Antwort Kdo vydává výpis z obchodního rejstříku? Weitere Antworten – Kde získat výpis z obchodního rejstříku

Kdo vydává výpis z obchodního rejstříku?
Elektronický originál výpisu z obchodního rejstříku lze nyní stáhnout zdarma prostřednictvím nové aplikace obchodního rejstříku dostupné na adrese https://or.justice.cz.O výpis z obchodního rejstříku může požádat kterýkoliv občan, neprokazuje se jeho totožnost. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace: Žadatel se dostaví osobně na kontaktní místo Czech POINT, k vydání je třeba znát IČ organizace.Cena oficiálního papírového výpisu se odvíjí od jeho rozsahu. Za první stranu výpisu zaplatíte 100 Kč, za každou další poté 50 Kč. Tip: Víte, jak se zapisují informace do obchodního rejstříku

Kdo zveřejňuje obchodní rejstřík : Obchodní rejstřík vede rejstříkový soud. Přesto že je obchodní rejstřík jeden, změny v něm provádí hned několik rejstříkových soudů. Najdeme je v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Hradci Králové, Brně, Ústí nad Labem a Ostravě.

Co je to výpis z obchodního rejstříku

Výpis z obchodního rejstříku podává informace o konkrétních subjektech zapsaných v obchodním rejstříku. Obsahuje například název, její sídlo, předmět podnikání, právní formu, identifikační číslo osoby, identifikaci členů statutárního orgánu.

Kdo vede obchodní rejstřík : Obchodní rejstřík vede příslušný rejstříkový soud, kterým je krajský soud (v Praze jej vede Městský soud v Praze). Oblast zápisu do obchodního rejstříku upravuje mimo jiné zákon č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob.

Tento výpis může sloužit jako osvědčení o záznamu o odsouzení, ale hlavně slouží jako osvědčení o bezúhonnosti právnické osoby. Informace z této evidence jsou veřejně přístupné, tudíž kdokoli může žádat o výpis týkající se jakékoli právnické osoby. Dále existuje také evidence fyzických osob.

Obchodní rejstřík je veřejný rejstřík, do kterého se zapisují zákonem stanovené údaje o podnikatelích, jako je např. firma, sídlo, předmět podnikání nebo společníci. Každý do něj může nahlížet a pořizovat si z něj výpisy.

Kolik stojí zápis do obchodního rejstříku

Kolik budete platit

V případě návrhu na zápis provedený notářem je výše poplatků upravena takto: za první zápis akciové společnosti do veřejného rejstříku – 8000 Kč za první zápis osoby do veřejného rejstříku, s výjimkou akciové společnosti nebo spolku – 2700 Kč za změny nebo doplnění – 1000 KčOvěřující správní úřad je v souladu s § 9d odst. 3 zákona o ISVS oprávněn vybírat za vydání ověřeného výstupu od žadatele správní poplatek podle zákona o správních poplatcích, a to za první stránku ve výši 100 Kč a za každou další započatou stránku ve výši 50 Kč.Příklady dokumentů, které je potřeba zveřejnit ve sbírce listin:

  • listiny potvrzující vznik právnické osoby (např.
  • rozhodnutí o změnách statutárního orgánu (jmenování nebo odvolání členů),
  • výroční zprávy, účetní závěrky,
  • rozhodnutí o zrušení právnické osoby,
  • rozhodnutí o exekuci nebo likvidaci.


Povinně se do rejstříku zapisují všechny podnikající právnické osoby. To znamená všechny obchodní společnosti (veřejná obchodní společnost, komanditní společnost, společnost s ručením omezeným a akciová společnost) a také družstva. Dále se do rejstříku povinně zapisují některé podnikající fyzické osoby neboli OSVČ.

Co se dává na obchodní rejstřík : Zapisuje se:

  • jméno a adresa zapsané osoby,
  • předmět činnosti nebo podnikání,
  • právní forma právnické osoby,
  • den vzniku a zániku právnické osoby,
  • u fyzické osoby datum narození, rodné číslo, bylo-li jí přiděleno, a adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu,
  • identifikační číslo osoby,

Kdo má povinnost se zapsat do obchodního rejstříku : Povinně se do rejstříku zapisují všechny podnikající právnické osoby. To znamená všechny obchodní společnosti (veřejná obchodní společnost, komanditní společnost, společnost s ručením omezeným a akciová společnost) a také družstva. Dále se do rejstříku povinně zapisují některé podnikající fyzické osoby neboli OSVČ.

Kdo se zapisuje do veřejného rejstříku

Téměř všechny soukromoprávní právnické osoby musí být zapsány ve veřejném rejstříku. Právnická osoba vzniká až zápisem do veřejného rejstříku. Zapsaná osoba také zaniká výmazem z veřejného rejstříku. Služba slouží ke splnění zákonných povinností.

Žadatel o výpis z Rejstříku trestů musí mít platný doklad totožnosti. Výpis lze vydat i cizincům. Na pracovištích Czech POINT lze vydávat výpisy i zplnomocněncům, kteří žádají o výpis z Rejstříku trestů na základě úředně ověřené plné moci.V případě výpisů z Rejstříku trestů ověřující správní úřad vybírá vždy poplatek 100 Kč za výpis.

Co je potřeba k zápisu do obchodního rejstříku : K zápisu potřebujete:

  1. vyplněný formulář „Návrh na zápis do obchodního rejstříku“,
  2. doklady o založení (společenská smlouva / zakladatelská listina),
  3. doklady o splacení základního kapitálu, pokud je vyšší než 20 000 Kč (prohlášení správce vkladu / potvrzení banky).