Antwort Kdo vladne v Jordánsku? Weitere Antworten – Kdo vládne v Jordánsku

Kdo vladne v Jordánsku?
Abdulláh II. Jordánské hášimovské království je samostatným státem od roku 1946 s vládnoucím rodem Hášimovců. Současným králem je Abdulláh II. V rámci Jordánska má velmi významné postavení a zemi aktivně reprezentuje i v zahraničí.Bezcelně lze do Jordánska dovézt osobní věci v objemu přiměřeném předpokládané délce pobytu, max. 1litr alkoholického nápoje, 200 ks cigaret. K proclení je nutno přihlásit předměty obchodního charakteru. Je zakázáno dovážet zbraně, střelivo, výbušniny, všechny druhy jedů a narkotik, pornografické publikace a zboží.Několik dalších bezpečnostních tipů

  • Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky, neprovokovat okázalým oblečením, drahými kabelkami apod.
  • V noci nevycházejte sami!
  • Nestopujte.
  • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.

Jaké náboženství je v Jordánsku : Státním náboženstvím je islám, ke kterému se hlásí asi 92–96% obyvatel, zbytek populace představují křesťané a několik tisícovek Drúzů ( zejména v okolí města Azraq ).

Kdo žije v Jordánsku

Obyvatelstvo Jordánska tvoří z 98 % Arabové a přes 80 % jsou sunnitští muslimové, asi 6% jsou křesťané a 2% malé menšiny šíitských muslimů a drúzů. Dále 1 % tvoří Čerkesové (asi 250 000 v r.

Jak se mluví v Jordansku : Naprostá většina obyvatel v Jordánsku jsou Arabové s muslimským vyznáním. Jen 4 % obyvatel se hlásí ke křesťanské menšině. Arabština je oficiálním jazykem v běžném i úředním styku. Jordánsko bylo do roku 1946 pod nadvládou Britů, proto se dnes bez problémů domluvíte anglicky.

Naprostá většina obyvatel v Jordánsku jsou Arabové s muslimským vyznáním. Jen 4 % obyvatel se hlásí ke křesťanské menšině. Arabština je oficiálním jazykem v běžném i úředním styku. Jordánsko bylo do roku 1946 pod nadvládou Britů, proto se dnes bez problémů domluvíte anglicky.

Je důležité si být vědomi svého oblečení, abyste nebyli terčem nechtěné pozornosti. Vyhněte se holým zádům a příliš hlubokým výstřihům, abyste respektovali místní mravy. Pohledy se mohou snadno upřít, zejména pokud se pohybujete v blízkosti svatých míst. Oblečení by mělo být přizpůsobeno i místu, kde se nacházíte.

Jak dlouho trvá prohlídka Petry

Do Petry pojedete autobusem asi 2 hodiny, kde začíná 2-3 hodinová prohlídka s průvodcem. Do Petry vstupujeme pěšky. Vede k ní Siq, úzká klikatá soutěska o délce přes 1 kilometr. Navštívíte Velkou pokladnici (Al-Khazneh Farun), Římské divadlo, Královské hrobky (Duhová hrobka je nutností pro fotografy).Z alkoholu se zde pije arak, který se vyrábí z vinné révy a anýzu. Oblíbené je také pivo. Pokud máte rádi jídlo z fast foodů, tak si taky přijdete na své.Nejlepší dobou pro návštěvu je jaro (duben–květen) a podzim (září–listopad), kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Počítejte ale s tím, že i v tomto období může být velké horko, zejména u Mrtvého moře a v Akabě. Jaro je také ideální pro návštěvu rezervace Dana, která je v plném rozkvětu.

Dešťové období je tu mezi listopadem a dubnem. Ročně v Jordánsku spadne okolo 20cm srážek. Obecně platí, srážky obývají směrem do středozemí. Ideálními měsící na dovolenou je jaro a podzim, kdy ani není zima ani úmorné teplo.

Jak se žije v Jordánsku : Dnešní Jordánsko se snaží být moderní zemí. Vláda všemožně podporuje pokrokové smýšlení, ať už se jedná o vzdělávání, náboženství nebo o lepší postavení žen ve společnosti. Navzdory tomu ale žije většina Jordánců poměrně tradičním způsobem, s velkým důrazem na rodinu, klanový systém a zavedené zvyklosti.

Co se jí v Jordánsku : Příklady jordánských pokrmů

  • Mansaf, tradiční beduínské jídlo, jedná se o skopové maso vařené v omáčce z jogurtu, podávané s rýží nebo bulgurem.
  • Magluba, zapečené kuře s kořením, rýží a zeleninou.
  • Kibbeh, masové koule s bulgurem.
  • Hummus, cizrnová pomazánka.
  • Falafel, fritované cizrnové koule.

Kolik stojí vstup do Petry

Vstupné na jeden den stojí 50 jordánských dinárů, tedy 1 500 Kč. Za dva dny pobytu zaplatíte 55 jordánských dinárů, tedy zhruba 1 630 Kč.

Leden až březen je ideální. Jen v noci v poušti bude třeba na nule (jsou tam teplé deky a ještě vám přidají), ale to ostatní si užijete. Z Petry jsme odjížděli pozdě odpoledne do Wadi Rum.Dnešní Jordánsko se snaží být moderní zemí. Vláda všemožně podporuje pokrokové smýšlení, ať už se jedná o vzdělávání, náboženství nebo o lepší postavení žen ve společnosti. Navzdory tomu ale žije většina Jordánců poměrně tradičním způsobem, s velkým důrazem na rodinu, klanový systém a zavedené zvyklosti.

Kolik stojí vízum do Jordánska : Poplatek za jednorázové vstupní vízum činí 40,- JOD (cca 55,- EUR či 57USD), výjezdní daň v případě opuštění země pozemní či námořní (nikoliv leteckou) cestou činí 10,- JD. Vízum na dva vstupy lze zakoupit za 60 JOD, na vice vstupů pak za 120 JOD.