Antwort Kde Zaparkovat v Praze u metra? Weitere Antworten – Kde parkovat v Praze zdarma u metra

Kde Zaparkovat v Praze u metra?
Parkovat zdarma je totiž možné pouze v okrajových částech (např. Praha 11 – Chodov, Háje, Praha 12 – Modřany, Kamýk, Libuš, Praha 13 – Stodůlky, Řeporyje, Jinonice nebo Praha 15 – Hostivař) a u některých obchodních center. Zdarma je možné přes noc, o víkendech a o svátcích parkovat i na některých placených stáních.Nejoblíbenější jsou tato centra:

  • Atrium Flora (1 hodina zdarma)​
  • Westfield Chodov (3 hodiny zdarma)
  • DBK Budějovická (2 hodiny zdarma)
  • Arkády Pankrác (2 hodiny zdarma)
  • OC Krakov (2 hodiny zdarma)
  • OC Šestka (neomezeně zdarma)
  • Novohradská Plaza (neomezeně zdarma) a další.

Parkoviště P+R

Cena parkovného: paušální platba 50 Kč za parkování do 24 hodin započteného času za jeden nepřetržitý pobyt vozidla. Hodinová sazba po překročení 24 započítávaných hodin: 10 Kč za každou započatou hod. Víkendy, svátky, vánoční prázdniny (0–24 hod.) se do paušální doby 24 hodin nezapočítávají.

Kde zaparkovat v Praze přes noc : Kde nechat auto v Praze přes noc Využít můžete odstavná parkoviště u stanic metra. Jsou značeny P+R (“Park and ride”) a za nižší stokoruny zde můžete nechat auto přes noc. Vyhněte se parkování na ulici v odlehlých zónách, krádeže aut jsou na denním pořádku.

Kde parkovat v Praze levně

Seznam P+R parkovišť

Název Adresa Základní cena za prvních 24 hodin
P+R Nádraží Hostivař Dolnoměcholupská, P15 – Hostivař bezplatné
P+R Nové Butovice Petržílkova, P13 – Stodůlky 50 Kč
P+R Opatov Chilská, P11 – Chodov 50 Kč
P+R Radotín Prvomájová, P16 – Radotín bezplatné

Kdy jsou modré zóny zdarma : Parkování zdarma platí nově už pouze pro automobily, které splňují přísnou emisní normu do 50 g CO2 na kilometr. Takováto auta mohou být registrována spolu s elektromobily a mohou také získat speciální registrační značku „EL“.

Pokud vyrážíte autem do historického centra Prahy, můžete na ulici zaparkovat prakticky kdekoli, kde to není výslovně zakázáno. Parkovat můžete i v modré zóně, kde není parkovací automat – stačí si stáhnout aplikaci Citymove, zaparkovat, na mapě označit zónu, ve které stojíte a zaplatit uloženou platební kartou.

Platby: V platebním automatu: Automaty přijímají mince vhodnotách 1,- 2,- 5,- 10,- 20,- a 50 Kč. Na vybraných parkovištéch P+R je možnost platit parkovné přes mobilní aplikaci MPLA (bezhotovostně)

Jak zaplatit P r Praha

Záchytná parkoviště, která nabízejí snadný přístup k MHD

Celodenní (24hodinové) parkování za paušální cenu 50 Kč nebo 100 Kč. Platba na místě v platebním automatu nebo v online aplikaci. Parkovací místa není možné předem rezervovat.parkoviště v této zóně jsou bezobslužná, s maximální dobou stání 12 hodin.může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel. FIALOVÁ ZÓNA je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1.

Modrá zóna

Využít ji mohou také návštěvníci, avšak maximálně na 3 hodiny, a to po platbě přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny. V modré zóně nejsou umístěny parkovací automaty.

Jaká je nejlepší aplikace na parkování v Praze : Nejlepší aplikace na parkování v Praze 2024

  • Mobilní aplikace Moje Praha je určena Pražanům a všem, kteří jezdí autem po Praze nebo se po městě pohybují pěšky či veřejnou dopravou.
  • Je zdarma a je ke stažení v App Store a Google Play.
  • Komunikuje s GPS lokalizátorem a dovede vás, kam potřebujete.

Jak platit zóny v Praze : V modrých zónách na území hlavního města Prahy se nesetkáte s parkovacími automaty, ale parkovné můžete zaplatit pohodlně přes aplikaci Citymove. Po registraci (zde je přehledný návod) stačí zadat registrační značku auta a dobu, po kterou chcete parkovat.

Jak se plati p r

Bezplatné (12hodinové) parkování ve vybraných lokalitách. Celodenní (24hodinové) parkování za paušální cenu 50 Kč nebo 100 Kč. Platba na místě v platebním automatu nebo v online aplikaci. Parkovací místa není možné předem rezervovat.

Záchytná parkoviště, která nabízejí snadný přístup k MHD

Bezplatné (12hodinové) parkování ve vybraných lokalitách. Celodenní (24hodinové) parkování za paušální cenu 50 Kč nebo 100 Kč. Platba na místě v platebním automatu nebo v online aplikaci. Parkovací místa není možné předem rezervovat.“ Zastavit a stát po tři minuty tak můžete třeba na parkovacím stání s označením „réservé“ nebo právě na modré zóně. Nelze to ale třeba na vyhrazeném stání pro handicapované (symbol vozíčkáře). Pravidlo tří minut neplatí ani na fialové a oranžové zóně, kde můžete krátce zastavit jen za účelem nastoupení či nákladu.

Kdy je fialová zóna zdarma : Stání povoleno bez omezení rezidentům s platným parkovacím oprávněním, pro ostatní je možné parkování po dobu maximálně 22 hodin po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (mobilní aplikace). Sobota a neděle parkování zdarma.