Antwort Kde rozsirit živnost? Weitere Antworten – Kde registrovat živnost

Kde rozsirit živnost?
Živnost si založíte i bez fyzické návštěvy úřadu. Stačí, když vyplníte jednotný registrační formulář a pak ho v téže aplikaci elektronicky odešlete na podatelnu živnostenského úřadu nebo do datové schránky úřadu. V případě elektronického podání platíte jen 800 Kč.Na kterém živnostenském úřadu se ohlášení podá Ohlášení se podá u kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu – centrálního registračního místa (CRM). Jaké doklady předkládá ohlašovatel živnostenskému úřadu při ohlášení živnosti Ohlášení živnosti (vyplněné předem, případně vyplněné na místě).Správní poplatek činí při ohlášení živnosti i žádosti o koncesi 1000 Kč, přičemž lze ohlásit neomezený počet živností najednou. Další ohlášení živnosti (přidání nových živností ke stávajícím) stojí 500 Kč.

Kam jít pro živnostenský list : Získat živnostenský list a založit tak živnost není nic složitého. Stačí zajít na živnostenský úřad, a to v jakémkoli městě bez ohledu na trvalé bydliště. Živnost ale můžete založit i online.

Co je potřeba k založení IČO

Jak získat živnostenský list

  1. vyplněný jednotný registrační formulář,
  2. občanský průkaz,
  3. jednorázový správní poplatek ve výši 1 000 Kč,
  4. případné doklady prokazující vaši kvalifikaci,
  5. výpis z katastru nemovitostí nebo nájemní smlouvu (pokud sídlo podnikání není shodné s vaší adresou trvalého bydliště).

Jak vyridit živnost online : Jestliže máte datovou schránku, můžete živnostenské oprávnění získat i online. Stačí vyplnit JRF formulář, ofotit jej a zaslat datovou schránkou na živnostenský úřad. Pokud datovou schránku nemáte a je vám příjemnější zajít na poštu než přímo na živnostenský úřad, můžete formulář zaslat i poštou.

Na živnostenském úřadě vám stačí průkaz totožnosti. Na místě vyplníte registrační formulář a zaplatíte správní poplatek 1 000 Kč. Jestliže se během svého podnikání rozhodnete činnost rozšířit o další obory, nemusíte už platit nic. Stačí tuto skutečnost nahlásit osobně nebo elektronicky úřadu.

Jestliže splníte všeobecné (případně zvláštní podmínky závislé na druhu živnosti), dostavte se na živnostenský úřad v místě vašeho bydliště a s sebou si přineste:

  • vyplněný jednotný registrační formulář,
  • občanský průkaz,
  • jednorázový správní poplatek ve výši 1 000 Kč,
  • případné doklady prokazující vaši kvalifikaci,

Co potrebuju k rozsireni živnosti

Obvykle je to potvrzení o dosaženém vzdělání nebo osvědčení o rekvalifikaci. Stejně jako v případě volné živnosti zaplatíte po vyplnění registrace poplatek 1 000 Kč. Pokud se však později rozhodnete tuto činnost rozšířit, je potřeba doložit nejen odbornou způsobilost pro další vybraný obor, ale také poplatek 500 Kč.K oznámení změn v ohlášené živnosti nebo koncesované živnosti potřebujete doklady, ve kterých nastala změna jako např.:

  1. Občanský průkaz.
  2. Doklady k doložení odborné či zvláštní způsobilosti (pro řemeslnou, vázanou a koncesovanou živnost)

Můžete jít na kterýkoli živnostenský úřad v ČR. Místní příslušnost živnostenských úřadů byla zrušena, je tedy v každé věci možno jít na libovolný živnostenský úřad, kde je možné změnit veškeré údaje, zřídit živnost i živnost přerušit či zrušit.

Návštěva Živnostenského úřadu při založení živnosti

Při návštěvě budete potřebovat: doklad totožnosti (občanský průkaz), 1.000 Kč, a vyplněný formulář, který dostanete na úřadě (nebo si jej předem stáhnete v platné online verzi).

Kolik stojí IČO : Správní poplatek při založení živnosti činí 1 000 Kč.

Na co si dát pozor při zakladani živnosti : Začínáte s živností Na tyto věci si dejte pozor

  1. Nepodceňte účetnictví Po přechodu na „volnou nohu“ už nad vámi nebude držet ochrannou ruku účetní vašeho dosavadního zaměstnavatele.
  2. Mějte faktury v absolutním pořádku.
  3. Zajděte do zdravotní pojišťovny.
  4. Nezapomeňte na sociální pojištění
  5. Nenaleťte podvodníkům.

Co je potřeba k založení volné živnosti

Živnost si založíte osobně na kterékoli pobočce živnostenského úřadu, nemusí jít o úřad v místě Vašeho bydliště. Zaměstnanci úřadu s Vámi formulář vyplní a zodpoví Vám také případné dotazy. Za ohlášení živnosti nebo podání žádosti o koncesi na úřadě zaplatíte správní poplatek ve výši 1 000 Kč.

Obvykle je to potvrzení o dosaženém vzdělání nebo osvědčení o rekvalifikaci. Stejně jako v případě volné živnosti zaplatíte po vyplnění registrace poplatek 1 000 Kč. Pokud se však později rozhodnete tuto činnost rozšířit, je potřeba doložit nejen odbornou způsobilost pro další vybraný obor, ale také poplatek 500 Kč.Pokud jste vybaveni nezbytnými dokumenty, zřízení živnostenského listu trvá nyní obvykle maximálně týden, u koncesovaných živností několik týdnů.

Co je potřeba pro založení IČO : Jak získat živnostenský list

  1. vyplněný jednotný registrační formulář,
  2. občanský průkaz,
  3. jednorázový správní poplatek ve výši 1 000 Kč,
  4. případné doklady prokazující vaši kvalifikaci,
  5. výpis z katastru nemovitostí nebo nájemní smlouvu (pokud sídlo podnikání není shodné s vaší adresou trvalého bydliště).