Antwort Kdo rozhoduje o použití pohotovostních zásob? Weitere Antworten – Co jsou pohotovostní zásoby

Kdo rozhoduje o použití pohotovostních zásob?
Vybrané základní materiály a výrobky určené k zajištění nezbytných dodávek pro podporu obyvatelstva, činnosti havarijních služeb a hasičských záchranných sborů po vyhlášení krizových stavů, v systému nouzového hospodářství, které nelze zajistit obvyklým způsobem.Správa státních hmotných rezerv je ústředním orgánem státní správy v České republice v oblastech hospodářských opatření pro krizové stavy, státních hmotných rezerv a ropné bezpečnosti.Jeho hlavním cílem je pomoci orgánům krizového řízení od úrovně obecních úřadů s rozšířenou působností, přes úroveň krajských úřadů až po ministerstva a ostatní ústřední správní úřady při plnění povinností uložených zákonem. ARGIS shromažduje informace o zdrojích nezbytných dodávek.

Které subsystémy systém Hopks zahrnuje : Zahrnují systém nouzového hospodářství, systém hospodářské mobilizace, použití státních hmotných rezerv, výstavbu a údržbu infrastruktury a regulačních opatření.

Co je is Argis

Informační web IS Argis

Správa státních hmotných rezerv vyvíjí a provozuje Informační systém plánování civilních zdrojů – IS Argis jako hlavní nástroj informační podpory hospodářských opatření pro krizové stavy v oblasti zajišťování věcných zdrojů.

Kdo zpracovává plán nezbytnych dodavek : Pokud krajský úřad ve svém správním obvodu nenalezne dodavatele nezbytné dodávky, uplatní požadavek na její zajištění u odborně příslušného ústředního správního úřadu (§ 10 odst. 4 zákona č. 241/2000 Sb.). Ústřední správní úřad v systému nouzového hospodářství zpracovává plán nezbytných dodávek.

Plán hospodářské mobilizace

Samostatná součást krizové dokumentace zpracovaná ústředním správním úřadem (objednatel mobilizační dodávky), do jehož působnosti patří řízení ozbrojených sil a ozbrojených bezpečnostních sborů, v systému hospodářské mobilizace.

Orgány krizového řízení

Ministerstva a jiné ústřední správní úřady. Česká národní banka. Orgány kraje (hejtman, krajský úřad, Hasičský záchranný sbor kraje, Policie ČR). Orgány obce s rozšířenou působností (starosta, obecní úřad).

Kdo schvaluje krizový plán obce s rozšířenou působností

Za subjekt krizového plánování se považuje subjekt, který zpracovává nebo odborně garantuje určitou část krizového plánu ORP. Krizový plán ORP schvaluje starosta ORP.Krizový plán zpracovávají: ministerstva a jiné ústřední správní úřady, Česká národní banka, jiné státní orgány, jimž krizový zákon ukládá povinnost zpracovávat krizový plán (§ 28 odst.Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) je pracovním orgánem vlády pro řešení krizových situací. Jeho složení a činnost upravuje Statut a Jednací řád ÚKŠ, který schvaluje vláda. ÚKŠ má 17 členů, předsedou jmenuje předseda vlády podle charakteru situace buď ministra vnitra, nebo ministra obrany.

Krizový štáb kraje zřizuje hejtman kraje, v Praze primátor hlavního města Prahy jako svůj pracovní orgán k řešení krizových situací.

Kdo zřizuje ústřední krizový štáb : Ústřední krizový štáb

Byl zřízen usnesením vlády č. 33 z 11. ledna 1999 jako Meziresortní krizový štáb (viz Statut ÚKŠ). Jeho úkolem je připravovat návrhy na řešení nastalé situace, koordinovat, sledovat a vyhodnocovat opatření přijímaná vládou, ministerstvy a jinými správními úřady.

Kdo si zřizuje krizový štáb : Krizový štáb kraje zřizuje hejtman kraje, v Praze primátor hlavního města Prahy jako svůj pracovní orgán k řešení krizových situací.

Kdo svolává krizový štáb

KŠ obce se schází podle potřeby a je svoláván starostou obce (případně místostarostou nebo pověřeným pracovníkem obce) při vzniku mimořádné události velkého rozsahu nebo v případě vyhlášení krizového stavu na území obce, zejména je-li nutné zabezpečit evakuaci a nouzové přežití obyvatelstva.

Předseda štábu podle statutu svolává zasedání štábu (stanoví dobu a místo zasedání), řídí jeho činnost a odpovídá za ni předsedovi vlády. Může po dohodě s předsedou vlády nebo se členy štábu upřesnit, kteří členové štábu se nemusí zasedání účastnit.Jeho úkolem je připravovat návrhy na řešení nastalé situace, koordinovat, sledovat a vyhodnocovat opatření přijímaná vládou, ministerstvy a jinými správními úřady.

Kdo je předseda Ústředního křížového štábu : 213 změnila statut Ústředního krizového štábu a poté rozhodla, že jeho předsedou bude náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.