Antwort Kdo může podat návrh na předběžné opatření? Weitere Antworten – Kdo muze podat předběžné opatření

Kdo může podat návrh na předběžné opatření?
Návrh na vydání tohoto předběžného opatření může podat jakákoliv fyzická osoba, která má pro to důvody.Není-li tu nebezpečí z prodlení, může soud o návrhu na předběžné opatření rozhodnout až do uplynutí 7 dnů poté, co byl podán. Soud rozhoduje bez slyšení účastníků. Při nařízení předběžného opatření soud uloží navrhovateli, aby ve lhůtě, kterou mu určí, podal u soudu návrh na zahájení řízení.Jediným opravným prostředkem proti předběžnému opatření je odvolání. Jeho podání je ovšem zkomplikované skutečností, že samotné usnesení nemusí obsahovat odůvodnění. Vzhledem k tomu, že se ani v samotném řízení nepředpokládá provádění důkazů, tak ani v podaném odvolání nelze navrhovat nové důkazy.

Kolik stojí předběžné opatření : Kolik stojí Za návrh na nařízení předběžného opatření se platí soudní poplatek 1 000 korun, od kterého jsou osvobozeny návrhy ohledně péče o nezletilé děti a jejich výživu.

Kam se podává návrh na předběžné opatření

Po vyhotovení návrhu je třeba jej doručit osobně nebo poštou na adresu příslušného soudu (Pro řízení je příslušný obecný soud nezletilého dítěte. Není-li příslušný soud znám nebo nemůže-li včas zakročit, zakročí soud, v jehož obvodu se nezletilý zdržuje. Jakmile však je to možné, postoupí věc soudu příslušnému.).

Kdy lze podat předběžné opatření : Návrh na vydání předběžného opatření je možné podat jak v průběhu nalézacího řízení, tak i před jeho zahájením.

O návrhu na předběžné opatření rozhoduje soud vždy bez zbytečného odkladu, kdy v případě, že neexistuje nebezpečí z prodlení, rozhodne zpravidla do 30 dnů od jeho podání. Usnesení o návrhu na předběžné opatření musí být vždy řádně odůvodněno.

Soud však může v odůvodněných případech rozhodnout, že usnesení o nařízení předběžného opatření je vykonatelné až po právní moci rozhodnutí, jestliže tomu nebrání povaha předběžného opatření nebo jestliže tím nebude zmařen jeho účel.

Kdo hradí náklady soudního řízení

Povinnost k placení nákladů řízení má každý účastník soudního řízení. Ten platí náklady, které vznikají nejen jemu osobně, ale také náklady svého právního zástupce v průběhu celého řízení.Žaloba/návrh se podává v písemné formě. Podle platné právní úpravy není možné podat návrh na zahájení řízení u občanskoprávního soudu faxem nebo elektronickou poštou. Online služba pro podání žaloby/návrhu je dostupná od začátku roku 2021 prostřednictvím portálu pro právní subjekty nazvaného Portail du justiciable.Bude-li v řízení zapotřebí zatímně upravit poměry účastníků nebo vyskytne-li se obava, že nebude vykonáno meritorní rozhodnutí (nebo bude jeho výkon ohrožen), soud vydá předběžné opatření dle § 102 odst.

Jednání opatrovnického soudu je bezplatné. Opatrovnický soud však bude chtít vědět, jak bude s danou částkou (která je spořena na dítě) naloženo a jak bude použita ve prospěch nezletilého.

Kolik stojí návrh k soudu : Ještě je tady minimální výše poplatku, za podání žaloby je to 1 000 Kč, za návrh na vydání EPR 400 Kč. Takže i kdyby to procentuálně vycházelo méně, zaplatíte vždy nejméně 1 000 Kč, respektive 400 Kč. Soudní poplatek se platí nejen při podání žaloby, ale i při podání dalších opravných prostředků.

Jak funguje podatelna u soudu : Soud přijímá podání v elektronické podobě a jejich přílohy doručené soudu prostřednictvím webové aplikace ePodatelna nebo přímým vyplněním elektronického formuláře s využitím internetové aplikace v datových formátech PDF, PDF/A, DOC, DOCX, XLS, XLSX, TXT a RTF.

Jak poslat žádost na soud

Podatelna soudu přijímá podání v elektronické podobě zaslaná:

  1. Na elektronickou adresu: [email protected] – obecně pro všechna podání určená soudu. UPOZORNĚNÍ:
  2. Prostřednictvím datové schránky. ID: npyabyy.
  3. Webovou aplikací ePodatelna nebo přímým vyplněním elektronického formuláře s využitím internetové aplikace.


Povinnost k placení nákladů řízení má každý účastník soudního řízení. Ten platí náklady, které vznikají nejen jemu osobně, ale také náklady svého právního zástupce v průběhu celého řízení.Průměrná délka opatrovnických řízení se v posledním desetiletí držela na stabilní úrovni – v rozpětí od 171 do 179 dnů. V minulém roce však průměrná délka opatrovnických řízení opět stoupla. Na 202 dnů.

Co dělá podatelna : Podatelna je specializovaná nebytová místnost resp, úřadovna, která slouží úřadu, veřejné či státní instituci pro vnější písemný styk jak s veřejností, tak i s jinými společenskými institucemi (firmy, školy, úřady, spolky atd. apod.).