Antwort Kde roste Meloun vodní? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi melounem a vodním melounem

Kde roste Meloun vodní?
Dva druhy melounů pro všechny sladké chutě

Ani ten nejsladší červený meloun nemůžeme nazvat cukrovým, protože melouny jsou žluté. Červené dýně jsou melouny vodní. Zapamatujete si to jednoduše – z červeného melounu vám teče po bradě více šťávy a proto je vodní.Melouny lze úspěšně pěstovat i na území Česka v teplejších oblastech převážně vinařských oblastí. Vodní melouny jsou náročné na teplo, nesnáší kolísání teplot, přílišné a dlouhé srážky a silné větry. Pro jeho pěstování jsou vhodné převážně humózní půdy, které jsou velmi dobře zásobené živinami.Melouny pocházejí z tropických a subtropických oblastí západní Afriky, odkud se v 15. století dostaly do italského města Cantalupo a později rozšířily do celého světa. Dělí se na dva základní druhy – vodní a cukrové, přičemž do každé skupiny patří bezpočet odrůd, jež se liší vzhledem i chuťovými vlastnostmi.

Kde roste zluty meloun : K optimálnímu růstu melouny potřebují poměrně vysoké teploty, které se pohybují mezi 25–30 °C. Naopak při teplotách pod 15 °C přestávají růst. Teploty blízké nule rostliny zničí. V tuzemských klimatických podmínkách svědčí melounům teplejší oblasti Polabí nebo jižní Moravy.

Jak vypadá vodní meloun

Vodní melouny jsou zvenčí zelené, uvnitř růžově červené s typickými černými zrníčky. Existují však i kultivary bez zrníček, které bývají většinou sladší. Setkat se můžete i s vodním melounem s netradiční žlutou dužinou, který má vysoký obsah přírodního cukru.

Proč jíst vodní meloun : Jemná vláknina melounu posiluje peristaltiku střev, má mírný projímavý účinek a působí proti zácpě. Vláknina v melounech také způsobuje, že se nadbytečný cholesterol z těla rychleji vyloučí. Normalizují hladinu vody a solí v těle. Meloun vodní má močopudné účinky a působí blahodárně na pročištění organismu.

Další důležitou fází v pěstování melounů je redukce plodů. Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody. A samozřejmě, hnojit!

Sazenice pravokořenných melounů vysazujeme do sponu přibližně 1,5 x 1m. Ty také můžeme vysazovat i po 2 – 3 sazenicích. Roubované melouny potřebují spon minimálně 2 x 2 m. Sazenice neroubovaných melounů můžeme zasypat zeminou až po děložní lístky.

Na čem roste vodní meloun

Již na podzim můžete začít připravovat půdu pro melouny na příští rok. Tyto rostliny potřebují mnoho živin a proto tedy do půdy na zahrádce přidejte hnůj či kompost. Melounům se pak na takovém místě bude další rok dobře dařit. Do našich podnebných podmínek je nejvhodnější odrůda Zobor F1 nebo Lajko II F1 či Sugar baby.Meloun se vždy automaticky považoval za ovoce, ovšem jde o druh zeleniny patřící do čeledi tykvovitých. Každý správný botanik by nám tedy potvrdil, že meloun je z botanického hlediska bobule.VacuVin Vykrajovač a kráječ na žluté melouny

Rychle a snadno rozříznete meloun. Vytáhnete a odstraníte dužinu s jadérky. Plátky melounu nakrájíte jednoduchým pohybem.

Jemná vláknina melounu posiluje peristaltiku střev, má mírný projímavý účinek a působí proti zácpě. Vláknina v melounech také způsobuje, že se nadbytečný cholesterol z těla rychleji vyloučí. Normalizují hladinu vody a solí v těle. Meloun vodní má močopudné účinky a působí blahodárně na pročištění organismu.

Co Nejist po melounu : Jíst či nejíst Náš tip: Pokud meloun špatně trávíte, je vhodné ho jíst samostatně, nekombinovat s jinými druhy ovoce, nemíchat do salátu apod. Také ho můžete pokapat citronem nebo na meloun nastrouhat trošku muškátového oříšku pro lepší strávení.

Kde pěstovat meloun : Pro pěstování zvolíme místo v závětří, kam svítí celý den slunce. Meloun vodní potřebuje dobře propracovanou a propustnou půdu bohatou na humus a živiny, základem je kompost nebo uzrálý chlévský hnůj. Vyžaduje lehčí půdy hlinitopísčité až hlinité. Naprosto nevhodné jsou půdy těžké, studené a zamokřené.

Jak pěstovat meloun na zahradě

Do každé jamky dejte klidně 2-3 sazenice a s odstupem cca 40 cm od další jamky. Meloun potřebuje dostatek vody, a tak je vhodné ho zalévat alespoň 2-3x během dne a jednou večer. Nepoužívejte ledovou vodu rovnou z kohoutku nebo z hadice a nechte ji nejdřív nějakou dobu odstát.

Další důležitou fází v pěstování melounů je redukce plodů. Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody. A samozřejmě, hnojit!Rostlinku můžeme jednou za 14 dní přihnojit ředěnou jíchou z kopřivy. Ta obsahuje pro růst plodů dobré živiny: dusík, fosfor i draslík. Vzhledem k tomu, že se u nás vegetační doba od výsevu ke sklizni plodu pohybuje v rozmezí 130–150 dní, sklízíme melouny většinou až na konci léta.

Co je jablko ovoce nebo zelenina : Nejjasněji mají ve všem botanici. Podle jejich vzorce je ovoce vše, co vyrostlo jako plod se semeny z opyleného květu. To splňuje asi vše, co všeobecně za ovoce považujeme, tedy i již zmíněná jahoda, ale také malina, borůvka, jablko a dokonce i meloun.