Antwort Kdo je známý jako otcové World Wide Webu? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi WWW a internetem

Kdo je známý jako otcové World Wide Webu?
Často se v běžném hovoru setkáme s tím, že pojmy World Wide Web a internet jsou užívány bez patrného významového rozdílu. Ovšem jednotlivé pojmy popisují dvě různé věci. Internet je globální systém vzájemně propojující počítačové sítě na celém světě, zatímco World Wide Web je aplikace, která na internetu funguje.WWW (World Wide Web) je nejrozšířenější službou současného Internetu a zpřístupňuje informace a zdroje. Je to univerzální metoda pro přístup k informacím založená na hypertextových dokumentech.worldwide {příslovce}

celosvětově {přísl.}

Co je WWW kdy vznikl a kde : Internetová služba vznikla původně jako prostředek ke sdílení vědeckých informací. První návrh systému předložil Brit Tim Berners-Lee před 25 lety, 13. března 1989 na půdě Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) se sídlem v Ženevě.

Jaký je rozdíl mezi webovou stránkou a webem

Web je shlukem webových stránek s různými tématy nacházejících se na určitých adresách URL. Webová stránka je částí webu, která zahrnuje obsah jako text, obrázky, videa, odkazy na další relevantní webové stránky atd. K přístupu na web se používá doménová adresa. Lze k ní přistupovat přes přímou adresu URL nebo web.

Jaký je rozdíl mezi webovou stránkou a webovou aplikaci : Rozdíl mezi webem a webovou aplikací pak spočívá v míře interaktivity. Prioritním smyslem webových stránek je propagace firmy (prezentační stránky), služeb nebo předávání informací (zpravodajské weby). Zaměřují se tedy spíše na statický obsah. Webové aplikace se oproti tomu zaměřují více na interaktivitu.

WWW umožňuje přenos hypertextových souborů=webových stránek. Funguje na principu klient/server. To znamená: dokumenty jsou uloženy na serverech, ostatní počítače (třeba ten váš) posílají serverům požadavky na dokumenty=stránky, a servery jim vyžádané stránky posílají zpět.

Tím, že jde o shluk samostatných síťových celků, byť jsou navzájem propojené, Internet jako takový nemá vlastníka. Existují pouze majitelé jednotlivých dílčích sítí zapojených do Internetu. To mimo jiné znamená, že ve skutečnosti nelze Internet jako takový vyřadit z provozu.

Co je web a jak funguje

WWW umožňuje přenos hypertextových souborů=webových stránek. Funguje na principu klient/server. To znamená: dokumenty jsou uloženy na serverech, ostatní počítače (třeba ten váš) posílají serverům požadavky na dokumenty=stránky, a servery jim vyžádané stránky posílají zpět.Přesně před 25 lety začala fungovat první webová stránka na světě – info.cern.ch. Její autor, britský softwarový inženýr Timothy Berners-Lee kromě ní vytvořil i první internetový prohlížeč WorldWideWeb, který měl původně sloužit ke sdílení dat mezi vědeckými týmy CERNu, tedy Evropské organizace pro jaderný výzkum.Jejím tvůrcem je Tim Berners-Lee. Ten v letech 1989–1991 – v rámci svého působení v Evropské organizaci pro jaderný výzkum CERN – vytvořil hypertextovou síť, která pomocí odkazů umožňovala propojit informace uložené na různých počítačích či v různých souborech. Součástí byl i první prohlížeč.

Stalo se tak z Ústavu výpočetní techniky MU (ÚVT), do sítě EARN. ČVUT Praha bylo k Internetu připojeno dne 13. února 1992, kdy byla na ČVUT v Praze předvedena funkční zahraniční linka o rychlosti 9,6 kbit/s z města Linec.

Jaký je rozdíl mezi webovou stránkou a webovou aplikací : Rozdíl mezi webem a webovou aplikací pak spočívá v míře interaktivity. Prioritním smyslem webových stránek je propagace firmy (prezentační stránky), služeb nebo předávání informací (zpravodajské weby). Zaměřují se tedy spíše na statický obsah. Webové aplikace se oproti tomu zaměřují více na interaktivitu.

Co je to název webové stránky : Webová stránka, anglicky web page, je základní stavební jednotka webu. Jedná se o konkrétní stránku, která se zobrazí po zadání konkrétní URL (adresy) do prohlížeče. Příkladem může být stránka s kontakty, homepage nebo landing page propagující nějakou službu.

Co jsou to webove aplikace

Webová aplikace v softwarovém inženýrství je aplikace poskytovaná uživatelům z webového serveru přes počítačovou síť Internet, nebo její vnitropodnikovou obdobu (intranet). Webové aplikace jsou populární především pro všudypřítomnost webového prohlížeče jako klienta.

Webové stránky jsou forma prezentace osoby či společnosti na internetu. Jejich obsah a podoba je uložena na serveru či webhostingu. Dnes se jedná o klíčovou formu propagace firem a jejich služeb. Zároveň jsou webové stránky obrovským zdrojem různorodých informací.Jako internetový nebo webový prohlížeč označujeme počítačový program, který slouží k prohlížení webových stránek, umožňuje komunikaci s http serverem a zpracovává kód prohlížených stránek, což umožňuje jejich správné zformátování a zobrazení.

Kdy se Česká republika připojila k internetu : Česká republika

ČVUT Praha bylo k Internetu připojeno dne 13. února 1992, kdy byla na ČVUT v Praze předvedena funkční zahraniční linka o rychlosti 9,6 kbit/s z města Linec. V listopadu 2008 mělo připojení k internetu 32 % domácností a na jaře 2009 mělo přes 90 % domácích počítačů v ČR možnost připojit se k internetu.