne” jej zpět do pásky. WD-40 čistí, maže a udržuje mnoho částí celé domácnosti – zámky, dveřní panty, šicí stroje a nářadí.
Jak vyprat WD-40 : Na skvrnu nastříkejte malé množství WD-40 a nechte zhruba 20 minut působit. Následně vymyjte dané místo v teplé vodě a dejte prát do pračky.
Jak dlouho nechat pusobit WD 40
Stačí nanést WD-40 na vypsanou pásku, jednou protočit a nechat působit přes noc. WD-40 rozpustí staré zaschlé barvivo a protože má vysokou vzlínavost, “natáhne” jej zpět do pásky. WD-40 čistí, maže a udržuje mnoho částí celé domácnosti – zámky, dveřní panty, šicí stroje a nářadí.
Jak se zbavit mastnoty : Na suchý hadřík naneste trochu oleje (může to být i obyčejný kuchyňský olej) a potřete ním zaschlé mastné skvrny. Čerstvý olej rozpustí ten starý. Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit.
Na olej znovu olej. Na zažranou mastnotu pak platí jeden fígl, který se možná bude někomu zdát podivný, ale skutečně funguje. Stačí zaneřáděné místo přetřít čistým hadříkem namočeným v oleji. Lze použít minerální, ale i jakýkoli jiný běžný kuchyňský olej.
Smíchejte sůl s octem, vzniklou pastu nanesete na povrch trouby, nechte působit a pak hadrem setřete. Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty.
Co rozpouští mastnotu
Univerzálním čisticím prostředkem je i kypřicí prášek. Odstraní mastnotu podobně jako pasta ze sody, navíc ho s trochou vody můžete přisypat i do připálených hrnců. Směs povařte, připáleninu by měla uvolnit. Mastnotu z kachliček na kuchyňské zástěně odstraní neředěný ocet.Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty. Pak jen nechte troubu vychladnout a setřete hadříkem. Další běžnou věc, kterou můžete na čištění trouby použít, je kypřicí prášek. Je ideální hlavně na čištění skleněných dvířek trouby.Připáleniny na stěnách a roštech potřete hadříkem namočeným v octu. Troubu rozehřejte na cca 150 °C. Výsledný efekt při čištění trouby octem ještě umocníte trochou vody v hrnci nebo v pekáči, která při odpařování připáleniny pomůže ještě více zjemnit.
Jednoduše se zvládnete zbavit mastnoty a usazenin i pomocí octa. Namočte v něm hadr a vnitřek trouby s ním potřete. Máte-li tu možnost, můžete ocet také nalít do rozprašovače a vnitřek trouby včetně dvířek postříkat. Následně troubu rozehřejte zhruba na 150 °C a ocet se o mastnotu a nečistoty postará.
Jak odstranit staré mastné skvrny : Na mastné skvrny se nebojte použít běžný prostředek na nádobí, třeba Q-Power Na nádobí citrón (koupit v e-shopu). Naneste ho kartáčkem či houbičkou přímo na znečištěné místo, nechte působit a následně vyperte, jak jste zvyklí.
Jak vycistit silne Znecistenou troubu : Velkým pomocníkem vám u čištění hodně špinavé trouby může být obyčejná jedlá soda a běžný ocet. Z jedlé sody a vody si namíchejte tužší pastu. Troubu zapněte na 150 °C a opatrně naneste na připáleniny pastu z jedlé sody, k nanášení můžete použít třeba starý zubní kartáček.
Jak často čistit troubu
Troubu byste správně měli čistit po každém pečení.
Běžný uživatel kuchyně se k čištění trouby dostane jednou za několik měsíců, a ještě jej pár týdnů odkládá.
Kypřící prášek nebo jedlá soda
Prášek na pečení nebo jedlou sodu dejte do misky a smíchejte s trochou vody. Vzniklou kašičku naneste na mastnou skvrnu a nechte chvíli působit. Poté propláchněte pod tekoucí vodou a vyperte běžným způsobem.Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty. Pak jen nechte troubu vychladnout a setřete hadříkem.
Jak vyčistit zašlou troubu : Smíchejte sůl s octem, vzniklou pastu nanesete na povrch trouby, nechte působit a pak hadrem setřete. Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty.