Antwort Kde skladovat zeminu? Weitere Antworten – Kam uložit zeminu
Zeminu můžete odvézt svépomocí, pak musíte splnit podmínky dané zákonem. Jednodušším řešením je odvoz zeminy prostřednictvím firmy, která vám ji ze zahrady odveze kontejnerovým nákladním vozem na skládku či na jiné místo určení.Místo pro ukládání zeminy bude totožné s plochou, kde budou probíhat úpravy, resp. se zařízením dle § 14 odst. 2, a bude se tak jednat o skladování zeminy o tzv. přechodné soustřeďování po dobu nejvýše 3 let před jejím využitím na nezabezpečené ploše.Pomoci si můžete buď kompostem, kdy smícháte kompost se zeminou v poměru 1:3 anebo s novou dávkou zeminy 1:1 a přidáte hnojivo podle pokynů výrobce. Tím, že mícháte starou zeminu s novou, zabraňujete i hutnění směsi.
Jak uchovat Hlinu : Hlínu je možné skladovat při pokojové teplotě, pro dlouhodobé uložení však doporučujeme uložení do chladna (např. sklep). Pozor, keramická hlína nesmí promrznout!
Kam se odváží zemina
Firmy většinou zeminu odvážejí na rekultivační skládky. Každá specializovaná firma má v nabídce vícero míst, kam zeminu odváží a proto si můžete vybrat lokalitu blízkou vašemu bydlišti tak, abyste platili co nejkratší dojezdovou vzdálenost.
Jak sterilizovat zeminu : Dezinfekce zeminy v troubě
Zeminu dejte na starý plech nebo pekáč, rozehřejte troubu na 90 °C a nechte v ní zeminu důkladně prohřát alespoň 45 minut. Tím se zlikvidují veškeré zárodky chorob, plísní, larvy a vajíčka škůdců, ale i zanesená semínka plevele.
V zahradnickém oboru se slovo zemina užívá pro směs organických a anorganických složek různého původu. Z ní se následně vyrábějí pěstební substráty – tedy ty, co zakoupíte zabalené v pytli a do čeho pak doma sázíte.
Nejčastěji se její ukládání řeší formou tzv. deponie, což je dočasné místo vymezené k uložení vykopané zeminy. Cena uložení výkopové zeminy na deponii se pohybuje kolem 300 korun za jeden kubík (přičemž 1 m3 výkopové zeminy váží přibližně 1,5 tuny), uložení sutě bývá asi o třetinu dražší.
Jak dlouho vydrzi substrát
Silně předhnojený substrát vydrží přibližně 6 týdnů.Substrát můžeme také dezinfikovat teplem, propařením, ohřátím v mikrovlnce nebo v troubě. Teplo zabije jak škůdce, tak choroby, které by v substrátu přežívaly. V čistě rašelinových substrátech se smutnice nevyskytují, nemají v nich co konzumovat.Jasně, vyžilý substrát můžete vyhodit do popelnice, ale existují ekologičtější řešení, na kterých navíc ještě ušetříte, neboť nebudete muset neustále dokupovat zbrusu nové médium do pěstebních nádob. Naopak, kvalitní pěstební substráty, které vám doporučujeme o něco níže, pak můžete použít i opakovaně.
Je nutné ji odvézt na obcí určené místo, kde je navážka vítaná nebo na určenou skládku zeminy. Velmi často se nám ale stává, že na stavbu přijde některý ze sousedů s tím, že mu zemina naopak chybí. Nabídne, že si zeminu z výkopových prací či stavby zahradního jezírka vezme rád a zdarma na svůj pozemek.
Kam se stavebním odpadem : Odpady ze stavby – na skládku nebo do sběrného dvora
Odpady ze stavby můžete samozřejmě vytřídit i svépomocí. V takovém případě je budete muset odvézt buď na skládku, kde za uložení vždy zaplatíte, nebo na sběrný dvůr.
Jak dezinfikovat substrát : Nejčastěji se využívá houba trichoderma tertianum, prodává se v prášku, který smícháme s trochou vody. Vzniklou suspenzi vlijeme do konvičky, naředíme vodou a následně proléváme substrát. Půdního škůdce smutnice se zbavíme nejlépe tak, že použijeme parazitické hlístice Steinernema. Posypeme jimi jednoduše substrát.
Jak dlouho vydrží substrát
Plagron Growmix 50 l, pěstební substrát bez perlitu
Živiny vydrží po dobu fáze růstu, maximálně 3 týdny.
Udržuje živiny a podporuje kvalitní klíčení a růst travního osiva. Kvalitní zahradní substrát pečlivě namíchaný z prvotřídní bílé rašeliny, kompostu a minerálního hnojiva NPK poskytne vašim rostlinám ideální podmínky pro zdravý růst a vývoj.1m³ zeminy:
netěžená suchá – 1,7t. netěžená mokrá – 2,25t. těžená suchá – 1,3t. těžená mokrá – 1,6t.
Kolik stojí likvidace zeminy : Nejčastěji se její ukládání řeší formou tzv. deponie, což je dočasné místo vymezené k uložení vykopané zeminy. Cena uložení výkopové zeminy na deponii se pohybuje kolem 300 korun za jeden kubík (přičemž 1 m3 výkopové zeminy váží přibližně 1,5 tuny), uložení sutě bývá asi o třetinu dražší.