Antwort Kde pouzit Parotesnou fólii? Weitere Antworten – Kam dát parotěsnou fólii
Parozábrana se umisťuje na „teplém“ líci tepelné izolace. Může být umístěna i mezi vrstvami tepelné izolace. Pokud poloha parozábrany není ověřena výpočtem, aplikuje se obvykle v max. 1/5 celkové tloušťky tepelné izolace od interiéru.Používá se jako pojistná hydroizolační fólie v odvětrávaných šikmých střešních systémech. Chrání podkrovní prostory pod střechou před prachem, sazemi a slouží jako ochrana před průnikem zbytkové vody do tepelné izolace. Současně umožňuje, díky schopnosti propouštět vodní páru, odvětrání par z vnitřního prostoru budovy.Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska.
Jakou parotěsnou fólii pod SDK : Parotěsná folie Parofol N 110
Průsvitná parotěsná fólie N 110 s výztužnou mřížkou a plošnou hmotností 110 g/m2 je určena pro vytvoření parotěsnící vrstvy na interiérové straně střešního pláště. Účinně brání pronikání vodních par z interiéru do střešní konstrukce.
Jak lepit parotěsnou fólii
Průrazy a poškození parozábrany do 1 cm můžete přelepit Parotěsnou páskou PE profi, od 1 do 6 cm lze Parotěsnou záplatou PE profi, nad 15 cm je nutné vyměnit celý pás fólie. Jako poslední krok se parotěsná fólie přilepí na zeď speciálním tmelem Fortax.
Jak opravit parotěsnou fólii : To poškození se dá opravit, lepí se to stejnýma páskama, jako ty dvě folie k sobě, takže buďto to stačí zalepit a nebo bude potřeba záplata. Je velice důležité zkontrolovat veškerou plochu folií a každou byť sebemenší perforaci přelepit, jinak bude v izolaci kondenzovat vlhkost.
PVC fólie. Nejčastěji se plastové fólie vyrábí z PVC, tedy z termoplastu. Tyto fólie jsou obvykle používány na jednovrstvé hydroizolace plochých střech. Mohou se také použít pro hydroizolaci balkónu či terasy.
Před použitím protřepat. Lepené plochy musí být suché, bez prachu, oleje a jiných nečistot. Pokud lepíme fólie k sobě navzájem, je nutné spoj přelepit páskou určenou pro parotěsné a vzduchotěsné spoje. Lepidlo se nanáší rovnoměrně ze vzdálenosti 10-15cm.
Jak přilepit Parotesnou fólii
Průrazy a poškození parozábrany do 1 cm můžete přelepit Parotěsnou páskou PE profi, od 1 do 6 cm lze Parotěsnou záplatou PE profi, nad 15 cm je nutné vyměnit celý pás fólie. Jako poslední krok se parotěsná fólie přilepí na zeď speciálním tmelem Fortax.Parozábrana se obvykle lepí zevnitř budovy na tepelnou izolaci (mezi krokve) s pomocí lepidla na parozábrany. Některé fólie na sobě mají samolepicí pásku, která usnadňuje montáž. Parozábrana musí být nainstalována maximálně vzduchotěsně tak, aby správně plnila svoji funkci.Parozábrana. U obou variant zateplení je nutné zabránit prostupu vodních par konstrukcí. K tomuto účelu slouží parozábrany a parobrzdy. Pro toto použití je optimální volit parobrzdu ISOVER Vario KM duplex UV včetně systémových pásek a tmelů pro spojování a napojovaní fólie.
Pro tento typ obkladu je vhodné zvolit difuzně otevřenou kontaktní fólii HOMESEAL LDS 0,04 FixPlus. Jedná se o třívrstvou fólii na bázi polypropylenu s integrovanými lepicími pásky pro slepení vzájemných přesahů. Má vysokou odolnost proti protržení a aplikuje se hnědou stranou ven.
Jak otocit Parozabranu : Parozábrana se na podklad přichytí pomocí sponkovačky. Některé typy parotěsných fólií jsou také vybaveny samolepicí vrstvou pro pohodlnější aplikaci na podklad. Důležité je, aby každá sponka v parotěsné fólii byla přelepena speciální lepicí páskou dle pokynů výrobce fólie.
Jak dlouho vydrží střešní fólie : životnost PVC-P hydroizolačních fólií v systému Fatrafol-S je cca 25 let. U vegetečních střech, kde vrstva substrátu eliminuje přímé povětrnostní vlivy včetně UV záření, (jeden z hlavních faktorů způsobujících stárnutí fólie) je možné očekávat životnost vhodné fólie pro tento typ staveb o cca 1/3 delší.
Čím izolovat plochou střechu
Jako izolace se v systému používá minerální vata, případně její kombinace s pěnovým polystyrenem.
Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.
Jak izolovat podlahu ve sklepě : V případě, že se u podlahy sklepů neřeší akustika je nejvhodnější použít polystyrenové typy izolací. U standardních sklepů se používají výrobky Isover EPS Grey 100 či Isover EPS 100, nad které se následně aplikuje betonová či anhydritová vrstva. Standardní tloušťky se pohybují na úrovni 100 – 140 mm.