Antwort Kde zasadit japonský javor? Weitere Antworten – Kam zasadit japonský javor

Kde zasadit japonský javor?
Japonský javor je teplomilná dřevina, proto jej v našich podmínkách vysazujeme nejlépe do 400 metrů nad mořem. V okrajovějších oblastech je vhodné javor na zimu zakrýt, abychom jej ochránili před těžkým a zmrzlým sněhem, který by polámal větve. Zjara pak toto zakrytí strom chrání před silným jarním sluncem.Podzim, ideální čas pro výsadbu

Javorům, především mladým, nesvědčí příliš slunce a sucho. Naprosto nevhodné je například místo u jižní zdi. Nejvhodnější doba pro výsadbu sazenic, které zakoupíte ve školkách i v zahradnictvích, je od října do poloviny listopadu. Prostokořenné sazenice se sázejí až po opadu listů.Velmi vhodné je javory v době vegetace občas přihnojit. Můžeme použít běžná hnojiva pro okrasné dřeviny, a také jim dopřát dostatek vláhy, ale pozor na přemokření. Zálivku bychom měli provádět i za zimních dnů bez mrazů. Mají rády vyšší vzdušnou vlhkost, proto se obvykle vysazují do blízkosti vodního prvku.

Jak často zalévat japonský javor : Javor potřebuje pravidelné a důkladné zalévání, ale je důležité se vyhnout přemokření. Půda by měla mezi zaléváními lehce proschnout. V horkých letních měsících může být potřeba zalévat i několikrát denně. Pro podporu růstu a zdraví je důležité pravidelně hnojit.

Co se hodí k javoru

Můžeme vyzkoušet pokryvné stínomilné trvalky, jako je barvínek (Vinca sp.), nebo břečťan (Hedera sp.). Svou funkci splní také pupkovec jarní (Omphalodes verna), či zběhovec plazivý (Ajuga reptans), kopytník evropský (Asarum europaeum) konvalinka vonná (Convallaria majalis) a jiné.

Čím hnojit japonský javor : Javoru rozhodně nebudou vyhovovat vápenité půdy. Zálivka by měla být pravidelná – bez přeschnutí a přemokření substrátu. Přihnojovat můžete rostliny na jaře hnojivem s obsahem dusíku, v létě pak spíše s obsahem železa.

Javoru vyberte světlé stanoviště bez přímého slunečního svitu, chráněné před větrem. Půda by měla být lehká, propustná, s příměsí rašeliny. Vhodné je přimíchat i uleželý kompost.

Můžeme vyzkoušet pokryvné stínomilné trvalky, jako je barvínek (Vinca sp.), nebo břečťan (Hedera sp.). Svou funkci splní také pupkovec jarní (Omphalodes verna), či zběhovec plazivý (Ajuga reptans), kopytník evropský (Asarum europaeum) konvalinka vonná (Convallaria majalis) a jiné.

Jaké dřevo je javor

Tvrdost dřeva tabulka

Třída tvrdosti Typ dřeva Dřeviny
2. třída měkké dřevo modřín, olše, vrba jíva, douglaska
3. třída středně tvrdé platan, kaštan, líska, jilm
4. třída tvrdé dub, buk, jasan, habr, javor, třešeň, akát
5. třída velmi tvrdé dub pýřitý, dřín, zimostráz

Plody jsou křídlaté dvounažky, odborně samary, resp. dvojsamary. Jejich křídla jsou jazykovitá, blanitá, se silnou žilkou na vnějším okraji. Jsou tvarovány tak, aby se při pádu otáčely a vítr je unášel na značnou vzdálenost.Balsové dřevo je nejlehčí ze všech dřev na světě.

Javor mléč je statný opadavý strom, dosahuje výšky 25 až 30 m. Dospělosti dosahuje jako solitér ve věku 20–30 let, v zápoji 30–40 let. Dosahuje většinou kratšího věku než 150 let, výjimečně 300 až 400 let.

Které tvrdé dřevo je nejměkčí : Rozdělení dřeva podle tvrdosti

Dnes se však častěji používá rozdělení do tří skupin – měkké, středně tvrdé a tvrdé. Nejtvrdším dřevem u nás je akát (770 kg/cm²) a nejměkčím je borovice (280 kg/cm²).

Co zasadit k javoru : Můžeme vyzkoušet pokryvné stínomilné trvalky, jako je barvínek (Vinca sp.), nebo břečťan (Hedera sp.). Svou funkci splní také pupkovec jarní (Omphalodes verna), či zběhovec plazivý (Ajuga reptans), kopytník evropský (Asarum europaeum) konvalinka vonná (Convallaria majalis) a jiné.

Které dřevo má nejlepší výhřevnost

Mezi tvrdým palivovým dřívím je nejvíce výhřevné tvrdší listnaté dřevo: dub, buk, bříza a jasan, absolutním šampionem je pak habr. Měkké dřevo (nejčastěji z jehličnanů) naproti tomu hoří rychleji, ale dobře se z něj dělají třísky vhodné na podpal a seženeme jej za nižší cenu.

Pod stromy se bude dařit stínomilným rostlinám. Najdete je mezi trvalkami, okrasnými travami, kapraďorosty, cibulovinami, hlíznatými rostlinami i dřevinami. Často jde o nenáročné a rychle se rozrůstající druhy, které v ideálních podmínkách zakrátko vytvoří souvislou pokrývku půdy.Nejlépe, pokud to stihnete v období od března do května. Tedy na jaře. Jsou totiž optimální podmínky pro sázení. Venku je dostatečně vlhko, což je pro nově přesazenou rostlinu či strom to nejdůležitější, aby se stihla zaklimatizovat.

Které dřevo špatně hoří : Mokré dřevo nadělá více paseky než užitku. Mokré dřevo špatně hoří a také vzniká více spalin, ty se usazují na skle či ve spalinových cestách. Větší výdrž a tím pádem i výhřevnost mají tvrdá dřeva – buk, dub, habr. Měkké dřevo se rychleji rozhoří – smrk, borovice, bříza.